News
BercikFarm

A wy już coś macie posiane ? -Wiosna 2018

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

TomaszStach    127
Ja przed świętami dałem azot na zboża, a dzisiaj włóka. I jak mówią parę dni chłodniejszych, a później ciepło, to pasowało by coś o burakach pomyśleć

ZELKOW    430
Dokładnie jak tak sieję, i antywylegacz 725sl daję najtańszy i fungi z dwa razy o ile duże nawożenie azotu bo jak nie wielkie to raz starczy

Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Nic. I szybko się na to nie zanosi. :(

zkordalski    201

Ja nic jak zalało na jesieni tak woda stoi a mam tam obornik do rozwiwzienia i orka masakra nawozy poszły polifoska na łąki potem padał śnieg więc pewnie h*j z tego zostało pierwsza dawka na żyto poszła azotu 200kg ha jak przymarzło bo wjechać by nie szlo bo bagno, ładnie było a potem atak zimy kolejny. ...porażka na całości kwalifikat mi z pół hektara to zgnił woda do kostek cały czas ....a obornikiem się topie bo nigdzie wywieźć nie da rady...

RafaKdziela    344

W tym tygodniu ruszam z owsem .Ziemia odmarzła i można coś robić .Na glinie trochę podsycha .Po weekendzie może uda się groch zasiać i dalej zboże .Pewnie na gliny wjechał ,bym pod koniec tygodnia ,lecz rowów narobić mi się nie opłaca .

3 godziny temu, ZELKOW napisał:

Dokładnie jak tak sieję, i antywylegacz 725sl daję najtańszy i fungi z dwa razy o ile duże nawożenie azotu bo jak nie wielkie to raz starczy

To kolega ile zbiera z hektara takiej mieszanki ton ?

daron64    876

Ja to pod jare dopiero wczoraj zacząłem orać :) a oziminy - rozsialem pierwszą dawkę N, a po niej zimno, śnieg, deszcz, znowu zimno i po 2tyg od rozsiania dopiero pierwszy ciepły dzień dziś, a zboże nic nie ruszyło. Jak będę miał jeszcze 8hq pszenżyta na przesianie to tylko w łeb sobie strzelic

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mieszankę zasiałem tydzień  temu  dzisiaj uprawiam pod  pszenicę  i kukurydze  jutro  jak nie będzie padać  sieje pszenice

PAN88    8

zasiane 4 ha pszenżyta jarego  jutro jeszcze 3,5ha pszenżyta oraz może 2 ha pszenicy jarej owies może  w sobotę 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?
    • Przez damiandg
      Proszę komentować i zaznaczać która według was odmiana jest najlepsza można też komentować. Nie ma wszystkich odmian bo nie wystarczyło miejsca.
    • Przez Konrad2510
      Witam mam zamiar siać pszenice jara TYBALT która skracalrm modusem a wyczytałem że po modusie nie można później owej pszenicy siać! czy to prawda czy jakaś Bujda proszę o radę
    • Przez mlody1126
      Witam wszystkich nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat samopszy pierszej pszenicy która liczy 9 tys lat. Chodzi mi o to czym po kombajnie oddzielić ziarno od plewy?  Posiadam młocarnie MZC 4b czy ona jest w stanie oddzielić ziarno od plewy? Ponieważ ziarna są bardzo małe a plewy Dosyć mocno trzymają  się ziarna, jednak skutecznie chronią  ją  przed chorobami. Także,  skażeniem a nawet opadem  radioaktywnym.  Posadziłem ta odmianę ponieważ ma dużo wartości prozdrowotnych....  I nie tylko a chlebuś jest przedni...😉.  Tylko czym to zrobić.  Maszyna używana była z 15 lat temu i stoi na zewnątrz. Bukownika mi się nie uśmiecha kupować. Macie jakieś doświadczenia...   Pozdrawiam 

• Przez ZSRCKP
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej stosowania kwalifikowanego materiału siewnego.
      Ankieta jest anonimowa, wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej.
      Dziękuję

https://goo.gl/forms/vGFaEEHuVLP8gGzB3
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.