Polecane posty

Tomek90    2265

Po co ta głupia gadka toż wiadomo że paku nie bierzesz na gleby gdzie takiego plonu nie osiągniesz. Nawet agrononowie nie wciskają bo chyba logiczne że tak klienta nie utrzymasz. 

@XTRO po co mieszasz prochloraz i protio?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

protio domieszka na septoriozy a prochloraz wsparcie na podstawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pełna dawka protiokonazolu i wszelakie prochlorazy zbędne na podstawę. Poza tym, nikt tutaj jeszcze nie wspomniał o tym, że prochloraz działa wgłębnie, nie systemicznie, więc b.duży wpływ na skuteczność tej substancji ma technika oprysku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
11 minut temu, Tomek90 napisał:

Po co ta głupia gadka toż wiadomo że paku nie bierzesz na gleby gdzie takiego plonu nie osiągniesz. Nawet agrononowie nie wciskają bo chyba logiczne że tak klienta nie utrzymasz. 

@XTRO po co mieszasz prochloraz i protio?? 

Ale lepiej się nastawiać na 7 - 8 ton i przy sprzyjającej pogodzie być mile zaskoczonym kosząc 10 ton , niż ponieść nakłady na 11 - 12 ton i w wypadku suszy bądz innej anomalii nakosić 5 czy 6 ton , bo w tedy trzeba dobrze liczyć żeby wyjść na 0 . Nie tylko grzybówka wyjdzie drogo , N trzeba by dać chociaż z 250 kg , odżywki , antywylegacze , NPK , zresztą wszystkiego trzeba dać na tip-top . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

11 - 12 ton 😉 W Kietrzu na glebach przeważnie 2 klasy, w jednych z najkorzystniejszych warunków klimatycznych, rekord pszenicy to 10,5 t/ha ładnych kilka lat temu 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
42 minuty temu, mraukot napisał:

Pełna dawka protiokonazolu i wszelakie prochlorazy zbędne na podstawę. Poza tym, nikt tutaj jeszcze nie wspomniał o tym, że prochloraz działa wgłębnie, nie systemicznie, więc b.duży wpływ na skuteczność tej substancji ma technika oprysku..

@Tomek90 po co mieszasz prochloraz i protio?? 

Ci co tak mówią aby dawkę protiokonazolu obniżyć na rzecz prochlorazu argumentują to tym że trizole działają od 12 stopni i że jak się oprze ochronę podstawy na samym protiokonazolu i coś podczas zabiegu pójdzie nie tak, np. spadek temperatury poniżej wymaganej to będzie problem z działaniem środka i tym samym problem z chorobami podstawy źdźbła, a dodanie prochlorazu ma niby rozwiązać problem bo oprócz triazola mamy również prochloraz który wspomoże działanie przeciwko chrobom podstawy. Prochloraz ma również wspomagać działanie przeciwko septoriozie.
I nie jest to moja opinia. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

tak 10 12  a moze 15

to wlasnie jest najgosze w kontaktach miedzy rolnikami, mozna sie lubic lub nie, mozna sie klocic ale wkoncu wszyscy jedziemy na jednym wozku. Tylko jak wymieniać się doświadczeniami skoro wiekszosc zawyza wyniki ?  nie mowie nawet o forum tylko o rzeczywistosci. nie ma z kim podyskutowac bo kazdy kosi 8 ton na 300 kg saletry i soligorze w t1 . a kazdy powinien dazyc do wysokich plonow, wymieniac doswiadczenia zeby co rok probowac cos nowego  i wiecej zarabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
28 minut temu, mraukot napisał:

11 - 12 ton 😉 W Kietrzu na glebach przeważnie 2 klasy, w jednych z najkorzystniejszych warunków klimatycznych, rekord pszenicy to 10,5 t/ha ładnych kilka lat temu 😋

Na Żuławach gdzie się orze dno rzeki czy wschód lubelakow gdzie się orze czarnoziem ukraiński dwucyfrowki nie są szokiem i tam takie paku to widzę uzasadnione a tak to słabo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Wystarczy Kule albo Perqinsa obejrzeć, dobre gleby, z filmów widać że nakłady nie są jakieś niewiadomo jakie, bo Kula w ostatnim sezonie 170kgN, delaro 0.8, fandango 0.8, orius 0.5 i plony bardzo wysokie, ale gleby od wielu lat w wysokiej kulturze i zasobności,ph dbanie od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

60tka to ciemnogród jeszcze niedawno rzepak sial z własnych nasion, a plony zawdziecza glebom, mało że dobre to opady pasują zawsze to grzech nie mieć tam plonow. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

te ich filmy to z przymrużeniem oka trzeba brać . Dziś tak przejrzałem ofertę w sklepach na fungi i za wiele nie ma do wyboru

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Dokładnie. To dobra. Teraz pytanie czy 0,5kg unixu i 125 g protiokonazolu załatwi mączniaka? Czy lepiej obniżyć protio do 100g i dorzucić 0,4 np tern ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
2 minuty temu, XTRO napisał:

Dokładnie. To dobra. Teraz pytanie czy 0,5kg unixu i 125 g protiokonazolu załatwi mączniaka? Czy lepiej obniżyć protio do 100g i dorzucić 0,4 np tern ? 

ja mysle o takiej kombinacji na jęczmień ozimy.
Spodobało mi się to co ktoś tu wrzucił wczesniej: unix, kendo i protionazol - ale wychodzi 240zł/ha

2 godziny temu, mysza103 napisał:

Ale lepiej się nastawiać na 7 - 8 ton i przy sprzyjającej pogodzie być mile zaskoczonym kosząc 10 ton , niż ponieść nakłady na 11 - 12 ton i w wypadku suszy bądz innej anomalii nakosić 5 czy 6 ton , bo w tedy trzeba dobrze liczyć żeby wyjść na 0 . Nie tylko grzybówka wyjdzie drogo , N trzeba by dać chociaż z 250 kg , odżywki , antywylegacze , NPK , zresztą wszystkiego trzeba dać na tip-top . 

Nie ma takiej opcji żeby dać na 7 ton i zebrać 10, bo niby skąd?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Kendo się daje jak ma być problem z mączniakiem. 

14 minut temu, XTRO napisał:

Dokładnie. To dobra. Teraz pytanie czy 0,5kg unixu i 125 g protiokonazolu załatwi mączniaka? Czy lepiej obniżyć protio do 100g i dorzucić 0,4 np tern ? 

Zależy jaka odmiana bo triazol łapie maczniaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Za 240 zł jest również mieszanka 1,25 l boogie + kendo. Boogie Xpro 15 l 2430 zł brutto, Kendo 250 1 litr 425 zł brutto. Ceny Vangrada 75wg nie znają narazie w chemirolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

u nas po długiej jesieni i braku zimy mączniak jest pewnym towarzyszem


krychu napisał:

Za 240 zł jest również mieszanka 1,25 l boogie + kendo. Boogie Xpro 15 l 2430 zł brutto, Kendo 250 1 litr 425 zł brutto. Ceny Vangrada 75wg nie znają narazie w chemirolu.

rok temu jak patrzyłem na boogie to wychodziło ponad 250 więc odpuściłem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
44 minuty temu, Uziu92 napisał:

te ich filmy to z przymrużeniem oka trzeba brać . Dziś tak przejrzałem ofertę w sklepach na fungi i za wiele nie ma do wyboru

O tej porze nigdy nie było dobrych ofert ,wszyscy się budzą w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
15 minut temu, yacenty napisał:

ja mysle o takiej kombinacji na jęczmień ozimy.
Spodobało mi się to co ktoś tu wrzucił wczesniej: unix, kendo i protionazol - ale wychodzi 240zł/ha

Nie ma takiej opcji żeby dać na 7 ton i zebrać 10, bo niby skąd?

Jak nie ma takiej opcji . To ile dajesz NPK  , bo nie wmówisz mi że sypiesz np . 1 tonę poli 8 żeby zaspokoić potrzeby na potas na 10 ton , czy 270 N . Ja daję 400 kg  ultry 10  i 160 -170 kg N , i zbieram od 6 do 9 ton pszenicy , a ty sugerujesz że nie ma takiej opcji , bo powinienem zbierać 4 - max 5 ton bo na tyle podałem NPK 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
miwigos napisał:

44 minuty temu, Uziu92 napisał:

te ich filmy to z przymrużeniem oka trzeba brać . Dziś tak przejrzałem ofertę w sklepach na fungi i za wiele nie ma do wyboru

O tej porze nigdy nie było dobrych ofert ,wszyscy się budzą w marcu

dlatego z zakupami poczekam do marca , coś tam jeszcze zostało z tamtego roku w razie jakby trzeba było pilnie pryskać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

a kiedykolwiek robiłeś próby glebowe? nie samym p i n żyje ziemia i pszenica


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie uszeregujcie według was te kombinacje na t1 chodzi mi głównie o septorioze i podstawe i żeby choć troche traciła maczniaka bo odmiana nie podatna na niego wiec tak:

Prochloraz 1l+ tebukonazol 1l

Protiokonazol 150g+ tebu 125g/lub prochloraz 225g pytanie co lepsze

Artemis 2l/ha to juz wyjdzie drozej

Prochloraz 1l+ tern 0.4-0.5l 

I jakby ktos rospisal jaki wariant na.jakie choroby ma wieksze plusy to bylbym wdzieczny. Dodam że jakies lepsze kombinacje na.moje piachy nieopłacalne będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Tern premium czy zwykły

Myślę coś podobnego zrobić;.

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj