Polecane posty

ZELKOW    1295

no ładnie aby mu wody nie zbrakło to nakosisz więcej jak rzepaku 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
Napisano (edytowany)

Do tego nad nim🤔😎 

Groch warto wczesniej siać.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Siałem 25 kwietnia a pole dostałem w dzierżawę dwa dni wcześniej. Ja nawet nie liczę na jakiś plon, bo jedyny nakład do tej pory to nasiona kupione od chłopa po 1zł/kg. W głównej mierze zależało mi aby poprawić strukturę przed siewem pszenicy albo pszenżyta jesienią a za groch przynajmniej parę groszy z dopłat wpadnie więc stratny nie będę. A jak coś jeszcze ukosze to już tylko na plus. Klasa ziemi 3, jakbym dostał to w marcu to zasiałbym w marcu i już na pewno lepiej by to wyglądało. Nie chciałem się bawić w żadne gryki, prosa, kukurydze bo albo to jedna niewiadoma albo nie ma czym zebrać bo w promieniu 50km nie uświadczysz nikogo kto ma heder do kukurydzy. Dlatego wybór padł na groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Targę stosowałem jakieś 10dni po Corum.

Umnie po oprysku Fusilade niezle wąsy pokręciło i jasny się zrobił będzie coś zniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Daj asashi jak możesz skoro coś się dzieje i czekaj kilka dni będzie wiadomo czy dożyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Czy groch można prysnąć SUPERO 05 EC od jednoliściennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Panowie czy mozna jeszcze pryskac groch Butoxnone . Groch ma od 20 do 40cm.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Wy się szykujcie na strąków a i pachowke. Na chwasty był czas. U nas w okolicy najładniejsze grochy będą w tygodniu kwitły 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 29.05.2020 o 20:49, solek01 napisał:

Czy groch można prysnąć SUPERO 05 EC od jednoliściennych?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
Dnia 28.05.2020 o 19:57, staszek131415 napisał:

Umnie po oprysku Fusilade niezle wąsy pokręciło i jasny się zrobił będzie coś zniego?

mysle ze to nie fusilade tylko np miales jakis toprex, tebu, caryx itd fungicyd skracajacy w zbiorniku zostalo... a juz nie mowie o innym oprysku na chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Co to i czym leczyć? ;)
Występuje placami, jakby to zależało od warunków glebowych. Choć najbardziej to mi na jakąś fuzariozę wygląda.
Groch przed siewem nie zaprawiany fungicydem a jedynie samą Nitraginą.

Co radzicie? Lać jakieś strobi?

IMG_0966.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Wczoraj skasowałem mszyce i zauważyłem, że nawet jeszcze teraz pojawiły się siewki chwastów, Mokro, dolało to i dziadostwo wschodzi z dużej głębokości. Dodam, że miałem plage owsa głuchego, ale Labrador go sieknął. Dziwny coś ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.06.2020 o 14:42, suffeks napisał:

mysle ze to nie fusilade tylko np miales jakis toprex, tebu, caryx itd fungicyd skracajacy w zbiorniku zostalo... a juz nie mowie o innym oprysku na chwasty

Tribi przed pryskałem ale opryskiwacz zaraz umyłem ale może coś na filtrach zostało teraz już ładnie odbił i praktycznie nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam ,można prysnąć jeszcze groch od jednoliściennych leopardem zaczyna kwitnąć, a proso dzikie albo włośnica po deszczach wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

W którym momencie robi się robaka? W sobotę widziałem pierwsze co kwiatka. Wczoraj już pole zaczyna łapać kolor. O ile dobrze poznałem to stronkowiec sobie już lata. Teraz się zwalcza w fazie kwitnie ja czy dopiero jak zaczynają się strąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Pierwszy wykonuje się w okresie kwitnienia i zawiązywania się strąków, a drugi w fazie dojrzewania nasion w strąkach. Strąkowiec może także zostać przeniesiony do przechowalni gdzie kontynuuję swój rozwój (wówczas walkę z nim można prowadzić poprzez środki przeznaczone do stosowania w magazynach .

Póki co zarejestrowanych mamy jedynie kilka środków. Do walki ze strąkowcem można użyć preparatu Proteus 110 OD .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Chowacz brukwiaczek, chowacz czterozębny

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,25 kg/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,20-0,25 kg/ha.

Walka ze Strąkowiec grochowym to samo co w rzepaku .

Tylko że coś słabo dział w tych dawkach 0, 30 kg / ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Ile byś dał żeby  żeby  bylo dobrze  ? Kupilem 40g i trzeba wykorzystać, na drugi zabieg wezmę protwusa jak radzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

jeśli traficie z zabiegiem w czas to dwa zabiegi zwykłym perytroidem wystarczy ale to trzeba trafić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj