Polecane posty

Matey    895
9 godzin temu, Kos_pl napisał:

 

Handel nasionami do potencjalnego siewu (z kolejnych rozmnożeń) i tak jak zechcą to ukrócą, bo władze mogą zrobić tak, że żeby wziąć dopłatę obszarową to masz pokazać fv lub paragon na zakup nasion kwalifikowanych i chyba leżysz... z takimi zakupami j/w na cele nie paszowe i nie konsumpcyjne. A ARiMR bardzo lubi się papierami bawić, więc z radością przyjmie takie zobowiązanie na klatę, i jakiegoś pana dyrektora departamentu ds. kontroli się zrobi - tak dycha na miesiąc netto to śmiało mu się będzie należeć, i kierownika, i w lokalnych oddziałach zrobi się więcej ciepłych posadek - będą zadowoleni. Zresztą jak ma ktoś wiele ha to nie wiem czy już obecnie tak może sobie "szaleć".

 

 

Do tego jeszcze długa droga, miejmy nadzieję. Nie wyobrażam sobie że z dnia na dzień każą nam wszystkim kupić kwalifikat. Raz ze nie będzie tyle towaru, dwa że cena pójdzie mocno do góry bo skoczy popyt, trzy że dopłaty do materiału siewnego padną i nie wstaną 

40 minut temu, KlimekPL napisał:

Teraz wychodzę z założenia, że strączki maja być przede wszystkim przerywnikiem zbożowego płodozmianu i nie należy traktować ich zbyt intensywnie a pierwszą oszczędnością jest niekupowanie kwalifikatu. Groch po 2400 a wysiew 300-350kg/ha co daje koszt nawet 840zl za sam zasiew! Kto za to odda przy skupie plonu?? 

No i prawidłowo. Kwalifikat ok ale na hektar, rozmnożysz ziarno i masz swoją C2 do siewu. Co do grochu to już tone na dzień dobry oddajesz za materiał siewny, policzyć śor, NPK, zaprawy, paliwa, amortyzacja to wyjdzie pewnie z 3t kosztów. 

Nigdy nie rozumiałem "dopiesczania" łubinów, gryk, owsów czy innych upraw które są tanie. Jaki jest sens iść w koszta na odżywki, oprzedzika, npk pod łubin, mikro czy npk w gryce, jak one sobie doskonale bez tego radzą


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Na oprzednika pryskam jak sie pojawi. srodek nie drogi a szkoda patrzec jak zgryza liscie na samym poczatku wegetacjo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
7 godzin temu, Matey napisał:

Do tego jeszcze długa droga, miejmy nadzieję. Nie wyobrażam sobie że z dnia na dzień każą nam wszystkim kupić kwalifikat. Raz ze nie będzie tyle towaru, dwa że cena pójdzie mocno do góry bo skoczy popyt, trzy że dopłaty do materiału siewnego padną i nie wstaną 

No i prawidłowo. Kwalifikat ok ale na hektar, rozmnożysz ziarno i masz swoją C2 do siewu. Co do grochu to już tone na dzień dobry oddajesz za materiał siewny, policzyć śor, NPK, zaprawy, paliwa, amortyzacja to wyjdzie pewnie z 3t kosztów. 

Nigdy nie rozumiałem "dopiesczania" łubinów, gryk, owsów czy innych upraw które są tanie. Jaki jest sens iść w koszta na odżywki, oprzedzika, npk pod łubin, mikro czy npk w gryce, jak one sobie doskonale bez tego radzą

Mi w zeszłym roku 2 z 12 ha łubinu oprzędzik zjadł. warto prysnąć za 30 zł i spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja raz pryskałem, raz nie, jak nie pryskałem to łubin żył dalej


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

To raczej kwestia miejsca, bo na działkach oddalonych o 300 m nie był problemu, a też nie pryskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

być może nie ma tego tak wiele u mnie, mimo ze motylkowych coraz więcej. może dopiero z czasem będą na tyle problematyczne ze beda zzerały całe hektary


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Szukam grochu najlepiej oczyszczony odmiana mecenas lub tarchalska może ma ktoś na handel okolice Olesno-Wieluń-Częstochowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
14 godzin temu, MarcinC360 napisał:

Panowie, podpowiecie czy takie dawki będą dobre?

Stomp Aqua 1,5L/ha + Boxer 3L/ha.

Podstawa wilgotna gleba bez dużych grud i 300 litrów wody na hektar. I uważamy na wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
21 godzin temu, MarcinC360 napisał:

Panowie, podpowiecie czy takie dawki będą dobre?

Stomp Aqua 1,5L/ha + Boxer 3L/ha.

spróbuj powschodowo: corum + dash - będziesz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

niestety drogo ten interes wychodzi, jak pogoda się nie poprawi to odchodzę od strączków bo już ze dwa lata plon nie pokrywa kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a dopłat nie bierzesz?

ja 2 lata temu zarobiłem, a w tamtym to w zero - ale stanowisko pod pszenicę zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

no biore ale co to jest 600zł dodatku, jak w tym roku z 3ha ukosiłem 700kg a w zeszłym roku z takiej powierzchni 1,5t u mnie susza nie była tylko tego roku a iung dopiero w 2018 ogłosił. Stanowisko fakt nawet rzepak tak dobrego nie pozostawi pod zboże, ale już nie mówiąc o tym że jak sucho było próbowałem podlać groch ae znów nie wytrzymywał tych temperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Mamy  zarejestrowany nowy herbicyd Bondur 600sc , s.a. aklonifen , tanio pewnie nie będzie (Bayer).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Dzisiaj posiałem groch, zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
11 minut temu, Mich9 napisał:

Dzisiaj posiałem groch, zobaczymy co z tego będzie.

Jaki rejon ? Dałeś ognia patrząc na datę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Dolnyśląsk 80 arów, tyle co dla siebie na poplony i trochę na handel jak coś zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Tyle to można ryzykować ja jestem na zrównoważonym i sieje około 12 h rocznie tego dziadostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Gdyby nie 750 zł za tone w kontrakcie na sierpień to siałoby się więcej, 1200 zł i można by się zastanawiać, przy innej cenie na 2 i 3 klasie nie ma ekonomicznego sensu siać tej rośliny, chociaż jest bardzo fajna w uprawie i zbiorze, nie wiem dlaczego ministerstwo rolnictwa upiera się na tej soi, jak polska ma potencjał w produkcji grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
7 minut temu, aprochota napisał:

Tyle to można ryzykować ja jestem na zrównoważonym i sieje około 12 h rocznie tego dziadostwa.

W jakim okresie starasz się siać? Miałeś przypadek ,że Ci przymrozilo właśnie groch? Bawię się w groch drugi sezon,bardziej chodzi mi o posiadanie dla samego siebie nasion na poplony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

szczerze co do dania ognia to moim zdaniem bardzo dobrze że posiał teraz groch i tak on wyjdzi eza jakieś 1,5tyg więc już nie zmarznie a im więcej wody dostanie tym lepiej, ja zawsze sieje po 1marca w tym roku raczej tak wcześnie się nie uda bo przymrozki nadają a przyszły tydzień deszcze więc będzie trzeba poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Wyjdzie za 2-3 tyg, nie mówię że źle zrobił, mam małe doświadczenie w grochu, bardziej jestem ciekawy co ,gdy przytrafi się dużo na minusie,np -8? Wytrzyma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jeszcze mi się nie przydażyło żeby w 3 dekadzie marca było -8 było po -4 ale nie aż tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj