Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
mint    19
1 godzinę temu, kamil800 napisał:

Nie nooo jeszcze mogl nr telefonu podrzucić do tego tekstu "zachecam do zakupu" :D

Nie musiał, czasem się ogłaszają na pierwszej stronie w TZ. Domyślam się, że sprzedaż nowych masterów spadła, ceny z kosmosu, rynek się nasycił przez kilka ostatnich lat. Zasiewy pewnie też zmaleją to myślę że będzie sprawnie szło. Ale miło, że są na bieżąco z forum:⁠-⁠)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

A ja uważam że zasiewy w przyszłych latach nie zmaleją, wchodzą ekoschematy i ci co sieli pszenica - rzepak będą musieli coś do tego dołożyć. Uprawa fasoli robi się coraz bardziej zmechanizowana więc dlaczego właśnie ona nie miałaby być zapchajdziurą?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odchwaszczanie pendigan  2l sencor 0.15i kalif 0.15co o tym myślicie ? Stosował ktos

Edytowano przez Damian123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
19 minut temu, Damian123321 napisał:

Masz poprawione jak jesteś młot i nie rozumie

Młotem to jesteś akurat Ty że nie potrafisz poprawnie napisać i doradzić . Obrażanie innych użytkowników świadczy jedynie o Twoim poziomie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3143

bentazon tylko aby za stara nie była
tak do czwartego liścia dawka coś lekko ponad 1,5l Basagranu 480tki załatwiła na sucho w pięć dni od zabiegu

4 godziny temu, Grzechooo napisał:

Ludzie ogarnijcie się, albo nazwy środków albo nazwy substancji czynnych.

tu nie encyklopedia i często np ja piszę z pamięci a nie zawsze ad hoc np składnik czynny Boxera czy Bandura mam w pamięci i albo pomieszam substancje z preparatami albo wcale bo wyszukiwanie dla precyzji to już praca
mógłbyś wymagać precyzji gdybyś za porady płacił podczas gdy tu za darmochę i nawet nie ponosi nikt prwnej odpowiedzialności za sensowność porad bo np na powyższe pytanie mógłbym bezkarnie odpowiedzieć - glifosat i co mi kto zrobi zwłaszcza że to prawda bo pytanie nie precyzowało w czym xD

5 godzin temu, Damian123321 napisał:

Odchwaszczanie pendigan  2l sencor 0.15i kalif 0.15co o tym myślicie ? Stosował ktos

ja nie raz tylko sencora setki nie przekraczam bo i tak lubi popdparzyć jak trafi sucho i upalnie do trzech tyg od zabiegu bo paruje i liście fasoli pobrązowi co niejeden interpretuje jako choroby, bywało że trzy setki i nic a bywało że po setce poparzenia; zależy jak ułoży się pogoda
w jaśkach pendigana i 2,5l jeśli cięższe gleby i spodziewam się szarłatów czy komosy masowo,

zaczynam się przychylać do poglądu że pendi lepiej tużprzedwschodowo dać  niż tużposiewnie nawet kosztem obniżenia dawki bo mniejsze ryzyko nieskuteczności z okazji ew suszy tylko z kolei chlomazon musowo dać względnie zaraz po siewie czyli dwa razy jeździć ? no pod rozwagę czy warto

ale pendi skuteczna na chwasty też nalistnie do fazy pierwszego liścia i później dana mniejsze straty z odparowania czy rozkładu od światła gdyby po zabiegu nie było deszczu

oczywiście nie odpowiadam za drugą część posta bo nie robiłem stosownych doświadczeń porównawczych i mogę się mylić co do pendimetaliny no ale jak pamiętam to lepiej wychodziła pendimetalina dawana później niż zaraz po siewie

idealnie pryskać w deszcz to jedna trzecia dawki zrobi robotę no ale nie ma pogody na życzenie

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Damian123321 napisał:

Masz poprawione jak jesteś młot i nie rozumiesz 

sam jesteś młotem i to jeszcze tępym. Zamienników jest ogrom a ilość substancji czynnej różna pendiganie masz 400g gdzie przy 2l masz 800g, stomp aqua 455 przy 2l 910g a np stallion ma 333 co przy 2l daje 666g. Jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3143

ten

5 minut temu, Grzechooo napisał:

stallion

czy jak mu tam to chyba nie tylko pendimetalina bo to jakaś mieszanka o ile pamiętam to czy nie z chlomazonem?

nie chce mi się szukać w necie bo pewnie drożej wyjdzie niż złożenie z jednoskładnikowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Tak z chlomazonem, tak tylko dałem tak przykład a nawet jakby ktoś pomyślał że 2l pendimetaliny w czystym składniku to dawka co najmniej podwójna (być może to dobre rozwiazanie, spróbujcie 🤔). Więc po prostu zachęcam do tego że albo operujemy nazwami środków albo substancjami i wtedy będzie wszystko czarno na białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5583

Operuje się ilościami substancji.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

 

8 godzin temu, Łukaszek napisał:

Młotem to jesteś akurat Ty że nie potrafisz poprawnie napisać i doradzić . Obrażanie innych użytkowników świadczy jedynie o Twoim poziomie .

No właśnie  

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
18 godzin temu, melon10641 napisał:

wiecie może jakie ceny? coś gdzieś ruszyło na 8zł czy dalej 7,8 ? 

Większość 7.8 ale są tacy co dają i 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pytanie mam do wszystkich szczęśliwych posiadaczy solmaxa czy ktoś go już pokroił żeby chociaż trochę zwiększyć jego wydajność? Szukam inspiracji bo sprzedać tego nie ma szans. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Tam jak nie wywalisz tego smiesznego niby rotora to w życiu nic nie zwiększysz ani ulepszysz.Jakby sie kto chciał pozbyc za jakie 10k to bym kupił i pociął

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Czyli chcesz kupić używanego solmaxa za 10k? nie no Tomek nie wiedziałem że jesteś takim rekinem biznesu😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj