wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xawier    222

Mam taki od tego roku, razem posiane już 30ha, jestem zadowolony chociaż jest kilka (wg mnie oczywiście) niedoróbek np brak redlic talerzowych na krańcach i trochę za mały rozstaw pomiędzy przednimi a tylnymi redlicami jak jest trochę perzu albo jakieś inne badziewie to się szybko zapycha ale da się żyć, jak dla mnie plusem jest duża skrzynia. Jeśli macie konkretne pytania piszcie, postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dołączam sie do pytania bo planuje tak kupić a oglądałem go na wystawach to w porównaniu z poznaniakiem jest solidniejszy ma większą skrzynie nasienna i jest tańszy. Jedynie co mi sie w nim nie podoba to to że nie mozna go kupić z redlicami talerzowymi bo dzwoniłem do producęta i mówił że tylko nabudowane na agregacie mają redlice talerzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jeśli chcecie go zobaczyć w pracy zapraszam na wiosnę do mnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Tak. te niebieskie wkładki są do drobnonasiennych. Ja rzepaku nie sieje, ani innych drobnonasiennych chociaż na wiosnę chce trochę gorczycy zasiać. Jeśli chodzi o zboża to b.dobrze sieje (przynajmniej porównując ze starym poznaniakiem i z nordstenem bo takimi też miałem okazję u siebie siać). Dużym plusem dla mnie jest to że posiada dużą skrzynię prawie 6 worków zboża. Co do wad to wg mnie zbyt mała przerwa pomiędzy przednim a tylnym rzędem redlic oraz redlica skrajne by sie przydały talerzowe. Podsumowując porównując cenę/jakoś z chyba najbardziej uznaną firmą polską jaką jest Unia Group warto kupić.

 

co do samych zdjęć to interesuję Cię coś konkretnego? na chwilę obecną mam od schowane w agregatem uprawowo siewnych w garażu i trochę ciemno tam jest ale zobaczę jaka jakość tych zdjęć wyjdzie i postaram się wstawić w galerii w najbliższym czasie chociaż tak na prawdę te zdjęcia z linka są dość "realistyczne"

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Skoro stoi w garażu to nie truj sobie głowy. Siewnik pracuje w agregacie biernym, aktywnym czy talerzowym i z jakim ciągnikiem procuje, bo ja właśnie też chcę ten siewnik do zestawu upr. siew. u boję się że case 4 cyl nie poradzi sobie z takim, tyle, że aktywnym.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Z biernym z wałem packera. Zaczepiany do Pronara 1025, ciągnik daje rade tylko jak mam pełno w skrzyni to najpierw siewnik podnoszę później agregat i ogólnie obciążenie na przód sie przydaje a teraz jak mam TURa zamontowane to nie ma problemu przy zawracaniu i pod górkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam. Interesuje mnie ten siewnik i mam pytanie, czy redlica za kółkiem daje rade troche zagłębić sie w glebie, czy można to jakoś poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Redlica za kółkiem ma własny docisk, u mnie nie zauważyłem żeby był jakiś problem z zagłębianiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Witam,

 

Planuje zakup tego siewnika, Xawier powiedz jak sprawuje sie ogranicznik zagłebiania sie redlic, jezeli dobrze kojarze to poznaniak nie posiada takiego ogranicznika. Czy uwazasz ze to dobre rozwiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Powiedz kolego o co dokładnie chodzi? O ten kątownik na prawy górnym rogu http://www.agro-masz.eu/oferta/siewnik/3.0m ? Nie wiem jak to było w poznaniaku ale wg mnie to dobre rozwiązanie o ile sieje się po agregacie tzn po równym polu. Wszystkie redlice idą w równej głębokości. Jakby co to zapraszam na wiosnę do siebie na pokaz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

O to ukośną śrubę? Tą dolną? O nią właśnie mi chodziło, górna jest od centralnego docisku a sprężyny można dodatkowo indywidualnie docisk ustawić. Ja też jestem z pomorza... okolice ch*jnic więc może nie tak daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Ja z drugiej str wisły ok kwidzyna, zapowiada sie szalona wiosna wiec pewnie trudno bedzie sie zgrac

Przed zniwami musze kupic nowy siewnik w granicach 20 000zł, wybór niewielki : agromasz, pozaniak, famarol, brodnica.

Za agromaszem przemawia:

+najwieksza skrzynia

+solidny pomost

+znaczniki hydrauliczne w standardzie

+oranicznik zaglebiania redlic (w starym poznaniaku siejac na torfowych dołkach redlice zapychaly sie i siały na 5-8cm)

+ solidna rama

-spulchniacze sladow za dopłata( + 500zł)

-wkłatki do wysiewu drobnych nasion

 

Za poznaniakiem:

+ firma z wiekszym dosiadczeniem w produkcji siewnikow

+ redlice skrajne talerzowe

+uniwersalne, dzielone kółka wysiewające (bez wkładek do drobnych nasion)

+ spulchniacze sladow w standarcie??????????

- znaczniki hydrauliczne za dopłatą

- gorszy pomost

- wyzsza cena od agromasz

 

Wiekszosc parametrow tech. przemawia za agromaszem, ale moze cos istotnego przeoczyłem?

Jezeli widzicie jakies + i - piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

U kolegi w Poznaniaku farba odchodzi płatami :P

Sprawdź wykończenie skrzyni wewnątrz.

Poznaniak i Agro-Masz mają chyba te same przekładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Agromasz ma lepsze malowanie, jakość stali podobno jest na podobnym chociaż tez podobno niskim poziomie.

Ogółem siewniki Agromaszu lepiej się prezentują, są tańsze a lepiej i dokładniej wykonane.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

W Agromaszu masz wkładki do drobnonasiennych w standardzie. Jak dla mnie to mankamentem jest brak redlic talerzowych skrajnych oraz trochę mała przerwa między pierwszym a drugim rzędem redlic aczkolwiek jak nie ma perzu to jest ok (jeśli jest go trochę to zapycha się trochę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Xawier dla mnie te wkladki to minus, w poznaniaku nie trzeba stosowac wkladek- rolki sa dzielone

Redlice przypadkiem w poznaniaku i agromsz nie są takie same? w amazone dobrze to rozwiazali umieszczajac redlice bodajże w 4 rzedach (chodz i to pewnie ma swoje minusy)

 

Xawier jakie normy wysiewu dla rzepaku przewiduje agromasz. Czy przy rozstawie 12 cm mozna wysiac w granicach 2,5kg/ ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelJUREK    0

witam z tego co ja zaobserwowałem to agro-masz ma inna skrzynie przekładniową niż poznaniak lub polonez dopiero focus lub idea maja coś podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Nie napisałem dokładnie, przekładnia taka sama jak w Poznaniaku 6, bo faktycznie, najnowsze Poznaniaki mają inną przekładnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj