Polecane posty

izydor6280    1146

dlaczego za zimno, nic mu się złego nie stanie, a przynajmniej będzie miał odrobinę wilgoci do skiełkowania
sam może bym ruszył, ale roboty w opór i nawet nie mam jak się do zestawu siewnego dokopać


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Jak na lubelskie za wcześnie jeszcze noce  z przymrozkami ziemia zimna i nasiona mogą zbutwieć   to jest 20 luty od marca  dni cieplejsze kiedyś też tak zasiałem w marcu zimno było do 20 i nie był dobry groch wiele nasion wypadło .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Teraz trzeba by głęboko siać do 10cm w sypiącą się ziemię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower1    1

Dzisiaj zasiany groch La Mancha 

Województwo Łódzkie

Edytowano przez ZetorPower1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
5 godzin temu, ZetorPower1 napisał:

Dzisiaj zasiany groch La Mancha 

Województwo Łódzkie

  • Pierwszy raz ta odmiana? Faktycznie sobie radzi na piaskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Osobiście wątpie aby jakakolwiek odmiana sobie poradziła na piaskach jeśli nie będzie padać regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1

Czy mieszanka komand 0,15 +sencor 0,4 + pendimetalina 2 l będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesiu224    1

Witam mam takie pytanie odnośnie groch wygrałem ziemie agencyjną którą ktoś uprawiał i siał prawie cały czas żyto , przez parę lat całe pole przelewał na wiosnę gnojowicą świńską, z kilka lat temu pamiętam ze siał wapno i teraz mam dylemat czy zasiać łubin , czy groch ph gleby nieznane teraz i tak nie zdążę zrobić badań bo pora siać aha gleba od IVa do V , dodam ze to jest 26 h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

na 5kl groch to już lrpiej posiać 50kg aby na doplate a nie na plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Zelek posiałeś swój?

mój siany w tamtą sobotę ma już kiełki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
16 godzin temu, Czesiu224 napisał:

Witam mam takie pytanie odnośnie groch wygrałem ziemie agencyjną którą ktoś uprawiał i siał prawie cały czas żyto , przez parę lat całe pole przelewał na wiosnę gnojowicą świńską, z kilka lat temu pamiętam ze siał wapno i teraz mam dylemat czy zasiać łubin , czy groch ph gleby nieznane teraz i tak nie zdążę zrobić badań bo pora siać aha gleba od IVa do V , dodam ze to jest 26 h 

Kup w ogrodniczym tester pH na płynie Heliga i dość dokładny wynik znasz po kilkunastu sekundach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    165

Witam pierwszy raz będę sial groch i nie wiem za bardzo czy już można to wysiac? Gleba lekka 4 -5 klasa 

Jeszcze chciałbym zapytać jak to jest z opryskiem na chwasty czy można pryskac? Bo kiedyś obilo mi się coś o uszy że białkowych nie mozna

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
Dnia 2.03.2020 o 21:36, VIz napisał:

Czy mieszanka komand 0,15 +sencor 0,4 + pendimetalina 2 l będzie ok?

Ja stosuje command 0.2l przedwschodowo + pendimentalina 2,5l powschodowo. I labrador na 1-liścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235
20 godzin temu, Czesiu224 napisał:

Witam mam takie pytanie odnośnie groch wygrałem ziemie agencyjną którą ktoś uprawiał i siał prawie cały czas żyto , przez parę lat całe pole przelewał na wiosnę gnojowicą świńską, z kilka lat temu pamiętam ze siał wapno i teraz mam dylemat czy zasiać łubin , czy groch ph gleby nieznane teraz i tak nie zdążę zrobić badań bo pora siać aha gleba od IVa do V , dodam ze to jest 26 h 

Absolutnie nie groch.

Łubin, proso, gryka, kukurydza owies 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesiu224    1

Dzięki za odp , jednak zasieje tam łubin groch zasieje tak 1,5 h na dobrej ziemi by mieć na drugi rok na dobre stanowiska gdzie ph wynosi koło 7 

Edytowano przez Czesiu224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Boxer w dawce 3,5l, a po wschodach poprawka np labradorem (głownie chwastnica), co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Mi też dziś udało się zasiać. Wysiałem 150szt/m2 na próbę bo w tamtym roku wschody nie były złe, kiełkowanie sprawdzone i 120szt/m2 na rędzinie to było zbyt rzadko. Niby wiekszych deszczy nie było a mokro jak cholera, chyba że to po poplonie rzepaku materia organiczna tak trzyma wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

W tym roku spróbuje powschodowo Corum a na 1 liscienne jakiś Labrador lub inny generyk. W zeszłym roku Boxer+Stomp sporo przepuściły, a pryskałem na wilgotną ziemię, potem sucho było.

 

Edit

Panowie, jak myslicie czy wałowanie grochu 4-5 dni po siewie ma jeszcze sens? Chodzi mi o to żeby nie uszkodzić nasion, dopiero dzis obeschlo troche po wierzchu no i może jutro udałoby się przywałować.

Edytowano przez MarcinC360
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Możesz wałować on nawet jeszcze kiełka nie puścił, ale jak masz równo na polu to odpuść sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj