Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Zenonim    223

Tyle ludzi wraca do buraka, że muszą  straszyć? 3 tyg temu przyjeżdża inspektor, żeby podpisać umowę na następny rok ( i tylko do końca tygodnia bo tak powiedziała pani dyrektor!!) Ci co nie podpiszą, a będą chcieli siać,  wiosną będą podpisywać umowę na innych zasadach. A buraki mam na grudzień i rozliczenie w styczniu. Na kradli 4 lata ostatnie, żeby teraz 2-3 sezony zachęcić i później wszystko jeb.. e.  

Edytowano przez Zenonim
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    156

Haha 😂 juz dzis podpisac. Ostatnia szansa. Na twoje miejsce jest 100 chetnych 😂 a gdzie cukrownia podziewa te ogromne hałdy ziemi? Przeciez tam kazdy ma 10% zanieczyszczenia. Czyli co dziesiaty tir to sama ziemia. To przez dzien powinni byc zasypani ziemia po jaja😁 druga sprawa jakim cudem cukrownia sprzedaje wyslodki skoro nie ma swoich burakow? Skad je maja? No ta.... ;)

Edytowano przez kamil800
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Haha nic nie podpisałem bo nie mam rozliczenia. Mają i po 15-20 % zanieczyszczenia, a co do wyslodek to mają trochę bo nie każdy bierze , lub sprzedaje. Wola zostawić w rozliczeniu, ale fakt faktem, że kradną jak mogą na wyslodkach!,nawet dochodzi do 30% suchej masy, a z auta woda kapie. No ale cóż poradzimy kampania max 2msc a dyrektorzy muszą 12 wypłat wziac. 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
16 minut temu, kamil800 napisał:

Haha 😂 juz dzis podpisac. Ostatnia szansa. Na twoje miejsce jest 100 chetnych 😂 a gdzie cukrownia podziewa te ogromne hałdy ziemi? Przeciez tam kazdy ma 10% zanieczyszczenia. Czyli co dziesiaty tir to sama ziemia. To przez dzien powinni byc zasypani ziemia po jaja😁 druga sprawa jakim cudem cukrownia sprzedaje wyslodki skoro nie ma swoich burakow? Skad je maja? No ta.... ;)

Ziemią ma inny ciężar właściwy jak burak więc nie porównuj tego objętościowo. Co do zanieczyszczeń to miałem lekko powyżej 6%. A wysłodki  mają bo choćby ja im sprzedałem.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    156

A od kiedy im mozna zostawic? Bo jak ja jeszcze mialem buraki to kazali mi to zabierac i w row wywalic bo oni tego nie moga kupic a jak nie zabiore to jeszcze mi dolicza utylizacje tego. 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    843

Odpowiednio wcześniej zazwyczaj sie deklarowało czy się zabiera czy zostawia odpłatnie wysłodki..  aczkolwiek nie wiem czy kiedyś nie było inaczej, że trzeba było zabierać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
4 godziny temu, Zenonim napisał:

Haha nic nie podpisałem bo nie mam rozliczenia. Mają i po 15-20 % zanieczyszczenia, a co do wyslodek to mają trochę bo nie każdy bierze , lub sprzedaje. Wola zostawić w rozliczeniu, ale fakt faktem, że kradną jak mogą na wyslodkach!,nawet dochodzi do 30% suchej masy, a z auta woda kapie. No ale cóż poradzimy kampania max 2msc a dyrektorzy muszą 12 wypłat wziac. 

Ło chłopie 30% to i tak dobrze, w krasnymstawie 100% to jest na porządku dziennym, przynajmniej było ze dwa lata temu jak jeszcze kupowałem wyslodki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
1 godzinę temu, Zenonim napisał:

30% suchej masy, a nie 30% więcej wagi!

25tx30% = 75 t na aucie 

A propo może ktoś MZ samochód wyslodek do sprzedania w okolicach komarowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

Beata12596 Od kiedy Ty na forum jesteś że się jeszcze nie zorientowałaś że nie zawsze temat wskazuje tok dyskusji . W temacie o cenach nawozu niedawno omawiana była sytuacja geopolityczna Europy ,więc nie dziw się że w temacie o fasoli pojawiają się buraki 😀

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    793

dobrze jest 0:0 w przypadku reprezentacji Polski to satysfakcjonujący wynik. Jakby tak z każdym w grupie był remis to już 3ptk😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

Beata12596 Od kiedy Ty na forum jesteś że się jeszcze nie zorientowałaś że nie zawsze temat wskazuje tok dyskusji . W temacie o cenach nawozu niedawno omawiana była sytuacja geopolityczna Europy ,więc nie dziw się że w temacie o fasoli pojawiają się buraki 😀

Wiem, wiem 😉 tak tylko wtrąciłam, żeby pomóc jak hodowca hodowcy 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
19 godzin temu, beata12596 napisał:

Może warto napisać w temacie o burakach cukrowych 🤔🙂

Pisałem o tych wyslodkach w temacie fasoli bo większość ludzi pisze tu z naszych rejonów łza,ltm,lhr a w temacie o burakach wysłodki będą ale u kogoś na drugim końcu polski

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Dnia 14.11.2022 o 23:11, rolnik039 napisał:

Stosował ktoś labrador w fasoli? 

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    156

Nie lepiej opryskac fusilade? Teraz to nie jest wcale taki duzy koszt a fasoli nie ruszy nawet jak dasz dawke perzowa... Ewentualnie agilem

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewka    0

Właśnie dzwoniłam do Janowa - kupują fasolę po 7,80 do 8 zł w zależności od parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj