Polecane posty

mysza103    2462

img_20210108_175440-jpg_l_e9204f14ff0ccd22f08d94fa37d57dfc.jpgBadania robiłem 3 lata temu , teraz po żniwach będę robił z powrotem , a wyniki wstawiłem wczoraj w temacie,, badanie gleby - wyniki analizy gleby '' . Tyle że wyrażnie napisałeś że nie ma opcji żeby dać na 7 t a zebrać 10 . Ja daje według ciebie na 4 t a zbieram 7t . Teraz idziesz całkiem w drugą stronę pisząc że nie samym P i N  żyje ziemia i pszenica . Zaprzeczasz sam sobie pisząc że jak się nie da to się nie zbierze , a chwile póżniej że nie P i N nie jest tak istotne bo pszenica żyje czym innym .

56 minut temu, yacenty napisał:

a kiedykolwiek robiłeś próby glebowe? nie samym p i n żyje ziemia i pszenica

 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
5 minut temu, hardkor113 napisał:

Ja myślę zrobić na tern premium ale niewiem czy to dobra opcjia

Jakie dawki proponujesz dać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

Liści nie chroni ten wasz mix. 

Tzn co masz na myśli? Że słabo działa na septorioze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
17 minut temu, androproteam napisał:

Tzn co masz na myśli? Że słabo działa na septorioze? 

Wogole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Po dzisiejszym obchodzie po pszenicach aż jestem przestraszony nasileniem septoriozy paskowanej. Które substancje najlepiej wg was sobie radzą? Może nawet dobrze było zrobić T0, którego nigdy nie robiłem jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Co według was lepsze Artemis 2 l czy delaro 1 l ?

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
hardkor113 napisał:

To co do 170 zł na monokulture polecasz?

proponuje przejrzeć ostatnich kilka stron i przeanalizować różne opcje które są zaproponowane i wybrać najbardziej odpowiednia dla siebie. Wystarczy kalkulator i internet, w 99% wystarczy strona dlaroślin.pl albo sklepfarmera i wiesz wszystko. Ja mam w notatniku w komórce wypisane opcje od ok 100zl do ponad 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
3 godziny temu, mysza103 napisał:

img_20210108_175440-jpg_l_e9204f14ff0ccd22f08d94fa37d57dfc.jpg

Badania robiłem 3 lata temu , teraz po żniwach będę robił z powrotem , a wyniki wstawiłem wczoraj w temacie,, badanie gleby - wyniki analizy gleby '' . Tyle że wyrażnie napisałeś że nie ma opcji żeby dać na 7 t a zebrać 10 . Ja daje według ciebie na 4 t a zbieram 7t . Teraz idziesz całkiem w drugą stronę pisząc że nie samym P i N  żyje ziemia i pszenica . Zaprzeczasz sam sobie pisząc że jak się nie da to się nie zbierze , a chwile póżniej że nie P i N nie jest tak istotne bo pszenica żyje czym innym .

 

 

dla mnie dać na 7ton to znaczy brać pod uwage to co masz już w glebie.

ja robie nawet Nmin i wtedy wiem dokładniej co jest a czego nie ma.
jak walisz na oko to jest szansa ze "dasz na 7ton" a przy ideanej pogodzie wyskoczy 10ton, ale jak dajesz na 7 ton to nawet przy idealnej pogodzie braknie na owe 10ton


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Więc przy nawożeniu  N - 170 , P - 100 , K - 100 kg plus  200 kg siarczanu magnezu + 20 kg siarki z rsm , plus micro  + te zawartości glebowe , jak ty to widzisz fachowym okiem ,na razie kosze od 6 do 9 ton pszenicy zależy od roku . ( fosfor trochę kuleje w tych badaniach ,ale co roku idzie po 100 kg -P + na 2 działki z najniższym fosforem sypnięte było dodatkowo 100 kg ultra dap ) Tylko to PH troche blokuje ten fosfor . Pasowało by zrobić badanie gleby w trakcie wegetacji , wówczas gdy działa azot i siarka i ziemia jest troche zakwaszona , wtedy może fosfor jest bardziej dostępny . Może pobiorę próbki w maju i zobacze 

33 minuty temu, yacenty napisał:

dla mnie dać na 7ton to znaczy brać pod uwage to co masz już w glebie.

ja robie nawet Nmin i wtedy wiem dokładniej co jest a czego nie ma.
jak walisz na oko to jest szansa ze "dasz na 7ton" a przy ideanej pogodzie wyskoczy 10ton, ale jak dajesz na 7 ton to nawet przy idealnej pogodzie braknie na owe 10ton

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
2 godziny temu, hardkor113 napisał:

To co do 170 zł na monokulture polecasz?

Sporo tu było propozycji. Sam protiokonazol przecież można w pełnej dawce albo protio z unixem sam jeszcze nie wiem co wybiorę ale napewno nie kosmiczna kasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Panowie a połączenie unixa 0,75kg/ha i do tego 0,75l/ha fenpropidyny bedzie chyba do porządku wyczyszczone przy t1? Koszt 240zał/ha nie tanio ale na t1 nie ma co oszczędzać takie moje zdanie. Mieszkam na śląsku u mnie mimo tych lat suszy w polsce nigdy wody nie brakuje bo niedaleko są góry wiec zawsze jakiś deszcz jest. Ziemie ciężkie aż za dobrze trzymią wodę IIIa b/ IV klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
11 godzin temu, mysza103 napisał:

Więc przy nawożeniu  N - 170 , P - 100 , K - 100 kg plus  200 kg siarczanu magnezu + 20 kg siarki z rsm , plus micro  + te zawartości glebowe , jak ty to widzisz fachowym okiem ,na razie kosze od 6 do 9 ton pszenicy zależy od roku . ( fosfor trochę kuleje w tych badaniach ,ale co roku idzie po 100 kg -P + na 2 działki z najniższym fosforem sypnięte było dodatkowo 100 kg ultra dap ) Tylko to PH troche blokuje ten fosfor . Pasowało by zrobić badanie gleby w trakcie wegetacji , wówczas gdy działa azot i siarka i ziemia jest troche zakwaszona , wtedy może fosfor jest bardziej dostępny . Może pobiorę próbki w maju i zobacze 

 

Siej na pierwszą  dawke siarczan amonu to PH spadnie ,tak mocno wapnowałeś że takie PH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, miwigos napisał:

Siej na pierwszą  dawke siarczan amonu to PH spadnie ,tak mocno wapnowałeś że takie PH

Wcześniej siałem siarczan amonu , ale od 6 lat  jak zacząłem robić badania , to przerzuciłem się na siarczan magnezu bo wcześniej magnez szedł tylko w oprysku ,a z badań wychodzi też nisko . A jeśli chodzi o PH to na dłuższą metę  nie zakwasisz chyba że chwilowo jak się skumuluje razem siarka i azot , dlatego zrobię badanie w maju jak będzie największe stężenie tych pierwiastków czy coś PH spada wogóle czy cały czas się trzyma tak wysoko  , to PH co jest w wynikach ,to naturalne PH gleby . Ja takiego słowa jak wapnowanie to nie znam  . 

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

jaki to typ gleby? chciałbym mieć takie pH bez żadnych zabiegów wapnowania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
11 godzin temu, shiftman napisał:

Panowie a połączenie unixa 0,75kg/ha i do tego 0,75l/ha fenpropidyny bedzie chyba do porządku wyczyszczone przy t1? Koszt 240zał/ha nie tanio ale na t1 nie ma co oszczędzać takie moje zdanie. Mieszkam na śląsku u mnie mimo tych lat suszy w polsce nigdy wody nie brakuje bo niedaleko są góry wiec zawsze jakiś deszcz jest. Ziemie ciężkie aż za dobrze trzymią wodę IIIa b/ IV klasa

Wyżej takie samo pytanie. Słabe rozwiązanie wy chyba mylicie z starym pakiem unix + tilt turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Propikonazol został wycofany. O ile się nic nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj