Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtal24    2471

Tomaszek8504 napisał:

Koledzy a mi się tak pomarszczył po zaprawieniu. Lałem do betoniarki 0.5litry wody z nitraginą i 0.4litra Vitavaxu z wodą. Przed zaprawianiem też był pomarszczony ale nie tak. Kupiłem taki do siewu, niby rok po centrali, powschodzi to?

20180407_163656.jpg

to raczej pelucha lub ciecierzyca


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
4 godziny temu, damian315 napisał:

W jakich dawkach ten corum + dash i w jakiej fazie stosować.

Jak groch ma 6-12cm gdy pojawiają się wąsy czepne. Dawka to 1-1.25l Corum + 0.5l Dash(to jest adiuwant)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

witam panowie. ja trochę z innej beczki nie wiecie może czym opryskać na chwasty mieszankę jęczmień, owies, groch? zawsze pryskałem basagramem ale drogo wychodzi... może nuflon przedwschodowo by się nadawal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Czy jest sens pryskac Command+ Afalon na bardzo sucha glebę? 

1. Czy to zadziała?

2. Czy nie wywieje commandu na sąsiednie uprawy? Niestety w tamtym roku białe zboze i krzaki się zrobiły. Nie było tak sucho jak teraz, ale za to powalowane wałem gładkim, lekka ziemia i silny wiatr. 

W tym roku raczej nie będę walowal a pozbieram kamienie. Groch będzie siany dziś i jutro. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Pryskaj odrazu za siewnikiem jak jest taka możliwość. Ja zamierzam zasiać tak mniej więcej wieczorem i odrazu pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dzisiaj posiany groch miał być oprysk ale pogoda popsuła plany dlatego trzeba to zrobić jutro z rana może akurat nie będzie wiało. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

u mnie groch wschodzi  siany 28 marca , drugi siany 3 kwietnia  ma kły 4-5 centymetra

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

mam takie pytanie posiałem w czwartek groch w piątek zawałowałem i opryskałem nuflonem i boxerem, w niedziele przyszedł taki wiatr ze tumany kurzu krążyły po polach moich i sąsiadów czy kurz tez może przypalić zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

no właśnie już było dość sucho dobrze tylko ze nie pryskałem comandem bo miałem taki zamiar... a alofon mocno pali zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Najlepiej to takich zabiegów dawaj adiuwant. Wtedy możesz być spokojny że Ci oprysk do sąsiada nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Groch siać co 10cm czy co 20cm? Ziemia 3a, bagno + 400kg polifoski 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ile opuścić denka przy Poznaniaku przy siewie grochu i na jakim ustawieni siejecie bo pierwszy raz bende siał Poznaniakiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Tomaszek posiałeś ten pomarszczony? Zrobiłem to samo z Milwą na niektórych pozłaziła skóra ._. (za dużo wody) wschodzi to? wypuścił kiełek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
2 godziny temu, greg91 napisał:

Ile opuścić denka przy Poznaniaku przy siewie grochu i na jakim ustawieni siejecie bo pierwszy raz bende siał Poznaniakiem 

Ja drinka odpuściłem na maksa a zapadki ustawiłem na 3 ząbki licząc od góry. Ustawienia na skrzynki c-5 ale radze zrobić próbę kręconą siewnik siewnikowi nie równy jak i nasionka nasionkowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
4 godziny temu, greg91 napisał:

Ile opuścić denka przy Poznaniaku przy siewie grochu i na jakim ustawieni siejecie bo pierwszy raz bende siał Poznaniakiem 

2 strony wcześniej pisałem ¬¬


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Dzięki później odczytałem co i jak i podobnie ustawiłem tylko na milwie coś poszło nie tak bo za dużo mi zostało a le to chyba przez jeszcze wilgotną bejcę i przez to mniej poszło teraz przydał by się deszczy i dzięki za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52
8 godzin temu, Ist napisał:

Tomaszek posiałeś ten pomarszczony? Zrobiłem to samo z Milwą na niektórych pozłaziła skóra ._. (za dużo wody) wschodzi to? wypuścił kiełek?

Posiałem w sobote. Dziś patrzyłem to ma ładne kiełki z 1cm, chyba będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj