lukasz76

Members
 • Ilość treści

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

O lukasz76

 • Ranga
  Użytkownik

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1178 wyświetleń profilu
 1. Nikt nie mówi że jest zły tylko dzielimy się spostrzeżeniami w praktyce. Kupisz Amazonkę i na piachu też bedzie to samo, a wydasz 2x tyle., Jak masz kasę to możesz kupić Lemkena za 200 paczek tylko czy warto. Niektórzy mówią że warto. Ja twierdzę że nie. Ale ja odnoszę to do swojego gospodarstwa. Ty musisz do swojego. Agromasz to młoda firma i ma jeszcze choroby wieku dziecięcego. Ale dla mnie jest wystarczająca. Pozdrawiam
 2. Dlatego pisałem że oblepianie załatwią skrobaki i o to bym kopi nie kruszył. Bardziej chodzi mi o idealne wyrównanie pola przed wałem . Wtedy rowki robi jak nalerzy. Ma ktoś włókę przed wałem ?
 3. Oponowy tez nie jest głupi. Tylko nie wiem jak sie zachowa na glinie. Ten mój gumowy jak bym miał włókę to już oblepianie bym mu darował. Tym bardziej ze jak siejemy w suche to problemu nie ma. Jaki masz ciągnik ?
 4. Kto ma porównanie rzepak po pługu a rzepak bez pługa? U mnie w tym roku pu pługu dużo lepiej. Odmiana ta sama , norma siewu ta sama.
 5. Z jednej strony idea jest dobra bo ciężki wał robi rowek w który sieje talerz. Ale praktyka pokazuje coś innego. 1. Mega ciężki- Deutz 180 koni 6 cylindrów ma co dźwigać. Mam tez Agrostara 6,61 bez tuza to nawet nie podpinam. 2. Na lepszej ziemi się oblepia a na piaskach pcha ziemię przed sobą. Kto miał gumowy to już zamienił na rurowy. Gumowy leży w krzakach. 3. Bez włóki wyrównującej za talerzami mija się z celem, nie kopiuje równo terenu. Wał nic nie wyrówna, on tylko ugniata, a bez włóki ugniata nierówno. 4. Problematyczny czujnik zmiany ścieżek. Jedziesz i nagle - pik! - przerzucił ścieżki. Jak nie zauważysz to masz wszystkie ścieżki sperd...one. Nie wiem jak by się zachował u mnie packer ale gumowego ja bym już nie brał,
 6. Krowa 19 % Energia 7 NEL 1014 VEM Zboże 675kg Soja 100 Rzepak 200 MPU 25 Koszt około 1400 zł
 7. Jest taki diping na srebrze koloidalnym. Ładnie goi takie rzeczy.
 8. Zasada podstawowa . Gnojowica i obornik może być wiosną -byle nie za późno. Clostridia- bakterie beztlenowe nie mogą dostać się do kiszonek. To one powodują ciemnienie kiszonek i kwaśny smak. Krowy nie żrą jak powinny. Deszcz je zmywa. A to oznacza że jeżeli będzie padać to min miesiąc przed zbiorem, a na wypadek małych opadów co najmniej 2 miesiące. Oczywiście trudno to ocenić ale śledzimy prognozy długotermiowe.
 9. Pójdzie jeszcze coś ? Np gnojowica
 10. Kukurydza 500 zł/t mokra 22 % wilgotności + 100 zł konserwacja Schaumasilem. Jeszcze jest na polach trochę kukurydzy. Pszenica to normalna cena u mnie w Łódzkiem Białkowe niestety cena dnia.
 11. Szukaj po przewodach przed pompą. Może się gdzieś poci. Niedokręcona nakrętka, uszczelka felerna itd. Ja tak miałem przy Deutzu. Nie dokręciłem przewodu ssawnego oleju do pompy. Wyrzygał 10 l oleju. Tak się spienil. Dokręciłem i jest ok.
 12. Gdzieś łapie powietrze. Szukaj zapoconego fragmentu instalacji. I to przed pompą. Od kiedy to się zaczęło dziać ? Przed mrozami też miał odbicia ?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj