Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
80marcin    28
19 minut temu, Drobna2021 napisał:

Jeśli ma ktoś drobna do sprzedania to zapraszam. 

Jaka cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz7406    4
13 godzin temu, slawcio123 napisał:

Ale chyba powinien poinformować nie ? Chyba ze chłop jednym uchem słuchał co do niego mówią. 

Halo ja to czytam, a ze słuchem jeszcze nie mam problemów.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
28 minut temu, mariusz7406 napisał:

Halo ja to czytam, a ze słuchem jeszcze nie mam problemów.

Przepraszam ja po prostu chce zrozumieć jak możesz mieć problem z handlarzem który chce Ci potrącić 2% na jakiej podstawie ? Jeżeli masz dokument jakiś na ta fasole ile jej było to rozumiem ze tyle powinni Ci wyfakturowac. Chyba ze wagę miałeś zapisana na kawałku kartki wypranym z zeszytu bez pieczęci i podpisu to co innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
Dnia 31.10.2022 o 21:08, mariusz7406 napisał:

Ten handlarz jest z LHR i przed sprzedażą nie było mowy o potrąceniach po przebraniu.Dlatego moje zdziwienie. A jak się nie dogadam to trzeba będzie pojechać odebrać towar bo zostawiłem w depozycie.

Opiszę Wam historię, która miała miejsce bodajże trzy lub cztery lata temu. Przed zbiorami fasoli jedziemy do skupującego niedaleko LHR, z którym handlowaliśmy już nie pierwszy rok, dogadujemy się odnośnie oddania w depozyt. Mówi nam, że ze względu na to, że współpracujemy już jakiś czas za przechowanie i przebranie nie będzie potrąceń, odpad zostaje u niego. Z pierwszej zawiezionej części fasoli wyliczył 16% zanieczyszczeń, zostawiamy ją w depozycie. Pozostałą część fasoli przechowujemy u siebie w magazynie. Na wiosnę dzwonimy, że chcemy sprzedać resztę fasoli. Z tej, która leży u nas wylicza 8% zanieczyszczeń 🤔. Po zwróceniu jemu uwagi, że jakim cudem poprzednia miała 16%, a ta młócona następnego dnia z pól położonych niedaleko poprzednich ma 8%?. Powiedziałam, że poprzednie zanieczyszczenia są za wysokie i chcem zabrać tą fasolę, która leży w depozycie, bo byliśmy zapewniani, że jest taka możliwość. Skupujący " skorygował" te poprzednie zanieczyszczenia też na 8% 🤨, a tej fasoli nie może nam oddać, bo jej już nie ma, chociaż wcześniej mówił, że w depozycie ona leży aż do wypisania faktury. Myślę, że każdy kto sieje fasolę już ... naście lub ... dziesiąt lat nie jedną historię może opowiedzieć. Nasza współpraca z tym panem oczywiście wtedy się zakończyła, bo chyba nikt nie lubi jak się z niego robi głupka. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794

Nie wiem jak jest w rzeczywistości, nigdy w depozyt nie oddawałem, ale uważam że nikt w depozyt nie brał by towaru za darmo żeby na tym nie zarobić bo po co ktoś ma sobie miejsce na magazynie ZA DARMO zajmować to nawet logiczne nie jest. Dzisiaj wszystko kosztuje i miejsce i pracownik i inne koszty eksploatacji. Uważam że każdy ma swój rozum i każdy powinien sam to zrozumieć że w życiu nie ma nic za darmo i nie wiem skąd te pretensje. Widzicie tak na logikę ja kupujący bierze ten towar w depozyt to uważa że ten towar będzie przez niego zakupiony czyli ma pewne zabezpieczenie a przyjeżdza do niego rolnik i chce ten towar odebrać i sprzedać komuś innemu i jeszcze robi żale bo miało być za darmo - to nie trzyma się kupy. Tak na dobrą sprawę przychodzi są siad do rolnika : -Ty słuchaj ja w Twojej oborze postawie sobie za darmo 2 byki bo Ty masz dużo miejsca a ja nie będę sobie z obory zrobię garaż na samochód - kto z was się na to zgodzi?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84

Dlatego najlepiej samemu przechowywać towar ,zawsze jakieś miejsce na przechowanie  się znajdzie w byle jakiej szopie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    158

No zalezy. Jak masz 10 workow to tak. A jak stoi 10t na przyczepach to chyba troche wiecej miejsca trzeba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

Też chciałbym mieć takie problemy, gdzie upchnąć 10ton fasoli :D

To co napisał Grzechooo to wytłumaczenie z polskiego na nasze jak wygląda depozyt w rzeczywistości. 

czyli dali taka możliwość po to żeby właśnie im oddali towar ludzie, którzy nie mają gdzie przechowywać. Umowa wydaje się uczciwa dla rolnika bo niby za darmo przechowywanie.

A kupujący może raz zawyżyć zanieczyszczenia bo chłop i tak nie ma gdzie trzymać to odda, dwa że ma towar w magazynie a rolnik i tak jemu sprzeda to kupujący zarobi.  A trzy chyba najważniejsze to, że jak trzeba z umowy dostawy się wywiązać to towar jest na magazynie i nie trzeba ceny podwyższać i jeździć po chłopach i szukać brakujących ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak tam cena fasoli bo dziś znajomy dostał propozycji 8.80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

Propozycje można dostać ciekawe ile uwali na wadze i na zanieczyszczeniach aby wypłacić 8.8

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Przez kłamstwa " Pinokia "i jemu podobnych zaufanie w społeczeństwie spadło do minimum i stąd to że za mało żle a więcej podejrzane :(

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Znajomy mówił że dzisiaj już ma propozycje po 9 zł także te 8.80 jest całkiem możliwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2022 o 17:25, Zbyszek3939 napisał:

Tutaj na forum nie mamy żadnych tajemnic:P napisz kto cię tak w h*ja zrobił to zrobimy   mu darmową reklamę.

Ja już w tamtym roku zrobiłem jedną reklamę 🤣 później musiałem przepraszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971
10 godzin temu, Tomek12 napisał:

Znajomy mówił że dzisiaj już ma propozycje po 9 zł także te 8.80 jest całkiem możliwe 

Tak piszesz jak by 8,80 było wyższą ceną od 9 zł😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
36 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Tak piszesz jak by 8,80 było wyższą ceną od 9 zł😃

Nie do końca. Dobrze napisał.   Jeżeli faktycznie ktoś oferował 9 to wtedy 8,8 jest bardziej prawdopodobne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

https://www.onet.pl/biznes/newsweek/wysoka-inflacja-zostanie-z-nami-na-lata-rzad-pilnie-szuka-400-mld-zl/42wpvb8,452ad802            W tym roku będzie  ciężko  podjąć trafną decyzję KIEDY SPRZEDAĆ ? Dla każdego inny scenariusz spłacić kredyt, kupić opał czy leki na pewno TAK, ale" sprzedać żeby sprzedać " tu bym się zastanowił. Czy grozi nam scenariusz Turecki? zostawiam pytanie otwarte. Miłego dnia🙂

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971

Skoro jest tak żle a ma być jeszcze gorzej  z naszą gospodarką to jakim cudem złotówka wychodzi z rynsztoka  [ spekulacja czy interwencja banku]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

Z rynsztoka? Przecież tam nawet jeszcze nie była..

Kurs złotówki trochę się umocnił a przypominam spadł bo pod koniec września bo Sasin pierdolnął coś  o "jakimś" podatku, 50% i naliczonym wstecz. W myśl zasady nie wiadomo kiedy głupi żartuje to się wszyscy przestraszyli i złotówka poleciała. Teraz ucichło i wraca do normy. Na plus działa ogłoszenie budowy elektrowni.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971

Po wczorajszym tąpnięciu dolara zacząłem się martwić  , ale jak to Sasin za tym stoi to mnie uspokoiłeś .😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

Każda ekipa w roku wyborczym ma mega plany jak uzdrowić gospodarkę ,jak zrobić krainę mlekiem i miodem płynąca . Obecni rządzący już jakąś elektrownie zaczęło budować i zdążyli ją nawet zburzyć .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj