Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
kysiekb    27
Dnia 4.11.2022 o 20:48, Tomek12 napisał:

Znajomy mówił że dzisiaj już ma propozycje po 9 zł także te 8.80 jest całkiem możliwe 

Zapamiętaj sobie… jak szybko drożeje później jeszcze szybciej tanieje. Były już nie raz takie historie wyciągane na forum. 
 

Sprzedałem dziś 3400 po 8.5

Nie jestem z tych co chomikują.. jedynie rzepak zostaje.. 

 

Edytowano przez kysiekb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Czyli rzepak chomikujesz .A jak zaraz będzie po 1500 ?

 

Edytowano przez king12
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
8 godzin temu, king12 napisał:

Czyli rzepak chomikujesz .A jak zaraz będzie po 1500 ?

 

Ocenia po prostu kogoś ale siebie nie widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

Będzie co będzie. Nigdy nie trzymałem tylko zaraz po żniwach jechał na skup, tak samo paru kolegów trzyma z nadzieją na lepsza cenę.. 1500 tez było dobrą ceną jak saletra była po  800 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1308

To było i nie wróci, znaczy kiedyś wróci, tzn.  denominacja, utnie się zero z 8000 i masz 800. Koło, tu wszystko kołem się toczy, niczym równik, księżyc wokół ziemi i nasza orbita. Lata temu zarabiało się złotówki, potem setki i tysiące, na koniec miliony. Jebło i znowu, setki, tysiące.... 

  • Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

To, że cena spadnie, prędzej czy później, to było do przewidzenia, coroczny trik skupujących, żeby pobudzić " zaspanego" rolnika 😉

Edytowano przez beata12596
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    100

Tak staniała fasola podobno była po 9,8 spadło na 9,4 🤫


niektórzy to mają problem ze słuchem , dzwoniłem i na dziś 8,6 , tak samo z pszenicą w źniwa po 1650 poszło do pzz a takiej ceny nie było , była przez kilka dni 1605 a weź takiemu wytłuacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971

Cena jaśka na dziś u większości  8zł ,a są nawet tacy co nie biorą:o .ps . słuch mam dobry9_9

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4
6 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Cena jaśka na dziś u większości  8zł ,a są nawet tacy co nie biorą:o .ps . słuch mam dobry9_9

Potwierdzam, to co mowisz 8zl maly ruch ze sprzedażą i cena spada... Jak co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971

To te przyjmaki  ze świętokrzyskiego  z siedzibą w Mirczu  tak namieszali  zresztą nie pierwszy już raz  z kilkoma handlarzami od nas    a reszta się podporządkowuje , ale miejmy nadzieję że część się będzie wyłamywać, a nawet już się wyłamują bo w  jednej miejscowości  jeden  płaci 8 a drugi 8,50  i cena szybko wróci  i będzie dalej kontynuować  wzrosty, a  tych co uczestniczą w zmowie   proponuję bojkotować i nie sprzedawać im fasoli.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
8 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

Cena jaśka na dziś u większości  8zł ,a są nawet tacy co nie biorą:o .ps . słuch mam dobry9_9

Pewnie zasypani fasolą po dachy w magazynach 😉😂

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221
17 minut temu, beata12596 napisał:

Pewnie zasypani fasolą po dachy w magazynach 😉😂

Dokładnie :D pewnie już luzem sypią na podwórek bo się nie mieszczą i do końca roku już nic nie skupują a może i do czerwca ale jak coś to w drodze wyjątku kupia od rolnika tylko po znajomości i żeby się nie chwalił to wezmą każda ilość po 8.50 :D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W następnym sezonie nie będo mieć co skupywać co 2 pole pszenica ozima i rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

Pytanie jeszcze jak dynia ludziom wyjdzie? Bo zdania są różne. Z kolegą rozmawiałem to mówił, że na czysto mu zostało 7tyś z ha i dziękuje fasoli i zostaje przy dyni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    156

Te 7 tys z dynii to tak duzo? To ja z grochu tyle wezme 🤦‍♂️ nie wiem. Dla mnie osobiscie ta dynia to nie wypal na to co ona reprezentuje. Ona byla spoko  2 lata temu kiedy pszenica byla po 700zl a ona po 12. Teraz pszenica 1600 a dynia 14. No srednio sie to kalkuluje

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    156

Co 16000? Mowie ze maksymalna cena na skupie (w mojej okolicy, nie wiem jak na innych) na ten moment to 1600zl/t a dynia z tego co slyszalem to 14zl/kg. Moze sie zmienila bo o cenie dyni to z 3tyg temu slyszalem ale obstawiam, ze duzej zmiany nie ma

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971
3 godziny temu, melon10641 napisał:

Dokładnie :D pewnie już luzem sypią na podwórek bo się nie mieszczą i do końca roku już nic nie skupują a może i do czerwca ale jak coś to w drodze wyjątku kupia od rolnika tylko po znajomości i żeby się nie chwalił to wezmą każda ilość po 8.50 :D

Skupią  czy nie skupią    w tamtym roku fasola mniej więcej o tej porze  była po 6,50 i  zaraz staniała na 6 zł i już się cena nie podniosła na wiosnę była po 5,85 a w lecie po 5,60  i niektórzy zapłacili kary na koniec roku  za nie wywiązanie się z umów a ceny nie podnieśli  tak że różnie to może być. 

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    156

Z tego co ja pamietam to na jesien bylo 5,5 a nie 6,5 a 6,5 byla w lutym i to kilka dni potem potanialo na 6 i ja okolice marca po 6zl sprzedalem

Edytowano przez kamil800
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
8 godzin temu, kamil800 napisał:

Z tego co ja pamietam to na jesien bylo 5,5 a nie 6,5 a 6,5 byla w lutym i to kilka dni potem potanialo na 6 i ja okolice marca po 6zl sprzedalem

Dokładnie 1tydz chyba 

9 godzin temu, kamil800 napisał:

Te 7 tys z dynii to tak duzo? To ja z grochu tyle wezme 🤦‍♂️ nie wiem. Dla mnie osobiscie ta dynia to nie wypal na to co ona reprezentuje. Ona byla spoko  2 lata temu kiedy pszenica byla po 700zl a ona po 12. Teraz pszenica 1600 a dynia 14. No srednio sie to kalkuluje

Może 2 lata temu to było dobre jak inflacji nie było i nawozy były tanie cena była 12 zł to można było wtedy zarobić a w tym roku slabo z dynią 750kg/ha wyszło mi 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj