Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja miałem w tym roku rotondo borwo i orinoko, plon zdecydowana wygrana  Rotondo chociaż Borwo robiło podloty, orinoko wizualnie niby było ładne ale kłos jakiś cienki zboże też, w tym roku rotondo borwo i tadeus 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Wczoraj zrobiony Probus, 70% 5 klasa,  15% 6 klasa i 15% 4 klasa(głównie b).

Z 3,35 zrobione około 14t co daje 4-4,2t

Na 6 klasie wypalone do zera, gdzie 4 klasa kombajn jęczał.

Dostało 110kg N, 300kg polifoski, 3t radkowit premium, 100kg soli, fungi x2, odżywki x3, robak, chwasty x 2.

Biedny plon względem nakładów @jarecki

🤣🤣🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, Agrest napisał:

Wczoraj zrobiony Probus, 70% 5 klasa,  15% 6 klasa i 15% 4 klasa(głównie b).

Z 3,35 zrobione około 14t co daje 4-4,2t

Na 6 klasie wypalone do zera, gdzie 4 klasa kombajn jęczał.

Dostało 110kg N, 300kg polifoski, 3t radkowit premium, 100kg soli, fungi x2, odżywki x3, robak, chwasty x 2.

Biedny plon względem nakładów @jarecki

🤣🤣🤣

 

na słabych albo suchych polach  duże nakłady przeważnie się nie zwracają w plonie ,czasem lepiej jechać po minimum ,a zysk wtedy większy 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Tu było jechane na minimum, na innych kawałkach dostało 140N😜 i na 3a,b tadeus w okolicy 7,7 -8t oddał

Rotondo na 4a,b, 5 i 6 po łubinie prawdopodobnie zamknie się w plonie 5,8-6t. Ciężko określić bo pole 2,5km długie a robione tak by przyczepy zapełnić. Szacuję że zrobione jest około 3,5 -3,8h i zwiezione 20-21t.

Zostało jeszcze kilka ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

@daron64 a czemu na tej glinie bobiku nie spróbujesz, u nas praktycznie wszyscy go po trochę sieją, ja też mam w tym roku parę hektarów i jak dobrze wyjdzie to w przyszłym będzie też

 

Ja tam dla Jareckiego wierzę jak najbardziej, widzieliście kiedyś 8t/ha jęczmienia jarego po jednej dawce saletrzaku 200 kg ? 

Edytowano przez Gimmeshelter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
35 minut temu, BartekMachnio napisał:

Ja miałem w tym roku rotondo borwo i orinoko, plon zdecydowana wygrana  Rotondo chociaż Borwo robiło podloty, orinoko wizualnie niby było ładne ale kłos jakiś cienki zboże też, w tym roku rotondo borwo i tadeus 

A masz może zdjęcia borwo jak wyglądało u Ciebie, jaka agrotechnika i jaki orientacyjny plon? Albo może choć po fotach porównasz jak względem mojego Twoje wyszło? U mnie wziąłem je, bo w lokalnym sklepie w sumie nic innego nie mieli. Z dotychczasowych jakie siałem chyba pierwsze, które wygląda u mnie lepiej niż gringo, dlatego ciekaw jestem jak u innych to wygląda.

Tutaj siane 200kg na ponad hektar. Przedsiewnie małe ilości obornika + bodaj 100kg npk, oprysk na chwasty wiosna axial+mustang, saletra ~300kg w dwóch dawkach, jeden oprysk mocznik/siarczan.

 

 

IMG_20220730_174937_copy_1632x918.jpg

IMG_20220730_174836_copy_1632x918.jpg

5 minut temu, Gimmeshelter napisał:

@daron64 a czemu na tej glinie bobiku nie spróbujesz

Do tej pory sobie próbowałem po kawałku co jak będzie wychodzić. O bobiku myślałem na ten rok, ale ta skrzynia w ciągniku i zakup drugiego zniszczyły mnie na ten sezon finansowo i nie robię nic. Chce w spokoju zebrać to co urosło i wtedy myśleć i przyszłym sezonie dopiero. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
54 minuty temu, daron64 napisał:

To ja nie wiem jak Wy to robicie. 

Azotu dane na niecale dwie tony planowanego zbioru, zebrane 4.5..

Mi nie chce samo rosnąć. Nie wiem co robię źle 🤷

 

53 minuty temu, Pafnucy napisał:

....bo trzeba mieć fantazję....

Ewentualnie dobry przedplon lub obornik a większość tego nie liczy. 

26 minut temu, Gimmeshelter napisał:

@daron64 a czemu na tej glinie bobiku nie spróbujesz, u nas praktycznie wszyscy go po trochę sieją, ja też mam w tym roku parę hektarów i jak dobrze wyjdzie to w przyszłym będzie też

 

Ja tam dla Jareckiego wierzę jak najbardziej, widzieliście kiedyś 8t/ha jęczmienia jarego po jednej dawce saletrzaku 200 kg ? 

Kosiłem ostatnio u takiego emeryta, niecały 1 ha zboża, trochę pszenicy i pszenżyta jarego to , tego areału miał 3,5-4t zboża bez azotu jedynie obornik od jednej mućki i herbcyd. Ziemia taka że w jednym miejscu 3 klasa a metr dalej piasek jak na plaży. Tak dodam że oprucz owsa który dał dobre 4t z ha to były jedne z lepszych zbóż, u większości nie przekraczało 3t  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, Pafnucy napisał:

....bo trzeba mieć fantazję....

czy fantazje to niewiem ale u mnie bardzo dobrze plonowała odmiana fredro na podobnym poziomie , to ze nie dostało npk na jesieni to nie znaczy ze jest ziemia wyciągnieta bo przedplonem był owies na oborniku który juz w maju poległ i dał około tony ,  zawartosc fosforu mam wysoką i bardzo wysoką ph 5 a potas sredni  .  tak zachwalane np . rotondo , borowik plonował około 3 ton w inne lata a np . fredro na oborniku i z 250 kg saletry dawało 4-5 ton  .  

2 godziny temu, Agrest napisał:

Biedny plon względem nakładów @jarecki

ja miałem sporo obornika i regularnie pola gnojone wiec zasobnosci makro i mikro zapewne w ziemi mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Może komuś się przyda , różnica pomiędzy starym 30 letnim zachodnim agregatem a nowym Polskim na literę M , i tu i tu podobne na wielkość pszenżyto.

IMG_20220730_163118.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
7 minut temu, k16mk napisał:

Może komuś się przyda , różnica pomiędzy starym 30 letnim zachodnim agregatem a nowym Polskim na literę M , i tu i tu podobne na wielkość pszenżyto.

IMG_20220730_163118.jpg

Oczywiście robione ta sama prędkością, na te samą głębokość prawda? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
11 minut temu, k16mk napisał:

Może komuś się przyda , różnica pomiędzy starym 30 letnim zachodnim agregatem a nowym Polskim na literę M , i tu i tu podobne na wielkość pszenżyto.

IMG_20220730_163118.jpg

Czym tu się sugerować? Rozdrobnienie słomy, wysokość koszenia, prędkość robocza, to wszystko ma wpływ panie. A do tego typu agregatow prędkość to podstawa. 

Przed chwilą, soltys48 napisał:

A to to zielone po środku to co??

Miedza. Moje ulubiene 😎 na metr z mało rolnym, a z normalnym gospodarzem 20 cm w maksie. A to że perzu po metrze u każdego przez to chujstwo to wyjebane 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

To paczaj jakie miedzę mamy w Wlkp 🤣

IMG_20220730_125321.jpg

Po prawej mój artist po lewej hondia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

bo zamiast się kłócić o ziemię to trzeba ją uprawiać i w Wielkopolsce  to wiedzą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Wielkopolsce(zwłaszcza na Pałukach) to wiedzą,jak się sąsiadowi worać.

Jak zwrócisz uwagę,to jeszcze:"Co ty?Q-rwa mało masz!"

Za ostatnie trzy lecie pszenżyto ten sam plon co pszenica.Kiedyś była tona albo lepiej na +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie co polecacie na mozaikę od 4 do 5 klasy pH około 5.3-5.7 

Najlepiej jaka mieliście odmianę jakie nawozenie i uzyskany plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5024
14 minut temu, damianos95 napisał:

Panowie co polecacie na mozaikę od 4 do 5 klasy pH około 5.3-5.7 

Jak twoja ziemia to polecam w pierwszej kolejności wapno. Wtedy każde urośnie. 

Zaś co do tych odmian to ja siałem avokado. Początkowo słabo wyglądało, ale plon mi pasował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
26 minut temu, damianos95 napisał:

Panowie co polecacie na mozaikę od 4 do 5 klasy pH około 5.3-5.7 

Najlepiej jaka mieliście odmianę jakie nawozenie i uzyskany plon 

Polecam Probusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
14 godzin temu, daron64 napisał:

Oczywiście robione ta sama prędkością, na te samą głębokość prawda? 

 

zakładam że zgodnie ze sztuką , skoro ma NOWE najlepsze maszyny to lipy nie odwala 😉

Ja starym ciągnikiem nie chcę zakatować jadę 9,5 km na głębokość ok 6 cm .

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Czyli nie wiesz jak było uprawiane, a porownujesz efekty i na ich podstawie oceniasz jakość maszyny? Co ja mogę powiedzieć 🤷 chyba jedynie żebyś przestał

1fa5d17d2efffd3f15f713fa67c2c178.jpg

 

 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj