Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
bartex    2

Może teraz płaci 3.10 na 60 dni, ale wtedy co ja sprzedawałem to płacił 3.10 na 30 dni, a nawet obiecywał, że nawet zapłaci za 14 dni. Już minęło 40 dni i kasy brak. I się dzwoni i dzwoni a on człowieka w d***e ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
1 godzinę temu, bartex napisał:

Może teraz płaci 3.10 na 60 dni, ale wtedy co ja sprzedawałem to płacił 3.10 na 30 dni, a nawet obiecywał, że nawet zapłaci za 14 dni. Już minęło 40 dni i kasy brak. I się dzwoni i dzwoni a on człowieka w d***e 

To młody brał czy stary ? Jak masz nir daleko do Łaszczowa możesz zajechać. Dawny punkt Świcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

Młody brał i obiecywał nawet młody że kasa będzie za 14 dni a na fakturze musi wpisać 30 oczywiście obiecanki cacanki a teraz pan C twierdzi że raptem ta cena co dostałem to jest na 60 dni a nie 30 wyśle im 2 ponaglenie do zapłaty jak to nie poskutkuje oddam sprawę do sądu.

Edytowano przez BADYL16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Witam. 

Panowie jak tam doświadczenia z PROMANEM z ubieglego roku? 

Dziala nie dziala.?

Mysle nad dawka 1.6L plus 0.1 comandu.  Co wy na to? Ew inna strategia, pomysly? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19
6 godzin temu, bartex napisał:

Może teraz płaci 3.10 na 60 dni, ale wtedy co ja sprzedawałem to płacił 3.10 na 30 dni, a nawet obiecywał, że nawet zapłaci za 14 dni. Już minęło 40 dni i kasy brak. I się dzwoni i dzwoni a on człowieka w d***e ma.

Wy to nic gdy sie nie nauczycie z tym panem handlowac. Jak ktos mowi ze placi 20-30gr wiecej niz rynek to nie wydaje sie to dziwne? No chyba że Łowicie takie okazje jak piły "stil" od cygana, kołdry lecznicze czy garnki za 8kola. Czy wydaje sie wam ze jestescie mega biznesmenami ze trafiliscie na taka okazje a wszyscy co sprzedaja po 2.8 to jelenie? Dramat... Zalecam kupno kilku starterow z nowymi numerami zeby sie dodzwonic, troche kasy na paliwo zeby zastac, stracic troche czasu.  Suma sumarum ten pan powinien zaplacic ale ile to będzie nerwow i stresu kosztowalo to nie wiem czy to warte te 20 gr. Dzwonienie, jezdzenie, podstepy jakieś, policja, sady, wezwania, sprawy, wyroki, odwolania. Same ciekawe sprawy. W sadzie uslyszycie "zaplace jak bede mial" a to ze na razie nie mam i w sumie to nie mam juz od momentu kiedy ladowalem na busa i nie wiem kiedy bede mial to juz inna sprawa. No ale sOMsiad sprzedal za 2.8 frajer. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

Ja też jak im sprzedawałem to wszyscy handlarze dookoła dawali po 3zl  na konto mi zaproponował 3.10  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Sąsiadowi Pan ze szpikolos też nie zapłacił, a sam z dwa lata wcześniej mu sprzedawałem igolomska. Ile kg/ha siejecie czerwoną? Mam 18kg i muszę dokupić żeby na 0.5ha wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksz034    1
2 godziny temu, lajkzxc napisał:

a jaka cena teraz jasiek u  wypłacalnych kupców?

2.8 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerz    1

swoją drogą ciekawe czy już kiedyś pojawiło się tylu niewypłacalnych w ciągu roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
4 godziny temu, BADYL16 napisał:

Ja też jak im sprzedawałem to wszyscy handlarze dookoła dawali po 3zl  na konto mi zaproponował 3.10  

Na 10gr to bym się nie połasił.. 

5 godzin temu, BADYL16 napisał:

Młody brał i obiecywał nawet młody że kasa będzie za 14 dni a na fakturze musi wpisać 30 oczywiście obiecanki cacanki a teraz pan C twierdzi że raptem ta cena co dostałem to jest na 60 dni a nie 30 wyśle im 2 ponaglenie do zapłaty jak to nie poskutkuje oddam sprawę do sądu.

Z oddaniem sprawy wstrzymałbym się już do tych 60dni, coś niedogadane i tak to jest. A swoją drogą to poślizgi zapłat w biznesie to norma, kumpel ma firmę transportową to niektóre faktury mu opłacają po kilku miesiącach, znajomy ma skup zboża i nawozy i to samo i jakoś bardzo dobrze prosperują..

5 godzin temu, NowyRolnik2 napisał:

Wy to nic gdy sie nie nauczycie z tym panem handlowac. Jak ktos mowi ze placi 20-30gr wiecej niz rynek to nie wydaje sie to dziwne? No chyba że Łowicie takie okazje jak piły "stil" od cygana, kołdry lecznicze czy garnki za 8kola. Czy wydaje sie wam ze jestescie mega biznesmenami ze trafiliscie na taka okazje a wszyscy co sprzedaja po 2.8 to jelenie? Dramat... Zalecam kupno kilku starterow z nowymi numerami zeby sie dodzwonic, troche kasy na paliwo zeby zastac, stracic troche czasu.  Suma sumarum ten pan powinien zaplacic ale ile to będzie nerwow i stresu kosztowalo to nie wiem czy to warte te 20 gr. Dzwonienie, jezdzenie, podstepy jakieś, policja, sady, wezwania, sprawy, wyroki, odwolania. Same ciekawe sprawy. W sadzie uslyszycie "zaplace jak bede mial" a to ze na razie nie mam i w sumie to nie mam juz od momentu kiedy ladowalem na busa i nie wiem kiedy bede mial to juz inna sprawa. No ale sOMsiad sprzedal za 2.8 frajer. 

Tu mi się wydaje, że to napisała osoba związana z konkurencją albo ktoś zazdrosny, że sprzedał taniej.

Ja się na pewno wypowiem w maju na ten temat, jak coś wiem który to jego hotel i jak trzeba będzie to się rozbije namiot w holu 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Same reklamy cudownych nawozów i śor na wszystkie rośliny jakie tylko mamy na polach .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Przedwczoraj kolega zawiózł worek do Hojdy z Wolicy, ten popatrzył, powiedział że ładna i gruba to da 2.9zł brutto. Ale z uwagi na młócenie kombajnem musi 12% odjąć na otarcia (fasola przebrana, otarć nie było) wychodzi jakieś 2,55zł/kg. 

Wychodzi na to, że trzeba łuskać :(

Śmiech!!!

Już hektar pod fasolę przeznaczam na jęczmień. Nie ma co szaleć z tymi wariatami. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Masterem młóciłem i żadnych zastrzeżeń co do otarć nie ma a byłem widziałem maszyna każde ziarno fasoli z otarciem odrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
8 godzin temu, ravoj napisał:

Przedwczoraj kolega zawiózł worek do Hojdy z Wolicy, ten popatrzył, powiedział że ładna i gruba to da 2.9zł brutto. Ale z uwagi na młócenie kombajnem musi 12% odjąć na otarcia (fasola przebrana, otarć nie było) wychodzi jakieś 2,55zł/kg. 

Wychodzi na to, że trzeba łuskać :(

Śmiech!!!

Już hektar pod fasolę przeznaczam na jęczmień. Nie ma co szaleć z tymi wariatami. 

No to ciekawe rzeczy zaczynają się dziać. Kolega dzisiaj woził do Zubowic 0.5t to też marudzil że to drobna to porysowana ale po 2.8 wziął 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Więcej Masterów w posiadaniu handlarzy to Bizony i inne relikty przeszłości muszą pójść do lamusa bo raptem porysowane fasolki staje się  problemem dla rolnika a argumentem dla handlarzyny na zbicie ceny.

Zapomniałbym przecież było spotkanie bambrów fasolowych to więc ustalili warunki na rynku co jak i kiedy. Ale przecież nie ma zmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Czekajcie, jeszcze ze dwa, trzy lata przy podobnych cenach i będą brali wszystko co jest.. Nie będzie czy bizon czy master..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Oby tak było bo już widać gdzie szukają szansy na zbicie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Wie ktoś może czy ten gość ze Szpikołos wypłacalny czy nie? zawsze sprzedawałem u niego i nie było problemu a teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerz    1

Ja właśnie w Szpikołosach w Fasolimexie w tym roku utopiłam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

czyli niewypłacalny? teraz to nie wiadomo komu sprzedawać jak większość nie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj