koszos1

Agregat nabudowany siewny SN300 AGRO-MASZ 3m guma talerzowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koszos1    1

Witam. Chciałbym zmienić siewnik i mysle o zestawie Agregat nabudowany siewny SN300 AGRO-MASZ 3m guma talerzowy. ponizej link do oferty 

PROMOCJA!! Agregat nabudowany siewny SN300 AGRO-MASZ 3m guma talerzowy Złotniki Kujawskie • OLX.pl

https://www.olx.pl/d/oferta/promocja-agregat-nabudowany-siewny-sn300-agro-masz-3m-guma-talerzowy-CID757-IDSJjSA.html?_gl=1%2A1vw5p52%2A_ga%2AMTQ4OTAzMDM2Ny4xNjczOTc3Nzc5%2A_ga_6PZTQNYS5C%2AMTcwMzIxNjMwNi4xOS4xLjE3MDMyMTc5NjIuNDAuMC4w%2A_ga_1MNBX75RRH%2AMTcwMzIxNjMwNi4xOC4xLjE3MDMyMTc5NjIuMC4wLjA.&reason=seller_listing%7Colx_shop_basic

Ktos miał coś podobnego. Jak sie taki zestaw sprawuje i czy jest wart tych pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz76    2

Z jednej strony idea jest dobra bo ciężki wał robi rowek w który sieje talerz.

Ale praktyka pokazuje coś innego.

1. Mega ciężki- Deutz 180 koni 6 cylindrów ma co dźwigać. Mam tez Agrostara 6,61 bez tuza to nawet nie podpinam.

2. Na lepszej ziemi się oblepia a na piaskach pcha ziemię przed sobą. Kto miał gumowy to już zamienił na rurowy. Gumowy leży w krzakach.

3. Bez włóki wyrównującej za talerzami mija się z celem, nie kopiuje równo terenu. Wał nic nie wyrówna, on tylko ugniata, a bez włóki ugniata nierówno.

4. Problematyczny czujnik zmiany ścieżek. Jedziesz i nagle - pik! - przerzucił ścieżki. Jak nie zauważysz to masz wszystkie ścieżki sperd...one.

Nie wiem jak by się zachował u mnie packer ale gumowego ja bym już nie brał,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

W mojej okolicy pozamieniali pakera na daszkowy bądź rurowy. Gleby piaszczyste i mozaiki iłowate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz76    2

Oponowy tez nie jest głupi. Tylko nie wiem jak sie zachowa na glinie.

Ten mój gumowy jak bym miał włókę to już oblepianie bym mu darował. Tym bardziej ze jak siejemy w suche to problemu nie ma.

Jaki masz ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

A masz zestaw na bronie czy talerzówce? Ja ma wprawdzie amazonkę na talerzówce ale zasada będzie podobna, na piachu w suchych warunkach trzeba talerzówkę ustawić płyciej, wtedy nic się nie będzie pchało,  ważne też by odpowiednio ustawić cały zestaw, by tylny rząd talerzy nie brał za głęboko.

Edytowano przez yaro_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

przy pierwszym siewie jesienią też w pustynnych warunkach też nam piach się pchał, później doszliśmy co i jak poustawiać i udało się zmniejszyć ten problem, mój zestaw ma przy tym przewagę, mniejsze talerze tylko 410mm

a co oblepiana wału, w agromaszu nie ma skrobaków? wiadome że coś tam błota zawsze zostanie ale trzeba je trochę poustawiać i tragedii nie powinno być. montowanie wału rurowego do siewnika nabudowanego moim zdaniem nie ma sensu, bo w piachu zestaw może się zapadać, nie zagęści tak jak wał gumowy czy paker, w większości przypadków siewnik ma wysiewać nasiona w rowki pozostawione przez wał co ma poprawiać wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz76    2

Dlatego pisałem że oblepianie załatwią skrobaki i o to bym kopi nie kruszył. Bardziej chodzi mi o idealne wyrównanie pola przed wałem . Wtedy rowki robi jak nalerzy.

Ma ktoś włókę przed wałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz76    2

Nikt nie mówi że jest zły tylko dzielimy się spostrzeżeniami w praktyce.

Kupisz Amazonkę i na piachu też bedzie to samo, a wydasz  2x tyle., Jak masz kasę to możesz kupić Lemkena za 200 paczek tylko czy warto.

Niektórzy mówią że warto. Ja twierdzę że nie. Ale  ja odnoszę to do swojego gospodarstwa. Ty musisz do swojego.

Agromasz to młoda firma i ma jeszcze choroby wieku dziecięcego. Ale dla mnie jest wystarczająca.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Zestaw agromasz przeszedł już kilka modyfikacji od początku produkcji. Moją amazonke też już poprawili od czasu jak ja ją kupiłem,  na logikę tak powinno być. A co do porównania sprzętu polskiego i zachodniego, gołym okiem często różnic nie widać, dopiero w pracy widać szczegóły które czynią różnicę, i jakość materiałów.  Przyczym pomijam polską produkcję garażową bo tu dwa egzemplarze maszyny mogą się różnić. 

Najlepiej przejedź się po dilerach, zobaczysz sprzęt polski, zachodni, porównasz, sam zobaczysz czy warto przepłacić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj