Polecane posty

dzikiWschód    230

Ja wiem jedno na moich polach 4a-b więcej jak 180zl nie dam na t1 i 160zl t2 bo to się nie kalkuluje, wiadomo ze stosując srodki po 200z na t1 i t1+ 100chwasty i 50 odżywki i siarczan magnezu to w najgorszym wypadku przy cenie 650zl brutto to prawie 1 t idzie na sama ochronę a gdzie jeszcze nawozy paliwo najęcie kombajnu 400zl podatki ... ktoś napisze ze pszenica po 800zl drugi rok ale to nie znaczy ze w tym roku będzie tak samo. Mam plony max 6.5t wiec 400 i więcej zł na ochronę o wole oddać pole w dzierżawę i zostać tylko przy etacie , co innego jakby mi sypało po 8-10t...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Patrząc na tą tabelkę to idę dobrą drogą pryskając budżetowo T1 prochloraz + tebukonazol ładnie to się razem uzupełnia , tam gdzie jest słabsze działanie jednej substancji tam druga substancja podnosi działanie do wysokiego . Tanio i dobrze moim zdaniem , przynajmniej na moich polach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

chcecie dyskusji nie ma problemu. 
Owszem są, sam je układałem.... Sami wiecie doskonale jakie kto ma gleby, pH, zasobności itd itp. ziemie są w stanie wykarmić w normalnym roku średnio +/-8- 8,5 tony a w idealnym dochodzą do 9,5 to pod to układa się nawożenie i ochronę.  Są oczywiście "anomalię" które niweczą Nam cały plan ale niestety na to nie ma wpływu. Ale wg mnie to przede wszystkim patrzymy na średnie plony w gospodarstwie za ostanie 4-5 lat, ponieważ przez ten okres można powiedzieć wydarzy się wszystko.  Mając "piaskownice" na polach nie pchamy się w nie potrzebne koszty np. na T2 AscraXpro za 240 zł/ha czy też inne wynalazki.
Skoro nie potraficie docenić tego że ktoś udostępnia to za darmo...

Edytowano przez przem64
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Mam te tabelki,jeszcze jest na jęczmień.Czytając wasze opinie doszedłem do wniosku że podmienię protio na epoksy.na jęczmienie track + kendo,na pszenzyta i pszenice 0.5kg unix+65g epoksy+0,1l kendo.A protio pójdzie na T2 razem z azoskrobiną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
mysza103 napisał:

Patrząc na tą tabelkę to idę dobrą drogą pryskając budżetowo T1 prochloraz + tebukonazol ładnie to się razem uzupełnia , tam gdzie jest słabsze działanie jednej substancji tam druga substancja podnosi działanie do wysokiego . Tanio i dobrze moim zdaniem , przynajmniej na moich polach .

patrząc na to, to faktycznie opcja prochloraz + tebu ma sens i tez na tym opieran ochronę ale dodam fenpropidyne i fajnie powinno to zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

mieszankę podałem gdzieś we wcześniejszych postach i wychodzi ok 130zl brutto a atremis w pełnej dawce 2l 170zl jak nie masz monokultury zbożowej to niektórzy schodzą nawet do 1.6l ale wydaje mi się ze mniej jak 1.8 to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Opieracie wszystko na triazolach, a ostatnie lata temperatura nie rozpieszcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

nie mam dużego areału wiec srodki będę kupowal w ostatniej chwili wiec jeśli pogoda nie pozwoli zastosuje coś innego choć wolal bym nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
41 minut temu, Kubawww napisał:

Opieracie wszystko na triazolach, a ostatnie lata temperatura nie rozpieszcza...

prochloraz to chyba nie triazol . Jeśli chodzi o pogodę , to nawet wydaje się bezpieczniejszy niż priotiokonazol . Moim zdaniem na podstawę trzeba dobierać substancje która działa w niskich temperaturach , żeby póżniej nie narzekać że nie zadziałało , a triazol  np . tebu ma być tylko uzupełnieniem . Jakoś nie odważyłbym się dać samego priotokonazolu nawet w największych dawkach na T1 i mówić że to kosa na grzyba , bo z tej kosy może zostać płacz i pusta kieszeń , Na T2 to inna sprawa , bo w mojej zupce protiokonazol się znajduję . 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Witam czy 1l Duet Star styknie na pszenice po rzepaku? Czy zmniejszyć dawkę i dodać prochloraz? Cel 6/7 ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
35 minut temu, Kubawww napisał:

Owszem to nie triazol ale wymaga tak samo 10 stopni

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby można było poczekać, aż temperatura wzrośnie do minimum 10°C. Niemniej nie zawsze jest to możliwe… Jeśli istnieje koniczność wykonania zabiegu, należy wybierać preparaty, które działają w niższych temperaturach (tabela 1), np. z grupy chemicznej morfoliny (s.cz. fenpropidyna, fenpropimorf), quinozoliny (s.cz. proquinazid), ditiokarbamianiany (s.cz. mankozeb), imidazole (s.cz. prochloraz) lub preparaty które zawierają więcej niż jedną substancję czynną, w tym minimum jedną należącą do grupy wymienionej powyżej. Jeżeli temperatura powietrza nie przekracza 10-12°C, wówczas nie powinno stosować się fungicydów, których substancja czynna należy do grupy chemicznej triazoli (np. propikonazol, tebukonazol, metkonazol, cyprokonazol, protikonazol itp.).                                               PS.  To jest wycinek z artykułu gdzie masz wyrażnie napisane że prochloraz można stosować w temperaturze poniżej 10 st  

Edytowano przez mysza103
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, mysza103 napisał:

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby można było poczekać, aż temperatura wzrośnie do minimum 10°C. Niemniej nie zawsze jest to możliwe… Jeśli istnieje koniczność wykonania zabiegu, należy wybierać preparaty, które działają w niższych temperaturach (tabela 1), np. z grupy chemicznej morfoliny (s.cz. fenpropidyna, fenpropimorf), quinozoliny (s.cz. proquinazid), ditiokarbamianiany (s.cz. mankozeb), imidazole (s.cz. prochloraz) lub preparaty które zawierają więcej niż jedną substancję czynną, w tym minimum jedną należącą do grupy wymienionej powyżej. Jeżeli temperatura powietrza nie przekracza 10-12°C, wówczas nie powinno stosować się fungicydów, których substancja czynna należy do grupy chemicznej triazoli (np. propikonazol, tebukonazol, metkonazol, cyprokonazol, protikonazol itp.).                                               PS.  To jest wycinek z artykułu gdzie masz wyrażnie napisane że prochloraz można stosować w temperaturze poniżej 10 st  

Chłopie co Ty  mi wyslasz jeszcze pewnie z farmera 😂 

Prochlaroz na samej etykiecie ma min 10 stopni raz plus doświadczone osoby z jakimi rozmawiałem mówili aby nie rwac sie z t1 opartej na prochlarozie bo potrzebuje tez temperatury..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

 

7 godzin temu, masa24 napisał:

Track 300 - 1.2 l  -  130 zł  /l -  156 zł ( boskalid, epoksykonazol)

Kendo 50EW - 0.1l - 430 zł/l - 43z ( cyflufenamid)

Razem -  199 zł brutto , około 162 zł netto 

 

Gdzie taka cena na tracka ? na dla roślin.pl wychodzi litr ok145 zł i wtedy ten Twój wariant wychodzi prawie 220 zł.

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Dokładnie 

648 zł brutto. Nie wiem czy ilość ma tu znaczenie . Zapytajcie u przedstawiciela Agrii . Może ogólnie taniej to maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Gdybym był taki wredny jak masa to bym napisał, że dostał rabat w zamian za kupowanie słynnego Dominatora NPK, w którym nie wiadomo co jest. Tak naprawdę swoje robi ilość w tym wypadku, stąd ta cena. Druga sprawa, że dlaroślin nie jest zbyt tanim sklepem.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ja dużo rzeczy biorę od nich bo mam blisko punkt i długo wspolpracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Nie , nie z farmera . To że prochloraz ma w etykiecie 10 st  wpisane  wcale go nie wyklucza z tego że jest środkiem działającym w niskich temperaturach . No chyba że twoi doświadczeni koledzy z którymi rozmawiałeś doradzają coś z czym się można rwać przy temperaturze poniżej 10 st  jeśli tak to podaj , nie trzymaj w niepewności , może się to komuś przydać. Ja w każdym bądz razie odradzam ci się rwać z obojętnie jakim fungicydem w tem. poniżej 10 . :) . Chodzi bardziej o to że pryskasz przy 14 st a tu buch zmiana pogody i na drugi dzień robi się 9 st . Triazol ci nie zadziała a prochloraz tak .

40 minut temu, Kubawww napisał:

Chłopie co Ty  mi wyslasz jeszcze pewnie z farmera 😂 

Prochlaroz na samej etykiecie ma min 10 stopni raz plus doświadczone osoby z jakimi rozmawiałem mówili aby nie rwac sie z t1 opartej na prochlarozie bo potrzebuje tez temperatury..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
Kubawww napisał:

Prochlaroz na samej etykiecie ma min 10 stopni raz plus doświadczone osoby z jakimi rozmawiałem mówili aby nie rwac sie z t1 opartej na prochlarozie bo potrzebuje tez temperatury..

dokładnie tak, w mienionym roku na jednym kawałku zrobiłem T1 (duett star 1l i mondatak 1l) dokładnie 18 marca i co? cały zabieg za 200zł poszedł na marne bo ciepło było tylko przez dwa dni a nocami to już wgl zero stopni było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
11 godzin temu, krychu napisał:

Cyprodynil można od 5 stopni stosować?

Nie wiem , z tym się jeszcze nie spotkałem .

 

11 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

dokładnie tak, w mienionym roku na jednym kawałku zrobiłem T1 (duett star 1l i mondatak 1l) dokładnie 18 marca i co? cały zabieg za 200zł poszedł na marne bo ciepło było tylko przez dwa dni a nocami to już wgl zero stopni było

Ale przecież sam piszesz że było nocami 0  , to co zdziwiony byłeś że nie zadziałało 😉

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj