Polecane posty

michal12301    27
9 godzin temu, Renault85-15TX napisał:

Padnie groch szybciej niż zdążysz z pola zjechać. 

no to czy jest jakiś bezpieczniejszy herbicyd który mogę zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Corum. Basagran. Pewnie cos jeszcze. Ogólnie drogo wychodzi wg zasady że w dwu liściennych dróg się zwalcza dwuliścienne chwasty a w jednilidciennych drogi się zwalcza jednoliscienne chwasty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Butoxone słabo u mnie działało i hamowało groch długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kszys    0
Napisano (edytowany)

Wyszła mi w grochu komosa zwana lebiodą, co sądzicie o tym żeby dać na nią chwastox extra w dawca 0,5 lub 0,8 l/ha? Przezyje groch? Jest juz dosyc wysoki tak z 15 - 20 cm. Lebioda z reszta tez... 

85C6C777-81D2-4022-B768-7567C60EF519.jpeg

Edytowano przez kszys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27
11 godzin temu, staszek131415 napisał:

Butoxone słabo u mnie działało i hamowało groch długo

to co byś proponował?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
Napisano (edytowany)

Dzisiaj byłem w polu gdzie mam groch po tych deszczach tak z 10% obmył deszcz groch puścił kiełki i teraz jak się ukorzeni i będzie rósł to dojrzeje na żniwa czy raczej będzie jeszcze zielony jak myślicie?

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Zajrzyjcie sobie w pochwy nowo otwierajacych się liści, jest tam masa młodych mszycy-banjamiej u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kszys    0
Dnia 17.05.2018 o 23:50, kszys napisał:

Wyszła mi w grochu komosa zwana lebiodą, co sądzicie o tym żeby dać na nią chwastox extra w dawca 0,5 lub 0,8 l/ha? Przezyje groch? Jest juz dosyc wysoki tak z 15 - 20 cm. Lebioda z reszta tez... 

85C6C777-81D2-4022-B768-7567C60EF519.jpeg

Przenieś do galerii

 

Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszlol11    10
3 godziny temu, kszys napisał:

Ktoś pomoże?

Mi brakło grochu i 30 arow zasialem z jęczmieniem . OPryskalem chwastoxem ten kawalek to troche groch chorował.  Więc myślę ze szkoda grochu bo go troche zahamuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Ta lebioda   jak ma już wysokość do 20 cm , chwastoxem nie wiele zrobisz w takiej małej dawce a groch mocno odchoruje , a groch zaraz  będzie kwitł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kszys    0

Ok, dzieki Wam za rady! Slyszalem ze ktos probowal chwastoxem i groch jakos tam przezyl ale nie wiem czy go przychamowalo... Czyli pozostaje prysnac go przed zbiorem reglone albo glifosat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

krzys-chwastoks to po prostu lekka desperacja,nie podpowiem,czasem epizody pamietam,delikatniej,a krzywdy nie bedzie i podziała 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

 

7 minut temu, Renault85-15TX napisał:

Nie zwalczy. 

W corum jest w średnio wrazliwych. Na chwastnice agil fusilade itp i przy okazji inne jednoliscienne załatwi. Ja zrezygnowalem z zabiegu na jesnoliscienne jest ich nie za duzo a i tak glifosat przed zbiorem pojdzie dam wieksza dawkę co by perz załatwić. Chcac perz zalatwie agilem to drogo wyjdzie a pozniej i tak glifosat na dosuszenie to kumuluje naklady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
12 godzin temu, kszys napisał:

Ok, dzieki Wam za rady! Slyszalem ze ktos probowal chwastoxem i groch jakos tam przezyl ale nie wiem czy go przychamowalo... Czyli pozostaje prysnac go przed zbiorem reglone albo glifosat...

po co reglone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Reglone drogie ok 70 zl za litr. Dosuszam zawsze glifosatem 2-3 litry i jest ok. W tym roku dam wiecej pewnie 4 litry w celu likwidacji perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kszys    0
10 godzin temu, Taurus83 napisał:

po co reglone?

Na dosuszanie... jak trzeba szybko... a jak szybko to drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj