Polecane posty

Taurus83    889
38 minut temu, kszys napisał:

Na dosuszanie... jak trzeba szybko... a jak szybko to drogo...

myslałem że groch sam dochodzi. pierwszy raz posiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Groch moze i sam dojdzie ale problem z chwastami koszeniem i pozniej suchy groch idzie z omluconym zielem i moze sie pażyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Czyli co jak jest wolny od chwastów to obejdzie się bez dosuszania? Czy raczej nie ma opcji żeby było bez chwastów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Cos raczej wyskoczy. Ziele to maly problem w porownaniu do szkodników najpierw oprzednik potem pachowka i strakowiec. Te dwa ostatnie sa bardo grozne. Opryskiwacza nie odczepiaj od traktor jak chcesz miec ladny groch. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ty tak poważnie czy na żarty? W tamtym roku byłem z opryskiwaczem 4 razy w grochu i to wystarczyło żeby mieć ładny groch mimo że uprawialem go pierwszy rok. To nie tak że trzeba się po nim tłuc co raz z opryskiwaczem bo nic na tym nie zarobisz gdyż każdy wie że to nie biznes im więcej się wkłada w niego tym mniejszy zysk ale większość i tak uprawia pod płodozmian. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w jakiej fazie grochu pryskać na strąkowca jaki środek polecacie i jak się to ma do pszczół około 200 metrów od pola jest pasieka 20 uli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

pryskasz gdy zaczynają się zawiązywać pierwsze strąki, środek proteus lub mospilan, pszczoła nie lata na groch, co najwyżej trzmiel


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Mam pytanie odnośnie Corum. Ptyskalem w piątek. 1l/ha. Główny problem to dzika gorczyca/ognicha. Czy ten środek działa od razu jak coś co zawiera fluroksypyr czy trzeba poczekać na efekt ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
7 godzin temu, izydor6280 napisał:

pryskasz gdy zaczynają się zawiązywać pierwsze strąki, środek proteus lub mospilan, pszczoła nie lata na groch, co najwyżej trzmiel

Radziłbym uwazac na pachówke taki motyl jego larwy powoduja duze straty. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
34 minuty temu, pawelol111 napisał:

@WOJTUNIO kiedy pryskać na tą pachówkę?

Kwitnienie. Obserwowac trzeba czy sa naloty tego motyla

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
3 godziny temu, pawelol111 napisał:

@WOJTUNIO kiedy pryskać na tą pachówkę?

Pryska się jak zaczynają zakwitać pojedyńcze kwiaty i zaraz po kwitnieniu na stroka ale takim czymś żeby zadziałało .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 godziny temu, galan99 napisał:

Pryska się jak zaczynają zakwitać pojedyńcze kwiaty i zaraz po kwitnieniu na stroka ale takim czymś żeby zadziałało .

Bulldock 025 EC na pachówke. mospilan w łubinie zwalcza pachówke według etykiety w grochu nie ale pewnie se da rady z pachówką i od razu by było na strąkowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

A mi znajomy mówił że jak zaczyna kwitną to pojechać deltametryną(delcaps), a jak wykształci już strąki to chloropyrifosem(dursban, pyrifos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, kamilc017 napisał:

A mi znajomy mówił że jak zaczyna kwitną to pojechać deltametryną(delcaps), a jak wykształci już strąki to chloropyrifosem(dursban, pyrifos)

Dursban zabija wszystko co lata i to przez pare dni.

Przy grochu jest tak ze niby nie widac szkodnika i nie pryskamy a pozniej w strąku niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Wystarczy na strąkowca sama deltametryna czy kupić coś z dwoma substancjami jak proteus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Proteus w maxymalnej dawce super chroni groch .W zeszłym roku jeden zabieg wystarczył .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszlol11    10

Co sądzicie o Sumi Alpha 050 EC ? Na stronie danko niby go zalecają na strakowca a czy pachowke tez zwalcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Nie ma aktualnie rejestracji w grochu . Zastosuj Bulldock na pachówkę , później poprawka Proteusem na strąkowca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Internet masz , można wszystko sprawdzić :    file:///C:/Users/PC/Downloads/Bulldock_025_EC.pdf  ,  file:///C:/Users/PC/Downloads/PROTEUS_110_OD.pdf

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszlol11    10
12 minut temu, fezoi napisał:

Internet masz , można wszystko sprawdzić :    file:///C:/Users/PC/Downloads/Bulldock_025_EC.pdf  ,  file:///C:/Users/PC/Downloads/PROTEUS_110_OD.pdf

Chodziło mi o tego Sumi Alpha 050 EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193

No i Corum z Basagranem zawiódł. Chwasty w niskim stadium ale są, trafiaja się rdesty i przytulia gdzie nie gdzie też się znajdzie. Groch pokazuje pierwsze kwiatki, nie zrobi teraz grochowi większej krzywdy? Desykacja będzie konieczna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
Napisano (edytowany)

Coś musiało ci pójść nie tak, skoro Corum i to jeszcze z Basagranem zawiodły. Ja pryskałem samym Corum 1,25l i wyczyściło pięknie, na środku pola wyszedł mi omijak jakieś 2 metry i widać różnicę. Po Corum co prawda wyszło zachwaszczenie wtórne ale dziś byłem na polu i tam gdzie było pryskane to groch już wszystko zagłuszył a tam gdzie nie opryskane, no cóż... chaber dzieli się z grochem pół na pół. :) Nawet dawkę Corum można zwiększać dwukrotnie i grochowi nic się nie stanie, ale nie ma oczywiście takiej potrzeby, zalecana w zupełności wystarcza. Trochę się zamyśliłem podczas zawracania na uwroci i przejechałem kilkanaście metrów z nakładką 6 metrów i w tym miejscu groch wygląda tak samo jak na reszcie pola. :P

I teraz pytanie o szkodniki: zaczęły się pojawiać mszyce i strąkowce, domyślam się że zwykły perytroid to może być za mało?

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Na mszyce wystarczy ale stronkowiec jest twardy jak chleb z biedeonki pyretroid nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj