Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

tytanowyJanusz    3616

u mnie pszenżyto na sobotę dobre by było do koszenia (a w niedzielę zapowiadają deszcz) ale pod drzewami 6-8m flaga w połowie żywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
13 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

to jak jest z tym Tadeusem, nadaje się na te piaski, czy lepiej np. Meloman ?

pierwszy raz na piachach nie miałem wypalenisk a na wiosnę susza była , więc Tadeus u mnie zagości na dłużej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Zmierzona gęstość Tadeusa - 73. Kurna miłe zaskoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

A jaki średni plon wyszedł? U mnie lepiej wygląda Gringo, a jest na słabszej działce niż Tadeus, przyszły tydzień pszenzyto idzie pod kosę i chyba od razu na samochód ładuje, 1230 brutto z odbiorem wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

U mnie skoszone wagę Rotondo podam po sprzedaży ale mocno go wysuszyło więc ziarno drobne. W 1l jest 760g.

No nic na następny rok zamówię chyba ten wychwalany Tadeus na rozmnozenie bo Rotondo rok po centrali i już pojawiają się kłosy żyta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek12394    0

U mnie dzisiaj pokoszone pszenzyto belcanto, 12.5% wilgotności, plon po zważeniu 5,5 tony z hektara 🤭 4-5 klasa, nawóz 200kg saletrzaku... o i to było by na tyle z nawozów hehe, mile zaskoczony jestem 😅 no i sprzedane😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
42 minuty temu, arek12394 napisał:

U mnie dzisiaj pokoszone pszenzyto belcanto, 12.5% wilgotności, plon po zważeniu 5,5 tony z hektara 🤭 4-5 klasa, nawóz 200kg saletrzaku... o i to było by na tyle z nawozów hehe, mile zaskoczony jestem 😅 no i sprzedane😁

A jaka cena? I czy tak co roku tylko sam azot, czy też 1 raz taka agrotechnikia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
51 minut temu, arek12394 napisał:

U mnie dzisiaj pokoszone pszenzyto belcanto, 12.5% wilgotności, plon po zważeniu 5,5 tony z hektara 🤭 4-5 klasa, nawóz 200kg saletrzaku... o i to było by na tyle z nawozów hehe, mile zaskoczony jestem 😅 no i sprzedane😁

Albo miałeś za***iste warunki albo od tych 5,5t zapomniałeś odjąć mase przyczepy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek12394    0
14 minut temu, Romanzio napisał:

A jaka cena? I czy tak co roku tylko sam azot, czy też 1 raz taka agrotechnikia? 

Cena 1100zł, jak bym miał gdzie trzymać to pewnie bym przetrzymał. 

W tym roku nie siałem pod korzeń bo jak zobaczyłem po ile polifoska byla... toooooo jaaaa wysiadam 😁 

A tak ogólnie to co roku szło 200kg polifoski 6, i wap-mag z mikro 250kg, 

 

 

 

6 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Albo miałeś za***iste warunki albo od tych 5,5t zapomniałeś odjąć mase przyczepy 😉

Chyba warunki były dobre😁 sam jestem w szoku, co roku bylo w granicach 4ton, aaaa  4 lata wcześniej pszenicy sypnęło ok. 6ton, ale wtedy dopilnowałem wszystkiego jak książka pisze😉 

A to samo pszenzyto tylko na typowych górkach 5kl. - wypaliło słońce i susza... 

 

 

Edytowano przez arek12394

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

O, no to trza siać Belcanto. Tadeus na IV klasie przy 250kg NPK i 400kg saletry pod 6T. Gęstość 71. Myślałem, że będzie gorzej przy tych opadach. Pszenica też 6T, Z 2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@robi57362 u mnie belcanto pójdzie do koszenia w najbliższych dniach , zobaczymy co to będzie, masz może zdjęcia jak twoje wyglądało??

Edytowano przez Karol0134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361

nie nie mam w dolkach bylo naprawdę lux na gorkach wypalilo na wiór


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Pszenżyto Tadeus  dziś wjechałem na jedno pole klasy 4b , od razu przyhamowało kombajn , ta odmiana ma potencjał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Nie, podmokła działka i obornik to już moi dawni przodkowie tu dawali od 100 lat na pewno regularnie 

Orka na 20 cm i żółty piach się wyoruje to 6 klasa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

No tak TROSZKĘ 😉

Jeszcze zaczyna się zielono robić po ostatnich deszczach .... 

Edytowano przez TheraRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Czarne kłosy w tym roku tak jak w tamtym roku w pszenicy. Ciekawe czy winna zbyt późnego zastosowania mustanga. 

W pszenicy czysto tez robione mustangiem, za rok trzeba kontrolę zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

trismart wykoszony średnia z 9ha Max 5ton,dużo wypalenisk było ok 3ha i to zdecydowanie obniżyło plon.Daje w tym roku kolejna szansę bo podoba mi się ta odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj