Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Andrju65    35
18 godzin temu, Tomek12 napisał:

Dobrze, jest w tym roku dużo towaru płacą 2,80 konto i zwożą fasolę cały czas, 

Następny sezon zapowiada się ze będzie jeszcze więcej towaru a co z cenami aż strach myśleć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

To jak będzie fasola po 2 Zeta to po co wogole ja siać i dźwigać te worki jeździć na perkus i płacić za siew czy omłot przecież przy plonie 2 ton z ha po 2 zł to lepiej zasiać pszenicę czy rzepak

Edytowano przez BADYL16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Spokojnie, cena fasoli moim skromnym zdaniem będzie nieco wyższa w okolicy kwietnia i maja. Obecnie spadła do 2,6 zł czy tam 2,8 zł tylko po to, żeby troszkę zasiać paniki, co jak widzę przyniosło spory efekt. Cel został osiągnięty, w panice i strachu rolnicy sprzedają po 2,8 i 2,9 brutto. Bardziej ogarnięci, którzy nie potrzebują pilnie środków czekają na magiczny próg 3,00zł brutto i sprzedadzą. Z kim nie rozmawiam, to ma taki plan, "jak da 3zł to sprzedaję". Więc kupujący niedługo da 3zł żeby zebrać w tej cenie 60% tego co jest na rynku i uwierzcie mi, że tyle kupi, bo ma już z ludźmi ugadane, że jak będzie taka cena to wie gdzie dzwonić. Później nie będzie już tyle towaru i cena wzrośnie do 3,2 może nawet 3,4zł brutto, a możliwe że nawet wyżej. 

Cena 2 zł w sierpniu jest bardzo możliwa, a może nawet niżej (o zgrozo!!) , ale zależy to trochę od pogody i wielu innych czynników, więc to wróżenie. Przy dobrej pogodzie i szczęśliwym zbiorze, zerowej pracy ręcznej (taką planuję w tym roku) cena 2zł pozwoli mi nieco  zarobić. Oczywiście mam zamiar sprzedać od razu po masterze z przyczepy, bez petkusów i workowania.  Tylko na taką ewentualność mogę się zgodzić i na te 2zł przymrużyć oko. 

Pozdrawiam Was Chłopaki, bo powoli trzeba szykować się do sezonu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Jeśli 2zł fasola to czy nie lepiej uczyć się soi? Oczywiście nie od razu w grube hektary a testowo trochę obok fasoli. (Tylko soja nie bobik i zbyt gęsto sieją w mojej okolicy ale szczegóły w temacie o soi) Podobna uprawa podobne ryzyko też bez sortowania a odpada podcinarka bo z pnia a cenę ok 1,5zł kompensuje dopłata. Jeszcze nie spóźniało na groch a ten nawet lepsze stanowisko zostawia tylko tu cena nie wiem jaka ale dopłata też większa jak w fasoli.
Jary rzepak zbyt ryzykowny bo tylko w mokre lata plonuje jako tako a pszenica jara?... jeśli fasola jest urozmaiceniem zmianowania to raczej jej miejsca nie zajmie.
Można pole traktować za ugór i nie liczyć na zysk z fasoli a siejąc tylko jako roślinę fitosanitarną z opcją nawet nie zbierania gdyby ceny niskie tylko zbt drogie zboża (nawet jęczmień) aby na taką rozrzutność sobie pozwolić.... no właśnie... przypomniało mi się. Muszę pójść do sąsiada, pokazać Mu to forum i niech decyduje czy mam trzymać nasiona fasoli dla Niego czy nie? :) 

Ravoj sporo ma racji bo jaka by cena nie była to idzie skup i towar powoli znika z zapasów,
 tak że i handel się nie ochrzania i też muszą się tych woreczków... :) a że po tyle kupują? skoro po tyle można kupić to po co dawać więcej?

Niezależnie od tego co z cenami dalej i tak nie zalecam nigdy pochopnie przerzucać się z uprawy na uprawę a tylko balansować powierzchnią i sam wprawdzie nie mam na czym ale i tak posieję nieco fasoli nawet gdyby skupu nie było hurtowego wcale. Zadbam też o utrzymanie odmian choćby u sąsiadów jeśli sam takowych nie mam gdzie, np. czerwoną. 
Sukces w umasowieniu technologi uprawy fasoli przerósł moje oczekiwania szybciej niż się tego spodziewałem ale nie jestem tego tak do końca pewien bo jednak o kilka procent niższa cena generuje wielokrotnie większy rynek zbytu i nawet zwiększona powierzchnia uprawy jeśli handel stanie na wysokości zadania może sprawić  że to nie my a nas się bać będą jako konkurencji nie do przeskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Oczywiście nie wszyscy będziemy na tym spotkaniu i oczekiwał bym na tym forum jakiejś relacji a pewnie nie tylko ja i postaram się w stosownym czasie z tą prośbą przypomnieć.
O ile nie zapomnę :ph34r:
Nie pozwólcie sobie tylko nawciskać przewartościowanych chlapadeł niesprawdzonych bo i bez porad o kikadziesiąt lat spóźnionych sami już doszliśmy do całkiem przyzwoitej agrotechniki tej uprawy. My też swoją święconą wodę z Krasnobrodu do wielu niewiele więcej wartych ofert możemy dorzucić ;)
Zaskakująca jest nazwa AMD. "To"  amd_pracuje_nad_zupelnie_nowa_architektura_graficzna_ktora_zastapi_gcn-5127_1.jpg  ?
lOGO LINKOWANE Z TEJ STRONY

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Byłem w zeszłym roku na tym w Podhorcach i tam nie ma po co jechać,chyba że ktoś chce się najeść

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Znaczy - finansowane z funduszy promocyjnych różnych firm utrzymujących się z obsługi rolnictwa.
Nie chce mi się sprawdzać czy rzeczywiście Advanced Micro Devices ma cokolwiek wspólnego z tym ogłoszeniem bo to by takie trochę donosicielstwo bylo gdyby jednak nie miało :) 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

To nie szkolenie tylko reklamowanie się firm od śor, skupu, zbioru i czyszczenia/sortowania fasoli. Dwie z nich są nie daleko mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerz    1

co zrobić z niezapłaconą fakturą za fasolę? gość miała zapłacić do końca grudnia ale kasy jak nie było tak nie ma

prośbą ani groźbą nic nie zyskujemy

iść do sądu czy gdzie?

ma ktoś jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Niestety ja nie miałem z taką sytuacją styczności ale napisz na kogo uważać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Największe doświadczenie w tej kwestii mają komornicy i może który co doradzić bo interesownie (sam może na ewentualnej egzekucji zarobić ... za kilka lat zanim te prawnicze łajzy sądowe pokończą wszystkie procedury)
Ja miałem ... oj dawno już temu, przypał z zaległością za zboże i zaproponowałem dłużnikowi pożyrowanie kredytu jeśli nie ma kasy ... to dłuższa historia ale w końcu to on się zadłużył na siebie. 
Jest zator finansowy siłowym wymuszeniem i tutaj kulturalne metody mogą być mało skuteczne. Upublicznienie danych nierzetelnego płatnika leży chyba w dopuszczalności prawnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

z jego aktywności wnioskuję, że w jakichś szpikołosach komuś sprzedał, więc póki co będę spokojny ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerz    1

ten mój już ponoć zwinął interes i tyle go widzieli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Wow. to coraz słabiej wygląda w takim razie i tutaj doświadczeń nie mam bo raczej nie handluję z kim na przelewy jeśli nie wiem gdzie mieszka prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerz    1

ja wiem gdzie mieszka, chodzi o to że firmę chyba zamknął i prysnął za granicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Zabezpieczeniem zaległych faktur jest majątek prywatny jeśli zwykła działalność a tylko majątek firmy jeśli np, spółka komandytowa lub z o.o. ale to już lepiej bodaj ten komornik wytłumaczy ... 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Kto taki zwinął biznes??

9 godzin temu, skywalker89 napisał:

z jego aktywności wnioskuję, że w jakichś szpikołosach komuś sprzedał, więc póki co będę spokojny ;D

Na ile puścileś fasole?? Beans nie zwinie interesu. Wszystkie praktycznie okolice z fasoli wykupił. Byłem na magazynie, fasoli nawalone, jeszcze tyle towaru nie widziałem😮 po 10- 20ton dziennie zwozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj