Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19724
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

U ciebie galan to problem ze wszystkim jest 

Zwłaszcza z głową 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Galan po prostu urodził się w złym miejscu. w Afryce jako płaczka robiłby furorę i stać byłoby go na wszystko.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

U mnie żyto sieją nawet duże gospodarstwa. Wiadomo, że większość powierzchni to hybryda, ale na III klasie ziemi mają ładny plon. 

4 godziny temu, Janeczko napisał:

A powiedz ziemia wszędzie taka sama czy jest różnica ? Bo zakładam że agrotechnika ta sama i przedplon taki sam

Wszystkie odmiany zostały posiane tego samego dnia. Ziemia IIIb, kawałkami IVa, agrotechnika i przedplon jednakowy dla wszystkich gatunków. Nawożenie ubogie, być może przy większym nawożeniu któraś z tych odmian pokazałaby lepszy potencjał. Praktycznie cała wiosna sucha, bez opadów. 

Edytowano przez Gromi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

@Gromi Jaki rejon Polski tak że sieją żyta pewnie same piaski .

 

1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Galan po prostu urodził się w złym miejscu. w Afryce jako płaczka robiłby furorę i stać byłoby go na wszystko.

Nie sieją żyta żyto zobaczyć to ze świecką trzeba tak ciężko zrozumieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Sam bym siał żyto, gdybym miał lepszy kombajn. Jakbym miał kosić swoim Bizonem dobre żyto hybrydowe tto płakałbym mocniej niż galan. :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Dokładnie, kombajn dostaje po tyłku. Część usługodawców jak słyszy, że do koszenia jest żyto to mówią: "Dziękuję, ale nie skorzystam" 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5030
3 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Sam bym siał żyto, gdybym miał lepszy kombajn. Jakbym miał kosić swoim Bizonem dobre żyto hybrydowe tto płakałbym mocniej niż galan. :D 

To kukurydzy pewnie też nie zasiejesz bo Cię kombajn ogranicza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
13 minut temu, galan99 napisał:

@Gromi Jaki rejon Polski tak że sieją żyta pewnie same piaski .

 

Nie sieją żyta żyto zobaczyć to ze świecką trzeba tak ciężko zrozumieć .

Zachodniopomorskie, rejon przygraniczny. Ziemie III - IV klasa, dość dobre. Zdecydowana większość żyta z tego terenu wyjeżdża do Niemiec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
6 godzin temu, Leszy napisał:

To kukurydzy pewnie też nie zasiejesz bo Cię kombajn ogranicza? 

Do kukurydzy najmuję kombajn, są chętni do koszenia. Na żyto byłoby ciężko złapać jelenia, skoro u innych do omłotu jest pszenżyto i pszenica. 

 

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

U nas na Pomorzu też się sieje sporo żyta. Ostatnimi laty jest tylko 50 zł tańsze od pszenżyta. Ze zbytem nie ma problemu. U mnie w gospodarstwie jak robiliśmy pasze dla świń sami to główny komponentem było pszenżyto. Sialismy nim 75% areału, sporo było jarego pszenżyta. Teraz schodzę z pszenżyta i większość siejemy żytem i wracamy do owsa. 5 kilometrów mam do łuskarni firmy Kroos także zbyt na owies jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Dziś dotarły ostatnie bańki wróciłem do przeszłości najtaniej wychodzi a skutecznie  , panowie jest problem z dostępnością więc radzę zastanowić się nad zakupami , kupiłem resztki i zamawiałem w sumie u 3 sprzedawców !!!

IMG_20220708_102454.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
1 godzinę temu, Michal014d napisał:

Ze co problem z dostępem do CTU i Dff czy aby nie przesadzasz troszkę?

to popytaj a się zdziwisz ceny z kosmosu , i chodzi głównie o 20l bo sporo taniej wychodzą 

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

A to widzisz  , w poniedziałek czy wtorek najtaniej było u lokalnych sprzedawców po 1100zł i tak kupiłem wybrałem im cały towar bo i kupiłem już i na wiosnę  , w internecie najtaniej było w sklepie dla roślin po 1130 i była tylko jedna  bańka dostępna czyli przez 3 dni różnica dochodzi do 402zł!!!! to za 200litrów będzie 4020 zł różnicy !!! Masakra i to tylko mowa o jednym środku ! 

Screenshot_20220709_233629_com.android.chrome[1].jpg

Właśnie patrzę to robią kombinacje w poniedziałek 1 bańka po 1130zł , dziś już 7 ale już po 1400zł , sprawdzają chłopów ile mogą zapłacić !!!

Tak czy siak  27 baniek to towaru jest dla jednej dwóch osób !!!

A chlorotoluronu , (tolurexa  czy lentipuru) to w ogóle nie ma.

snajper.jpg

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Ale co daje Ci !!!!!!! Nie można normalnie pisać? Czytam to jak agresję, nakaz itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
20 minut temu, Janeczko napisał:

Ale co daje Ci !!!!!!! Nie można normalnie pisać? Czytam to jak agresję, nakaz itp. 

!!! to mocne stwierdzenie faktu , żeby ktoś nie pomyślał że to żarty !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Każdy chce wydoić chłopa ile się da ale ja bym paniki nie robił i masowo nie wykupował  wszystkiego jak leci bo to jeszcze gorzej nakręca sprzedawców. Rotondo ładnie się u mnie w tym roku prezentuje ale za to Orinoko zdrowsze zieleńsza. 

Zdj. Rotondo

IMG_20220710_122413.jpg

IMG_20220710_122425.jpg

Orinoko 

IMG_20220709_130114.jpg

IMG_20220709_130106.jpg

Edytowano przez Xion
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Panowie dziś niespodzianka , dopłata do nawozów wpłynęła na konto ........  zawsze coś do przodu.🤔

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
31 minut temu, k16mk napisał:

Panowie dziś niespodzianka , dopłata do nawozów wpłynęła na konto ,  zawsze coś do przodu.🤔

Bez decyzji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

No cieszą się już nie będą o spadających cenach zboża nawijać tylko o dopłatach :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
38 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Dużo dali? Ile wyszło do ha?

No właśnie jakby ciut więcej chyba miało być 500 a mi wychodzi 513 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj