Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Forg    3

To po ile jest fasola?

podobno po 7,5/7,80 jeszcze można dostać po 8zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Forg napisał:

To po ile jest fasola?

podobno po 7,5/7,80 jeszcze można dostać po 8zł 

Fasola w gminie mircze/telatyn u większości po 7,8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staś21    10

moze mnie przekonales kamilo i lukaszek z ta dynia

zapisałęm tylko 1 he a mialem 2

i mowil ten z A ze bardzo malo dyni jest ze pare hektarow ze nikt nie kontraktuje

no ale 1 he posieje

a wczoraj na rynku w tyszowcach mowili chlopy ze juz rumunia nie chce grochu

i te handlarze co mielie na rumunie groch

i ze cena bedzie spadac bo duzo jest a grube ryby jeszcze maja groch a wiosna idzie

moze to plotki ale ma dojsc w lutym do 7 zl i

i tez zaczna w sierpniu od 7 zl kupywac

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164
Napisano (edytowany)
Dnia 2.02.2023 o 08:53, staś21 napisał:

moze mnie przekonales kamilo i lukaszek z ta dynia

zapisałęm tylko 1 he a mialem 2

i mowil ten z A ze bardzo malo dyni jest ze pare hektarow ze nikt nie kontraktuje

no ale 1 he posieje

a wczoraj na rynku w tyszowcach mowili chlopy ze juz rumunia nie chce grochu

i te handlarze co mielie na rumunie groch

i ze cena bedzie spadac bo duzo jest a grube ryby jeszcze maja groch a wiosna idzie

moze to plotki ale ma dojsc w lutym do 7 zl i

i tez zaczna w sierpniu od 7 zl kupywac

Ja cie nie chciałem przekonywac do siewu. Chcialem ci tylko pokazac, ze dynia nie jest taka super ;)

 

Ps w zniwa ktos mi mowil, ze na d47 z drewnianymi zakladkami bede mial 4t fasoli. Tak wiec... Dokladnie mialem 5,236t ;) pszenicy 5,5t wchodzi. Wiec ta fasola wcale taka lekka nie jest 😁

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164
Napisano (edytowany)

Aa i tu tez mi mowili, ze jest zastoj ze sprzedażą fasoli. Nie maja gdzie sprzedac jak na razie. Ktos tez o tym wczesniej pisal wiec wychodzi, ze to chyba prawda. Zaraz pewnie cena poleci... Zapewne potem sie znowu odbije tylko kiedy 🤔

 

No troche kurzu bylo. Wiadomo. Ale waga ktora podalem jest juz po petkusie. Ale sporo mi odpadlo, prawie 20%, a na deszczu nie lezala. W tamtym roku po deszczach 10% bylo 😁

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Nie wiem pod kogo te ostatnie wpisy😄 Podejrzewam że ruch na skupach się zmniejszył no i  jak tu ludzi 'Mobilizować" do sprzedaży? Cena pszenicy spadła ,trzeba to wykorzystać nie handlarzyki 😂 Fasola to nie malina poleży. A pro po pszenicy to też radził bym się wstrzymać🙂 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164
Napisano (edytowany)

Jakis tam ruch maja bo z pierwsza jak pojechalem to byl jeszcze chlop przede mna i teraz w kolejce jestem zapisany i czekam na sprzedaz drugiej przyczepy. No i w magazynie stoi od cholery w bigbagach, skądś to sie przeciez wzielo. Co do przechowania to zalezy gdzie masz. Jak lezy, na przyczepie to sasiad juz pokazal, ze faktycznie moze sobie lezec ale w workach to ci po żółknie :/ co do pszenicy to chyba innego wyjscia juz nie ma. Raczej taniej juz nie moze byc... 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu można było sprzedać beż czekania w jakiejkolwiek kolejce,  co by nie mówić fasoli w zeszłym roku nie było zbyt wiele z hektara więc cena zapewne się utrzyma na poziomie ok.8 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594
Napisano (edytowany)
41 minut temu, szot napisał:

Nie wiem pod kogo te ostatnie wpisy😄 Podejrzewam że ruch na skupach się zmniejszył no i  jak tu ludzi 'Mobilizować" do sprzedaży? Cena pszenicy spadła ,trzeba to wykorzystać nie handlarzyki 😂 Fasola to nie malina poleży. A pro po pszenicy to też radził bym się wstrzymać🙂 

Echhhh wszędzie spisek i zmowa😆 Skupy są na ten moment mocno zapchane i raczej to się szybko nie zmieni. Surowce rolnicze na swiecie spadają, południowa półkula zaraz rozpocznie zbiory fasoli , ludzie oszczędzają kasę bo mamy poczatek recesji i pewnego poziomu cen fasoli rynek nie zaakceptuje. Trzeba sobie zdać sprawę z tego ze nie jesteśmy pępkiem świata i potentatem który może istotnie wpływać na bilans produkcji fasoli na świecie. Przekonanie ze jak u nas są niskie plony to nam zapłacą po kilkanascie pln/kg to bzdura i prowadzi do frustracji i urojonych teorii spiskowych.

Na jesieni pisałem że fantazje o 10 czy 12 pln można miec ale potem będa rozczarowania. Dwa tygodnie temu wszystką fasolę sprzedałem bo stwierdziłem że nie ma szans na wzrosty a trzymanie do maja i liczenie na zwyżki to hazard. Mogę sie mylić ale w całym segmencie rolnym nie ma atmosfery do wzrostów i uważam ze najlepsze ceny na fasolę juz były. Za 3 miesiące okaże się czy miałem nosa.

  

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

W tym 'PIĘKNYM' kraju i przy takiej polityce rolnej to wszystko loteria i hazard:(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobaczcie ile ludzi zasieli pszenicę  zrezygnowali z fasoli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Cieszy mnie taki stan rzeczy , tyle masterów będę miał do wyboru na każdej działce kto inny będzie młócił.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

Zaczekajmy jeszcze kilka tygodni. Jak oziminy nie daj Bóg przemarzną to sytuacja może się zmienić.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Teraz posypało śniegiem akurat przed mrozami do -10 więc powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164
Napisano (edytowany)

A co to jest - 10 dla ozimin? 🤔 Wiosenny groch tyle wytrzymuje

Mrozi od tygodnia albo i dluzej. Ladnie juz zahartowało rosliny. Teraz - 10 to dla nich nic. W tamtym roku znajomego wrzesniowy rzepak co mial 4 liście w zime przetrwal - 16 bez sniegu

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    85

Na najbliższe lata możemy zapomnieć o cenie za pszenicę, rzepak czy kuku dopóki tranzyt z ukraiby będzie szedł przez polske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
13 godzin temu, Michciubar napisał:

Na najbliższe lata możemy zapomnieć o cenie za pszenicę, rzepak czy kuku dopóki tranzyt z ukraiby będzie szedł przez polske

Przepraszam ale nie zgadzam się zupełnie z Twoją tezą, temat jest co prawda zawiły ,długo by wyjaśniać i uzasadniać więc napisze w skrócie. Ogólnie w świecie jest duży niedobór żywności, obecna nadwyżka dotyczy nas i sąsiadów UA (zapasy z poprzednich sezonów Rosja chwali się urodzajem a tak naprawdę ta nadwyżka to skradzione.) Może Czarne wiadomo a u nas "mądrymi decyzjami zasypali porty węglem" przez to logistyczny paraliż. Trzeba cierpliwości bo zresztą nie mamy wyjścia powoli to się samo rozjedzie. Bo od naszych niema co się dobrego spodziewać ustawy pisane na kolanie decyzje bez konsultacji, ministrant zamiast ministra. W sezonie 2023/2024 już się nie NAKOCI😂 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktoś po ile fasola jaś skupują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

W tamtą środę sprzedana u Warszawiaka po 8,30 myślę że i jutro będzie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Zdążyłeś sprzedać  bo znajomy mówił że kilka osób pojechało do domu .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj