Polecane posty

mysza103    2462
35 minut temu, yacenty napisał:

jaki to typ gleby? chciałbym mieć takie pH bez żadnych zabiegów wapnowania

Rędzina na podłożu wapienny . Wolał bym żeby było PH 7 , bo powyżej 7 to już na przykład fosfor jest blokowany , choć możliwe że tego fosforu w glebie jest sporo , ale w badaniach wychodzi że dostępnego jest nisko , to samo z micro prawie wszystkie micro dostępne są do PH 7 , a powyżej już słabo . Bodajże tylko molibden jest dostępny dobrze w ph powyżej 7,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
14 minut temu, hardkor113 napisał:

NO dobra ale tern premium to to samo co tilt turbo to dlaczego tego nie polecasz?

Najsłabszy triazol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ale propikonazol od 2019 został wycofany ze sprzedaży a od marca 2020 wycofany z stosowania, więc trudno polecać coś co ma w składzie substancję wycofaną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

A co myślicie o 0,5 unix 0,3-0,4 andros 0,5 mondatak 0,4 (lub dawki dzielone) moddus + mikro? T1

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
3 godziny temu, mysza103 napisał:

Wcześniej siałem siarczan amonu , ale od 6 lat  jak zacząłem robić badania , to przerzuciłem się na siarczan magnezu bo wcześniej magnez szedł tylko w oprysku ,a z badań wychodzi też nisko . A jeśli chodzi o PH to na dłuższą metę  nie zakwasisz chyba że chwilowo jak się skumuluje razem siarka i azot , dlatego zrobię badanie w maju jak będzie największe stężenie tych pierwiastków czy coś PH spada wogóle czy cały czas się trzyma tak wysoko  , to PH co jest w wynikach ,to naturalne PH gleby . Ja takiego słowa jak wapnowanie to nie znam  . 

Tylko pozazdrościć ,średnio tone wapna na rok to obowiązkowo, N i S mocno zakwasza glebę ,siej siarczan amonu ,na pewno spadnie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja chciałem dać wirtuoz i coś do niego dorzucić mimo że jest to produkt solowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
13 minut temu, Mecha napisał:

Ja chciałem dać wirtuoz i coś do niego dorzucić mimo że jest to produkt solowy.

ale po co kombinować?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Bo zwlacza/zapobiega większości chorób. Ale jednak nie wsyztskim, więc zastanawiam się nad plochlorazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

moim zdaniem kombinujesz jak koń pod góre, dobry, czy wrecz bardzo dobry srodek 3 składnikowy a ty jeszcze jakąś zupe na nim chcesz robic, no ale twoje małpy twoje zoo :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

nie odpowiem ci wprost, bo go nie stosowałem na własnych uprawach, ale patrząc na skład nie powinno być zle, ale niech to potwierdzi ktoś kto stosował


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

To dajcie unix na pół z protionazolen albo boscalidem jak chcecie wyczyścić tą podstawę to prawda że już do wirtuoza dokładać to kombinowanie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja na jęczmień po pszenicy bede mieszał zupe, ale tam po pierwsze bedzie presja, a po drugie mój jęczmień strasznie marny w tym roku, to chce mu zrobić konkretną ochrone, a ta różnica 50 czy 70zł pomiędzy dobrą T1 a super T1, jest dla mnie pomijalna - to raptem 100kg jęczmienia, a wiem, że u mnie jęczmień potrafi się oddwdzięczyć. Na tym polu na którym jest posiany już zbierałem 90-100dt.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

A jak dam ten wirtuoz na t1 to moge tebukonazol podac na t3 albo t2. Nie bedzie za duzo na jeden sezon wegetacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

nie bedzie, ale lepiej unikać takich sytuacji. Wiele firm w swoich programach powtarza pewne substancje w swoich mieszaninach. Patrz choćby BASF i epoksykonazol - był zarówno na T1 i na T2


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Bez przesady - gdzie T1, a gdzie T3? gdyby wszystko opierało sie na tebu to jeszcze można by się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Jestem bardzo ciekaw jak wygląda ochrona Wirtuozem. Czy moja propozycja byłaby okej z tamtymi 3 substancjami.

Potrzebuję fajnej ochrony T1 w pieniądzach około 160zł.

Czy @losktos będzie wrzucał w tym roku jakieś propozycje?

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie co lepsze wirtuoz 1l/ha czy artemis 1.8l/ha? Na jęczmień ozimy pszenżyto i żyto. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zależy jak z mączniakiem, wirtuoz jest lepszy zapobiegawczo, a artemis interwencyjnie, poza tym oba środki podobne, w tych dawkach w artemisie masz troche więcej tebu i prochlorazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
isentor napisał:

Jestem bardzo ciekaw jak wygląda ochrona Wirtuozem. Czy moja propozycja byłaby okej z tamtymi 3 substancjami.

Potrzebuję fajnej ochrony T1 w pieniądzach około 160zł.

Czy @losktos będzie wrzucał w tym roku jakieś propozycje?

z tego co pisal wcześniej nie planuje zrobic aktualizacji bo niewiele się zmieniło, chyba ze zmieni zdanie

isentor napisał:

Czy to prawda że nie należy łączyć prochlorazu i miedzi?

nie pamiętam czy dokładnie chodzi o miedz ale czytałem że ludzie mieli problem z dr green

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj