Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
fasola
Ulman    5594
24 minuty temu, szot napisał:

Brak warzyw w Europie i ich rekordowe ceny wcześniej czy później przełoży się na ceny Jaśka a staś 21: Drobna2021 i kamil800 co jakiś czas naganiają na spadki Ciekawe dlaczego?

Pewnie są realistami i nie fantazjują. 

Tylko niektóre ceny warzyw są bardzo wysokie i to że cebula jest po 4pln nie ma żadnego przełożenia na cenę fasoli. Moim zdaniem ceny się trwale nie zmienią a jeśli już ro będą raczej w trendzie spadkowym.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    850

realistycznie patrząc, jak nigdy muszę się z Ulmanem zgodzić, logicznie myśląc (nie biorąc pod uwagę czy ktoś ostatnio zebrał 1,5t czy 100kg z ha) cena 8-8,5zł dla rolnika to sory ale to kosmos, inflacje można sobie włożyć między bajki, chyba że byłoby to kilkadziesiąt procent, kto wie, kiedyś podobne rzeczy się wydarzyły, ale na ten moment myślę, że nie ma co liczyć na przebicie sufitów cenowych w najbliższym czasie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

Nie wiem. Powiedz mi w ktorym slowie naganiam na spadki cen bo chyba napisalem cos innego niz sam czytam 😂 nie chce nikogo obrazac ale to forum o fasoli jest serio baaardzo specyficzne. Nie mozna powiedziec slowa o cenie bo z automatu jestes naganiaczem i kupcem 😂😂 ja tam swoja sprzedalem i juz tylko czekam na przelew ale kazdemu zycze zeby byla po 10zl 😁

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staś21    10
Dnia 1.03.2023 o 21:15, szot napisał:

Brak warzyw w Europie i ich rekordowe ceny wcześniej czy później przełoży się na ceny Jaśka a staś 21: Drobna2021 i kamil800 co jakiś czas naganiają na spadki Ciekawe dlaczego?

dziekuje za nominacje

tak rozgryzles mnie jestem PAN JARZYNA ZE SZCZECINA

SZEF WSZTKICH SZEFÓW

i toja naganiam i ustalam ceny na tym forum i ja decyduje spadki i wzristy cen grochu

i teraz uwaga mowie cena spada  ale

ale to chyba dobrze ze wam tu podpowiadam wiecie co macie robic

i tak jak mowie cena spadenie do 7 i zacznie w sierpniu od 7

tak na marginesie kolego szczot jak mozna naganiac ceny??

ale dziekuje za zaufanie czuje sie zaszczycony i wyrozniony

nawet moja zona mnie tak nie wierzy jak wy koledzy

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Zbyszku sorry ale nie pisałem że fasola szybko wróci do cen z przed spadków raczej apelowałem o optymizm i cierpliwość. Podtrzymuje twierdzenie że handlarzom udaje się  mieszać na tym forum skutecznie. Weźmy takiego stasia na początku dla nie po znaki udaje średnio-rozgarniętego trzecioklasistę. A ostatni  post no proszę Filozof ,metamorfoza. Przypadek, nie sądzę😂 proszę zwrócić uwagę na jedno jego zdanie. Fasola spadnie do 7 i zacznie w sierpniu od 7.  Czyli drodzy rolnicy teraz szybko sprzedawać bo cena spadnie ale dużo siejcie bo na następny sezon będzie rosła ,"żebym miał czym handlować"😂 . Czy to nie jest naganianie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

Po co ty takie karkolomne teorie spiskowe tworzysz? Za dużo masz czasu?  To jest jakaś choroba i psychoza w temacie o fasoli że wszyscy widzą spisek, układ i intrygi handlarzy. Ja też podobno jestem handlarzem bo pisałem na jesieni że jak ktoś czeka na 10 czy 12 pln to chyba jest pojebany. Ponad miesiąc temu stwierdziłem że sprzedaje i pogoniłem całość. Moim zdaniem nie ma szans nawet na stabilne  8 pln ale tym co mają fasolę życzę żeby sprzedali nawet po 10 albo wyżej.

Podstawowy problem w myśleniu jest taki że musi być po 12 pln bo zebrałem 700kg i inaczej się nie opłaci. Plon nikogo nie interesuje a każdy produkt ma swoje widełki cenowe poza które nie wyjdzie no i trzeba oswoić się z myślą że nie tylko my produkujemy fasolę.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staś21    10
1 godzinę temu, szot napisał:

Zbyszku sorry ale nie pisałem że fasola szybko wróci do cen z przed spadków raczej apelowałem o optymizm i cierpliwość. Podtrzymuje twierdzenie że handlarzom udaje się  mieszać na tym forum skutecznie. Weźmy takiego stasia na początku dla nie po znaki udaje średnio-rozgarniętego trzecioklasistę. A ostatni  post no proszę Filozof ,metamorfoza. Przypadek, nie sądzę😂 proszę zwrócić uwagę na jedno jego zdanie. Fasola spadnie do 7 i zacznie w sierpniu od 7.  Czyli drodzy rolnicy teraz szybko sprzedawać bo cena spadnie ale dużo siejcie bo na następny sezon będzie rosła ,"żebym miał czym handlować"😂 . Czy to nie jest naganianie.

znów zostalem nominowany

ja tu czasemwpadam i zostawiam swoje teorie

nie mam duzo grochu

ale mam swoej zdanie na kazdy temat

ale widze zee ty to co ja pisze rozbierasz na drobne jak dobry mechanik szesdziesiatke

nie poto tu pisze zebys tak robil

a swoje zdanie mam ze teraz spadnie do 7 i sie zacznie od 7 a mozesz to rozumiec jak ccesz

ze jestem handlarzem szefem naganiaczem i ja ustalam ceny

myslalem ze sa tu normalni rolnicy i kazdy moze napisac co mysli

ale cas sie stad zawijac

pozdrawiam i zycze wam owocnych rozmow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

Szybkie pytanie. Czy przy sprzedaży fasoli po sortowniku optycznym kupujący robią dodatkowo próbę i odliczają jeszcze x procent zanieczyszczeń od przebranej fasoli? Ostatnio znajomy zaskoczył mnie taka informacją że teraz tak robią skupujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek1999    7

Niektórzy handlarze tak robią, ale dobrze że są jeszcze tacy którzy nie wybrzydzaja w przebranej fasoli 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794
michcio123 napisał:

Szybkie pytanie. Czy przy sprzedaży fasoli po sortowniku optycznym kupujący robią dodatkowo próbę i odliczają jeszcze x procent zanieczyszczeń od przebranej fasoli? Ostatnio znajomy zaskoczył mnie taka informacją że teraz tak robią skupujący.

No jak widzi ze nie jest czysta fasola to zawsze tak robili, jak dużo synu to za jednym razem nie przeczyscisz fasoli a jak jeszcze leżała na deszczach to już całkiem. Skoro sam z worka byś wziął na zupę to znaczy że jest czysta i nikt nie będzie nic odliczał a jak weźmiesz z worka i przed wrzuceniem do zupy jeszcze przebierasz to znaczy że nie jest dobrze przebrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

U mnie nikt nie odliczal. Trafia sie czysta w odpadku i trafia sie brudna w czystej wiec dla mnie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15
4 godziny temu, michcio123 napisał:

Szybkie pytanie. Czy przy sprzedaży fasoli po sortowniku optycznym kupujący robią dodatkowo próbę i odliczają jeszcze x procent zanieczyszczeń od przebranej fasoli? Ostatnio znajomy zaskoczył mnie taka informacją że teraz tak robią skupujący.

Zależy jak jest przebrana. Po mobilnych przebieraczkach  wiem ze jest zle przebrana, chyba ze ktoś puszcza na dwa razy. Po stacjonarnych ładnie wyglądają, ale tez zależy czy szynko jest puszczona czy wolniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    200

W ekoschemacie zróżnicowana struktura upraw (jako rośliny mający pozytywny wpływ na materię organiczną) jest fasola, a konkretnie takie gatunki:

  1. FASOLA - fasola wielokwiatowa
  2. FASOLA - fasola zwykła karłowa
  3. FASOLA - fasola zwykła tyczna

Czy możecie podpowiedzieć, czy to co siejecie jako Jasia lub drobną pochodzi po te definicje?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

Nawet jak wpiszesz karlowa a  zasiejesz wielokwiatowa (jaska) to kto ci to pozna 😂 ja juz kiedyś tak mialem z gorczyca czarna a zasiana byla zwykla i mialem kontrole to przyjechały panie i sie pytaja "a czym sie rozni czarna od zoltej"? 😂 I tu tez fasola to fasola. Ostatnio na szkoleniu dowiedzialem sie, ze nawet niektorym sie udawalo skladac fasole jako straczkowe i brali na nia doplate jak na groch i przechodzilo bo dla niektorych groch to to samo co fasola i tak ją nazywaja i ktos taki kontroluje wniosek i przyklepie ;)

Edytowano przez kamil800
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794

żebyś się nie zdziwił jak przy kontroli nie odróżnią grochu od fasoli. Kiedyś do fasoli też była dopłata do fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

Nie mowie, ze nie odroznia grochu od fasoli bo tutaj to roznica jest ale ci z doractwa co prowadzili szkolenie mowili, ze nie jednemu to przeszło ;) bo teraz nawet tego nie zglosisz bo komputer ci nie pozwoli przy fasoli zaznaczyc platnosci za straczkowe ale w papierowych to wiadomo jak bylo, ale mi bardziej chodzi o fasole drobna a jaska. Do poki nie ma straczkow to malo kto tam to rozrozni 😁 w sumie idz do agencji i zapytaj ich ktora to zwykla karlowa a ktora wielokwiatowa. Nikt ci tam nie odpowie 😂

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

7.60 LJA Łaszczów minus 150zł/t przebieraczka. Pytam dlaczego jeszcze 150 gdy sprzedam towar... aaa bo masz pewność ze nikt nie zapier..., nie ukradnie na wadze jak taki jeden.

Mówie wy to nie opier.... na wadze tylko dodajecie🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
50 minut temu, kamil800 napisał:

Ta. Do zaplaty to co na wadze uwalone +150zl jeszcze 😂

Ooo to tak. Ale oni to potrafią nawijać makaron na uszy. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    975
1 godzinę temu, damianXXL napisał:

7.60 LJA Łaszczów minus 150zł/t przebieraczka. Pytam dlaczego jeszcze 150 gdy sprzedam towar... aaa bo masz pewność ze nikt nie zapier..., nie ukradnie na wadze jak taki jeden.

Mówie wy to nie opier.... na wadze tylko dodajecie🤣

Niech nie będą takie mądre , bo  też potrafią lecieć w  h..a ,  zresztą  na miejscu można dostać wyższą cenę  , wiec niech nie pajacują jak chcą kupować tylko niech  płacą.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

Jakby mieli mało i chcieli kupować to by takich szopek nie odstawiali.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Jakby mieli mało i chcieli kupować to by takich szopek nie odstawiali.  

Na pewno mają duże zapasy a przyjeżdżają po prostu z przyzwyczajenia🙂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

Ty się wczoraj urodziłeś że nie wiesz jak to działa? Jak potrzebują to i cena się znajdzie , a to że gorzej przebrana czy żółta przestaje im przeszkadzać.  

Obecnie fasoli jest dosyć i nikt się nie będzie licytował żeby ją na siłę kupić.  

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj