Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość

Mnie martwi możliwość zbytu,jak nawleką zbóż z "krajów trzecich".

Skoro wypadł rzepak że zmianowania, zamierzam stać się KRÓLEM PSZENŻYTA ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Ja miałem być królem suszy, ale wczoraj po obiedzie miałem musztardę w postaci 35l. A przy tym że biednemu zawsze wiatr w oczy, to mam place legów w Melomanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Taka ciekawostka , spostrzeżenie , w mojej okolicy po tym upale wszystkie zboża upalone  białe , ciężko dopatrzyć zieloną plamkę na liściu tylko Tadeus jeszcze się trzyma , dodam że nie pryskany na grzyba a jak u was ?

IMG_20220702_191711.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
1 minutę temu, k16mk napisał:

Taka ciekawostka , spostrzeżenie , w mojej okolicy po tym upale wszystkie zboża upalone  białe , ciężko dopatrzyć zieloną plamkę na liściu tylko Tadeus jeszcze się trzyma , dodam że nie pryskany na grzyba a jak u was ?

IMG_20220702_191711.jpg

Tadeus jak poprzednie lata Ci plonował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
2 minuty temu, Andpol napisał:

Tadeus jak poprzednie lata Ci plonował?

w zeszłym roku wzięty na rozmnożenie więc wszystko przeważone to wyszedł rewelacyjnie względem innych odmian 8,4 t , w tym roku też obsiewam wszystko Tadeusem bo nie widzę dla  niego konkurencji , miało być super odmiana Corrado  niestety coś słabiutko wygląda  no chyba że jeszcze sypnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5024
1 minutę temu, k16mk napisał:

w zeszłym roku wzięty na rozmnożenie więc wszystko przeważone to wyszedł rewelacyjnie względem innych odmian 8,4 t. 

Też bez ochrony fungicydowej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
4 minuty temu, Leszy napisał:

Też bez ochrony fungicydowej? 

tak tylko 2 razy jesień wiosna od chwastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
9 minut temu, k16mk napisał:

w zeszłym roku wzięty na rozmnożenie więc wszystko przeważone to wyszedł rewelacyjnie względem innych odmian 8,4 t , w tym roku też obsiewam wszystko Tadeusem bo nie widzę dla  niego konkurencji , miało być super odmiana Corrado  niestety coś słabiutko wygląda  no chyba że jeszcze sypnie . 

A jakie nawożenie i kl. ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

był na ziemi od 4 do 5 , tak 150 kg polifoski 8  i 350 saletry z tym że co roku tnę słomę i daję na nią 100kg saletrzaku,

teraz myślę żeby wziąć coś co ma jakieś geny Tadeusa myślę o Liboriusie lub Atletusie miał ktoś jakieś opinie zdjęcia 

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5024
6 minut temu, k16mk napisał:

tak tylko 2 razy jesień wiosna od chwastu.

Jak kiedyś się tego nie dawało, to niezależnie od przedplonu, najczęściej kukurydzy albo trawy to liść flagowy był całkiem porażony. Obornika można było dawać ponad normę a i tak plonów takich nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
1 godzinę temu, Andpol napisał:

@k16mk ponawiam

był na ziemi od 4 do 5 , tak 150 kg polifoski 8  i 350 saletry z tym że co roku tnę słomę i daję na nią 100kg saletrzaku,

teraz myślę żeby wziąć coś co ma jakieś geny Tadeusa myślę o Liboriusie lub Atletusie miał ktoś jakieś opinie zdjęcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Chyba mijacie się z ojcem z nawożeniem i ochroną i każdy podaje tyle ile zastosował🤣🤣🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 5 klasie 8,5 t pszenzyta bez grzybowki i na tylko 150 npk.... Jeszcze dużo nauki przedemna żeby takie wyniki mieć...

  • Like 6

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

I na 3klasie musiałby to być wyjątkowo korzystny rok. 

Do tego jak pamiętam to ponad 20to letnia monokultura , chyba że pomyliłem osoby z forum

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
2 godziny temu, paktofonikas1987 napisał:

Na 5 klasie 8,5 t pszenzyta bez grzybowki i na tylko 150 npk.... Jeszcze dużo nauki przedemna żeby takie wyniki mieć...

Albo pole 1.5 ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
5 minut temu, mf362 napisał:

Albo pole 1.5 ha

do tego dojechane 50 ton obor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, paktofonikas1987 napisał:

Na 5 klasie 8,5 t pszenzyta bez grzybowki i na tylko 150 npk.... Jeszcze dużo nauki przedemna żeby takie wyniki mieć...

Na 3 klasie 8,5 t pszenżyta Belcanto po jęczmieniu Sandra w 2021 uzyskałem.Ale na pociętej słomie rósł piękny poplon z seradeli i gryki.

Orka to była bajka.Azotu i wody nie brakło,dwa mocne zabiegi fungicydowe.

Aha!wynik jednorazowy od 2001 roku gospodarzę! :)

Edytowano przez Pawlak81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

1-2 kl ziemi jaki wynik można osiągnąć w normalnym roku np. Tadeusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

znalazłem zdjęcie Tadeusa z zeszłego roku to ten 8,4tony z 1 hektara wszystko przeważone .

IMG_20210615_193944.jpg

6 godzin temu, Agrest napisał:

I na 3klasie musiałby to być wyjątkowo korzystny rok. 

Do tego jak pamiętam to ponad 20to letnia monokultura , chyba że pomyliłem osoby z forum

 

Agrest -Na pszenicach w tym roku porażka całkowita. Głównie z mojej winy bo brnę w monokulturę przy suchych latach gdzie cała ścięta słoma nie ma się jak zmineralizować.

Kolego agrest widzę że masz problem z rozkładem słomy , zdradzę ci sekret może chociaż browara postawisz , ja po różnych doświadczeniach zacząłem stosować podwójne gruberowanie , czyli po pierwszej podorywce czekam 2 tygodnie i lecę drugi raz , spróbuj na jakiejś działce a pewnie nie pożałujesz !!!

Ps. tylko koniecznie gruberem bo brony talerzowe czy pługi to do tego się nie nadają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

i koniecznie gruber maksymalnie na 2 dzień po koszeniu , niema że boli , rygor tu musi być !!!

a wtedy ta słoma zmienia się w około 300kg polifoski + próchnica i  plon będzie !

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Ja uprawiam talerzówką dwa razy, żeby ładnie wymieszać.

W mojej ocenie przy masie słomy nie można poprzestać na płytkiej 5 cm uprawie, jak często jest zalecana. Bez głębszego wymieszania zrobi się materac ze słomy, który uniemożliwi podsiąkanie i rozkład słomy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj