Polecane posty

eagle19    21

Daje konkretne efekty w plonie bor? Jak rozpoznać jego niedobór w grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
Napisano (edytowany)

Groch po obfitym deszczu. Mój ma około 45 cm wysokości bez prostowania go. Dzisiaj leci siarczan i mikro. 

 

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja z dokarmianiem jeszcze czekam na jakiś opad, bo ciągle sucho sucho sucho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
Napisano (edytowany)

Kilka dni temu dorwalem dzierzawe ugoru… ogolnie trawa tam rosla,perz i wszystko inne. Zlecilem orke… chcialbym tam teraz posiac groch jako przedpoplon. Puscic teraz bardzo plytko brone aktywna badz glebogryzarke na wolnych obrotach co by pylu nie zrobila? Prysnac to czyms teraz czy po wschodach… no i czym? Wiem,ze sucho i ryzyko,ze ze wschodami bedzie ciezko… ale jest szansa bo nastepny tydzien zapowiadaja mokry. Gleba lekka IIIb.

32381177_1820117698050094_74526736033062

Edytowano przez Narko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Stosował ktoś z Was Basagran albo Corum w grochu który już dawno jest poza fazą do której można te środki stosować? Przyszedł w końcu deszcz a z nim wylazła komosa m.in. w masowych ilościach. Niby groch duży i gęsty, ale znając życie przed żniwami wszystko wylezie ponad łan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Ja wczoraj lałem corum, groch siany był 7 kwietnia i już duży ten groch, jak ze zdjęć wyżej. Tylko bardzo rzadki i oprysk bez problemu docierał do chwastów których i tak malutko taka susza że nawet one nie rosną. Rzadki chyba przez te nasiona, w tym temacie dodawałem ich zdjęcia,  a zasiałem 270 kg gdzie tej drobnej odmiany się sieje 200. Znajomek ze wsi siał pare dni wcześniej to ma piękny groch, jak z tych zdjęć wyżej. Tylko on wałował po siewie, w tą suszę dobrze zawałować. Jesienią rzepak zawalowalem i lało potem dlugo to mi pol nie wzeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Mój tak wyglądał wczoraj podczas oprysku. Odmiana Lasso siany 5.04, 320 kg/ha, jest bardzo sucho oby trochę popadało bo będzie słabo 

DSC_1869.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mam groch  wielkości jak na zdjęciu wyżej, doglebówka przepuściła na kilku kawałkach ogniche/gorczyce polną. czym to można załatwić na takim etapie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
Napisano (edytowany)

Groch Batuta siany 26.03 pokazują się pierwsze kwiaty, też wam zaczyna kwitnąć już groch ? Rok temu miałem Tarchalską ale z tego co pamiętam kwiaty były później. Wypowie się ktoś jak najskuteczniej zwalczyć strąkowca? Mam kupioną deltametrynę i planuje 2 razy pryskać w dawce 0,15l/ha. Rok temu nie pryskałem bo nie było na polu widać szkodników a po żniwach okazało się, że robaka jest dużo w nasionach ale świnie i tak wszystko zmłóciły. Z takim robakiem w środku zawartość białka pewnie większa ale w tym roku chcę też sprzedawać groch i dobrze by było mieć nieuszkodzone nasiona.

Edytowano przez eagle19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Na strąkowca pryska się chyba podczas zawiązywania się strąków.A Kupiłem Proteus

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Też planuję pryskać jak pojawią się pierwsze zawiązki strąków a potem po 2 tygodniach drugi oprysk. Jaką stosujecie dawkę cieczy przy pyretroidach? Mam decis mega 50 i podają dawkę 200-800 l/ha także rozrzut spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Mam pytanie: mam zamiany groch z owszem w mieszance i chciałem opryskałem to od chwastów chwastoxem trio. I teraz pytanie.czy nie zaszkodzi on grochowi który ma już 15cm wysokości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj