Polecane posty

kamil800    144
Napisano (edytowany)

Jeszcze Butoxone. Bardzo dobrze bierze rzepak

Aaa i pulsar. To skladnik corumu

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
5 godzin temu, ZYLA napisał:

Ja w zeszlym roku pierwszy raz siałem groch, kosiłem bizonem i połówek naprawdę było mało. Ale to pewnie temu że wilgotność była jeszcze chyba za duża. Łapał trochę temperaturę.

Tegoroczny siany końcem marca.

 

 

Screenshot_20240419-140730.png

Ładny, wałowałeś? Jaka odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
kamil800 napisał:

Jeszcze Butoxone. Bardzo dobrze bierze rzepak

Aaa i pulsar. To skladnik corumu

Butoxone? Nie ma w ogóle we wrażliwych ani średnio wrażliwych samosiewów rzepaku. Pulsar w tej samej cenie co corum. Litrówki raczej się nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144
Napisano (edytowany)

Nie ma ale bierze i to bardzo dobrze. 2l kladzie sztuki ktore maja pęd glowny. Komose tez bardzo ladnie kladzie. Nawet male bodziaki wezmie. Mialem groch po rzepaku i poszlo 2l butoxone+1,5 albo 2l basagranu i bylo czysto ;) w tym roku tez mam kawalek grochu po rzepaku i tez tak pojdzie. Trzeba dodawac do tego jakis adiuwant bo to straszna woda

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Ładny, wałowałeś? Jaka odmiana?

Walowany. Nie zaprawiany. odmiany nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
kamil800 napisał:

Nie ma ale bierze i to bardzo dobrze. 2l kladzie sztuki ktore maja pęd glowny. Komose tez bardzo ladnie kladzie. Nawet male bodziaki wezmie. Mialem groch po rzepaku i poszlo 2l butoxone+1,5 albo 2l basagranu i bylo czysto ;) w tym roku tez mam kawalek grochu po rzepaku i tez tak pojdzie. Trzeba dodawac do tego jakis adiuwant bo to straszna woda

Czyli Butoxone w dawce 2 l/ha bez problemu poradzi sobie z samosiewami rzepaku? W jakiej fazie rozwojowej grochu zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144

Nie wiem jak solo ja dawalem w mieszaninie z basagranem, ale mysle, ze solo tez dobrze zadziala.

Jak przypalilem groch i czekalem az mu "odda" to bylo to juz przed samym kwitnieniem gdzies w czerwcu 🙈 a w tamtym roku jak byl gdzies taki jak dłoń. Tak okolo 15cm wysokosci aby wyszlo jak najwiecej chwastów a mimo to groch nie zakrywal za bardzo ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Jaki przymrozek wytrzyma groch wielkości jak na zdjęciach powyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Jakie dawki i środek  dajecie na perz w grochu ? Tak żeby było bezpiecznie i w miarę skutecznie , groch jest tak jak by na ugorze , zaniedbane pole było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
2 godziny temu, 19seba napisał:

Jakie dawki i środek  dajecie na perz w grochu ? Tak żeby było bezpiecznie i w miarę skutecznie , groch jest tak jak by na ugorze , zaniedbane pole było 

w takiej jak na etykiecie

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144
10 minut temu, forestrider18 napisał:

Groch w fazie trzech wąsów, można jeszcze pryskać benzem?

A dlaczego niby nie? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, 19seba napisał:

Jakie dawki i środek  dajecie na perz w grochu ? Tak żeby było bezpiecznie i w miarę skutecznie , groch jest tak jak by na ugorze , zaniedbane pole było 

Agil lub jakieś zamienniki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Powoje czy inne chwasty wieloletnie to się niszczy po żniwach randapem , żeby o chwastach wieloletnich nie myśleć potem , a co do pytania to nie zniszczysz powoju , bo choćby powierzchownie go przypaliło , to chwila moment on odbije z ziemi na nowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pierwszy rok sieje groch, pytanie czy można jeszcze go w fazie 5-6 wąsów pryskać mieszaniną basagramu + butoxone na dwuliścienne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Do momentu az nie pokaze sie pierwszy kwiat mozna jechac na chwasty kazde 2 i 1 liscienne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domino155    0

Patrz bardziej na to jak duże są chwasty. Komosa musi być mała, bo takiej podrośniętej nie zniszczy. Oczywiście groch też nie może być zbyt duży, tak żeby nie zakrywał chwastów, które chcesz zniszczyć. Może podziel zabieg na dwa razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj