Polecane posty

Rolmlo    0

W piątek posiałem groch ale niestety nie było możliwości zrobić doglebowki. Teraz ma być dobre okno pogodowe więc planuje dziś czy jutro wykonać oprysk command 0,1+boxer 2l+activus 2l + adiuwant na ha. Czy nie jest już na to za późno? Pierwszy raz będę stosował zabieg doglebowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    557
pawel86lhr napisał:

Basagran też może być.

corum pełna dawka i dach i jeden zabieg i czysto bez żadnych doglebówek i dwa lata tak dawałem i czysto do żniw 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Tak chciałem zapytać bo u mnie powiedzial 200 zl na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7
Napisano (edytowany)

Groch zasiałem w Wielki piątek i wtorek(piąty dzień)jak pozwoli pogoda chcę opryskać nie wiem co mają w punkcie z oprysków ale zastanawiam się czy w ogóle pryskać. W zeszłym roku odpuściłem i dał 3 tony zasiany był 8 maja ale na glinie bez orki po kukurydzy. 

Edytowano przez sawka71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Bandur czy Wing P, warunki na doglebówkę są tylko który lepszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Nie. Pryskalem w piatek, chwilę po małym deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22

tego samego dnia rano albo dzień wcześniej, tylko nie wiem czy można mieszać Maxim z nitraginą. W ubiegłym roku pomieszałem Maxim z Rhizobium i plon był 4+. warto dodać 100g cukru na 1 litr wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Dnia 25.03.2024 o 22:46, pawel86lhr napisał:

Basagran też może być.

chyba równie drogo, a mniej skutecznie jak corum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

W tym roku pierwszy raz na próbę 4 ha grochu (muszę o Prow). Nasiona kupione z centrali dziś szykuje do siania a tam nie zaprawione. Mam już kupiona zaprawę maksin i nitrozyne. Czy to razem wymieszać i zaprawiać czy w kolejności że najpierw zaprawa a później bakterie czy odwrotnie? Jak zrobić żeby było dobrze czy to nie ma znaczenia? Proszę w miarę o pilna odpowiedź osób które sieją już od jakiegoś czasu i się na tym znają. Plan jest jutro rano zasiać to fajnie by było jeszcze dziś dostać odp. Dzięki wielkie z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiotrK1988 napisał:

W tym roku pierwszy raz na próbę 4 ha grochu (muszę o Prow). Nasiona kupione z centrali dziś szykuje do siania a tam nie zaprawione. Mam już kupiona zaprawę maksin i nitrozyne. Czy to razem wymieszać i zaprawiać czy w kolejności że najpierw zaprawa a później bakterie czy odwrotnie? Jak zrobić żeby było dobrze czy to nie ma znaczenia? Proszę w miarę o pilna odpowiedź osób które sieją już od jakiegoś czasu i się na tym znają. Plan jest jutro rano zasiać to fajnie by było jeszcze dziś dostać odp. Dzięki wielkie z góry.

Też jestem ciekaw. 

Może ktoś z doświadczeniem się wypowie. 

4 godziny temu, MaXtzTS napisał:

tego samego dnia rano albo dzień wcześniej, tylko nie wiem czy można mieszać Maxim z nitraginą. W ubiegłym roku pomieszałem Maxim z Rhizobium i plon był 4+. warto dodać 100g cukru na 1 litr wody

Po co ten cukier. Jak dokładnie zaprawiałeś? Wszystko na raz, czy osobno ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141
Napisano (edytowany)

Ja nie zaprawiam. W tamtym roku groch dal 4,5t/ha. Siane bylo 300kg/ha po kukurydzy bezorkowo. Po grochu jest rzepak ktory nie wykazal braku azotu na jesieni. A jesien byla bardzo ciepla i rzepak rosl jak szalony to i azotu tez musial pociagnac 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22
MateuszImiołek napisał:

Po co ten cukier. Jak dokładnie zaprawiałeś? Wszystko na raz, czy osobno ?

cukier żeby lepiej się kleiło, dałem wtedy wszystko na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
Napisano (edytowany)

nie kupować jakąś nitraze polską do grochu 

syngenta ma nowość i pisze można mieszać z maxim https://www.syngenta.pl/uprawy/groch-i-bobik/atuva

myślę ich produkt jest na poziomie turbosoy czy histick basf do soi

dają też preparat czyli pewno jakieś lepszy cukier że można miesiąc wcześniej zaprawiać 

 

Screenshot_20240404_014418_Chrome Dev.png

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
Napisano (edytowany)

Moj siany w środę tydzień temu.

Ogolnie to strasznie dużo ziaren mam na wierzchu

PXL_20240404_103717218.jpg

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można cyperkilem opryskać trzy razy w ciągu wegetacji w grochu? Etykieta mówi o dwóch zabiegach w ciągu jednego sezonu. Pytam bo nie wiem czy nie prysnąć teraz niedługo po wschodach ze względu na dużą presję oprzędzika a ma być niby bez deszczowo i bardzo ciepło to może się nasilić. Niby żeruje nad ranem to wieczorem bym prysnął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Posłuchaj sam siebie... Żeruje nad ranem a będę pryskał kontaktowym wieczorem. Za dużo masz pieniędzy?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj