Polecane posty

toperz    4
Dnia 8.03.2020 o 17:21, azzadek napisał:

Ja stosuje command 0.2l przedwschodowo + pendimentalina 2,5l powschodowo. I labrador na 1-liścienne

w jakiej fazie grochu stosujesz  pendimentaline ?  ( i jaką 330 , 430?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, toperz napisał:

w jakiej fazie grochu stosujesz  pendimentaline ?  ( i jaką 330 , 430?)

Wiadomo że przed wschodów po siewie najlepiej od razu warunek ziemia musi być mokra bo inaczej wiatr zabierze substancje. Popatrz na skład gotowych produktów i se policz ile trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4
10 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Wiadomo że przed wschodów po siewie najlepiej od razu warunek ziemia musi być mokra bo inaczej wiatr zabierze substancje. Popatrz na skład gotowych produktów i se policz ile trzeba 

 nic nie wyjaśniłeś ,   np. Stomp aqua ma 455g/l i zalecenia są od 2,5-3,5 l /ha tak wieć duża rozbieżność  dlatego pytam jakiego składu używa a wiec i dawki  substancji 

 , co do kiedy stosował - teraz dopiero dostrzegłem że napisał command+ pendimetalina  , a zrozumiałem że pendimetalina powschodowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

panowie na ten tydzień zapowiadają bardzo ciepło bez mrozu min +4 w nocy ale od kolejnej niedzieli mrozy na kilka dni po -3 w nocy, jak to się ma do oprysku doglebowego w grochu ??? jest sens go stosować ??? 

Edytowano przez piotrekstok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Też jestem ciekaw jak to się ma bo jestem przed opryskiem wczoraj zasiany i ani deszczu i na dodatek te przymrozki co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
8 minut temu, piotrekstok napisał:

panowie na ten tydzień zapowiadają bardzo ciepło bez mrozu min +4 w nocy ale od kolejnej niedzieli mrozy na kilka dni po -3 w nocy, jak to się ma do oprysku doglebowego w grochu ??? jest sens go stosować ??? 

W tamtym roku była identyczna sytuacja i było czysto po oprysku, później tylko jakieś samosiewy rzepaku 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
3 minuty temu, Adam86 napisał:

W tamtym roku była identyczna sytuacja i było czysto po oprysku, później tylko jakieś samosiewy rzepaku 

a jakiś adiuwant dawałeś czy same herbicydy ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Był dodawany ale nie pamiętam jaki dopiero jutro sprawdzę to napiszę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marko83    7

Panowie mam kilka pytan odnosnie siania grochu mam zamiar pierwszy raz zasiać. To tak czy ktos z was sial poznaniakiem na mechanicznej skrzyni wiem że trzeba zrobić próbę kręcona ale mniej więcej na jakich ustawieniach i czy na wysiewie normalnym zwiększonym itp i czy zmieniac wkladki wysiewajace na te do nasion grubych?A jeśli chodzi o uprawę gleby to sam kultywator bez wałków żeby nie mialować?Jeśli ktoś mógłby pomóc to byłbym wdzięczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

sieję na zwykłych zbożowych rolkach na a2 lub a3 przy normalnym wysiewie, z tym że siewnik zrobiony na 3m


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
izydor6280 napisał:

sieję na zwykłych zbożowych rolkach na a2 lub a3 przy normalnym wysiewie, z tym że siewnik zrobiony na 3m

A nie pękają ci ząbki na rolkach bo ja opuściłem denka i podniosłem zastawki i urywa mi ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
4 godziny temu, greg91 napisał:

A nie pękają ci ząbki na rolkach bo ja opuściłem denka i podniosłem zastawki i urywa mi ząbki.

przez 4 lata siewu chyba tylko jeden się wyłupał, więcej nie zauwżyłem
denka też opuszczam delikatnie więcej niż na zboże, z tego co pamiętam o jedną czy dwie pozycję


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Mialem pryskac boxer+command przedwschodowo, ale warunki nie pozwoliły(we wtorek bedzie tydzien od siewu). Mozna boxerem pryskac powschodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
1 godzinę temu, rex15 napisał:

Mialem pryskac boxer+command przedwschodowo, ale warunki nie pozwoliły(we wtorek bedzie tydzien od siewu). Mozna boxerem pryskac powschodowo?

Nieryzykowałbym ostatnio w gazecie było że 13 dni po siewie opryskali Boxerem 3,5l i groch strasznie chorował. Opryskaj samym commandem a później się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 minuty temu, Adam86 napisał:

Nieryzykowałbym ostatnio w gazecie było że 13 dni po siewie opryskali Boxerem 3,5l i groch strasznie chorował. Opryskaj samym commandem a później się zobaczy.

Jak boxer zaszkodził to i pewnie comand też zaszkodzi tak długo po siewie. Zostaw środki na przyszły rok albo na co innego i pryska powschodowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Command nie zaszkodzi, ale każdy robi jak uważa. Płacić za 1l Afalonu 150zł to lepiej Corum z Basagramem dać.

Edytowano przez Adam86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
11 minut temu, Adam86 napisał:

Command nie zaszkodzi, ale każdy robi jak uważa. Płacić za 1l Afalonu 150zł to lepiej Corum z Basagramem dać.

Afalon wycofany!!! W zeszłym roku sama pendimentalina lux zadziałała z tym że pryskane od razu po siewie ziemia była bardzo wilgotna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
35 minut temu, WOJTUNIO napisał:

Afalon wycofany!!! W zeszłym roku sama pendimentalina lux zadziałała z tym że pryskane od razu po siewie ziemia była bardzo wilgotna. 

I po co te wykrzykniki? U mnie siew 1,5 dnia więc nie ma mowy o wilgotnej ziemi. A z pendimetaliną różnie wychodzi i nikt jeszcze nie odkrył dlaczego. Więc po siewie pójdzie command w RSM+wodą a po wschodach się okaże co dalej ale jest wybór więc się nie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

Czym popryskać przedwschodowo groch?? Np command +co dodać do tego?? Na sobotę ma padać ok 20 l/m2 wstrzymać się i po tym deszczu opryskać?? Groch będzie siany w czwartek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
22 godziny temu, Adam86 napisał:

Nieryzykowałbym ostatnio w gazecie było że 13 dni po siewie opryskali Boxerem 3,5l i groch strasznie chorował. Opryskaj samym commandem a później się zobaczy.

 

22 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Afalon wycofany!!! W zeszłym roku sama pendimentalina lux zadziałała z tym że pryskane od razu po siewie ziemia była bardzo wilgotna. 

 

21 godzin temu, Adam86 napisał:

I po co te wykrzykniki? U mnie siew 1,5 dnia więc nie ma mowy o wilgotnej ziemi. A z pendimetaliną różnie wychodzi i nikt jeszcze nie odkrył dlaczego. Więc po siewie pójdzie command w RSM+wodą a po wschodach się okaże co dalej ale jest wybór więc się nie martwię.

Czyli co polecacie panowie? Stomp aqua? W jakiej fazie pryska sie powschodowo? Zawsze pryskałem doglebowo i nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj