Polecane posty

galan99    7583

Jak to było jeszcze jak uprawiałem groch to cena była 1,30 i tak stopniowo spadał do 1 zł teraz to 0,80 groszy oczyszczony bez robaka trudno dostać i dopłata w tedy była 750 zł do 1 ha co poszło nie tak poczuli biznes handlarze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Co ci po tej dopłacie - nawet na nią nie patrz - pierwszy lepszy handlarz ci ją zabierze czy też inny pośrednik. Zobacz jakie były ceny grochu czy łubinu przed wprowadzeniem dopłat. Producent nie zyskał na tych dopłatach nic.

Dodatkowo w tym roku plony grochu z ha są śmiało 2x mniejsze niż w ubiegłym a cena praktycznie ta sama.

Chyba że ktoś prowadzi rolnictwo dopłatowe. Wtedy to już inna sprawa.

 

Edytowano przez Kos_pl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Tak samo możesz powiedzieć o zbożach.  Ja zawsze daną uprawę rozpatruje czysto matematycznie. Kalkulator do łapki i jedziemy. A to kto ile i dlaczego przy tym zarobił to już nie moja sprawa. Ważne żeby mi się zgadzało.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
WOJTUNIO dokladnie doplata do straczkow to 720 zl ale co z tego jak za rok bedzie niższa bo wszyscy beda siac straczkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
ja musze straczkowe siac bo jestem w programie zrównoważonym czyli jest +400zl do kazdego h. plus doplata do straczkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No właśnie taka jest polityka aby zachęcić do produkcji krajowego białka. Ale co z tego, skoro większość to i tak idzie pod talerzowke i jest 50% chwastow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

No właśnie taka jest polityka aby zachęcić do produkcji krajowego białka. Ale co z tego, skoro większość to i tak idzie pod talerzowke i jest 50% chwastow. 

Pod talerzowke nie może iść to jest dopłata do strączkowych na ziarno więc w razie kontroli różnie może być. Ja sieje straczki dla płodozmianu i stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Proszę cię. Myślisz, ze u nas hodowcy dopłat przejmują się jakimiś kontrolami? Talerzówka, wysiew 100kg łubinu w maju, bronowanie i stoi tak cały rok aż do wiosny i potem następna "uprawa". Trzeba sobie radzić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 minutę temu, aprochota napisał:

zeby to robic tylko na doplaty to raczej nie oplacalne. trzeba cos zebrac z pola

Bardzo wielu pracuje lub zagranicą , a pole to pasja , bo jak by tylko z tego żyć to k**wa nędza aż piszczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No jak to nie opłacalne? A jaki masz nakład? 100zł na ziarno, 100zł na paliwo i heja, za to dostajesz dopłatę podstawą plus strączkowe, niektórzy cwaniacy naprawdę niezłe pieniądze potrafią z tego wydoić.

Ja to się jednak trochę boje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
13 minut temu, KlimekPL napisał:

No jak to nie opłacalne? A jaki masz nakład? 100zł na ziarno, 100zł na paliwo i heja, za to dostajesz dopłatę podstawą plus strączkowe, niektórzy cwaniacy naprawdę niezłe pieniądze potrafią z tego wydoić.

Ja to się jednak trochę boje. :P

Czemu się bać sam bym posadził 15 ha pomidora na dopłaty tylko jeden problem kontraktacja nie chcą mi dam bo 120 kilometry transport .

15 x 4 tyś  = 60 tyś samych dodatkowych dopłat .

Uprawiam rzepak i pszenica i wyciągam na brudno 70 tyś 80 tyś odliczyć koszta wszystkie tylko wszystko żeby na miesiąc wyszło 3 tyś na życie to jest dobrze .

A pomidory posiać  i samych dopłat zostaje 5 tyś na miesiąc czystego zysku a do tego jeszcze dopłata jednolita na koszta tak robią biznes .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 godziny temu, KlimekPL napisał:

Proszę cię. Myślisz, ze u nas hodowcy dopłat przejmują się jakimiś kontrolami? Talerzówka, wysiew 100kg łubinu w maju, bronowanie i stoi tak cały rok aż do wiosny i potem następna "uprawa". Trzeba sobie radzić. ;)

W tym roku mialem kontrol z arimr i panowie z kontroli chcieli mi wmowic ze pszenica oscista to pszenżyto ale jakoś im tłumaczyłem. A co by było jak byli nie ugięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jakiej  miejscowości  ta agencja się mieści , że tacy specjaliści są wysyłani na kontrolę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
30 minut temu, galan99 napisał:

Jakiej  miejscowości  ta agencja się mieści , że tacy specjaliści są wysyłani na kontrolę .

Biała Podlaska

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misi3k    0

Jak to była kontrola tego co zgłaszasz do dopłat to oni nie mają nic wspólnego z agencją. Przeważnie są to studenci którzy dorabiają w wakacje.


Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
9 godzin temu, Misi3k napisał:

Jak to była kontrola tego co zgłaszasz do dopłat to oni nie mają nic wspólnego z agencją. Przeważnie są to studenci którzy dorabiają w wakacje.

To byli pracownicy agencji. Przedmiotem kontroli był material siewny kwalifikowany. Do pszenicy bez osciakow na koniec siania wsypalem oscistą bo jak bedzie malo zboza w siewniku to nie bedzie rowno siac i przez to byl cały problem. Pszenica oscista w zwyklej pszenicy byla dla nich pszenzytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

U mnie dwa lata temu po kontroli foto na działce gdzie była gorczyca stwierdzili że to rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
daj troche gesciej siewnik i po klopocie. ja tak sialem w tamtym roku i nie bylo zadnej roznicy 10 h tak zasialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
11 minut temu, aprochota napisał:

daj troche gesciej siewnik i po klopocie. ja tak sialem w tamtym roku i nie bylo zadnej roznicy 10 h tak zasialem.

A co z zaprawianiem. Przy takim systemie to trzeba zwiekszyc norme z 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj