Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Andpol    957
2 minuty temu, Grzechooo napisał:

trzeba jeszcze mieć gleby 1-2klasę....

Ja mam i teraz mam problem siać fasole czy nie?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
54 minuty temu, kamil800 napisał:

U mnie nawet nie chca kupowac pszenicy to faktycznue dobrze wyjdzie

To niech się nią wypchają zobaczymy kiedyś jak będzie brakować pszenicy 😉 może przyjść taki rok że będzie max 3-4 tony z hektara 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

no u mnie mało deszczy było gdy akurat zimówki nalewały ziarno ... mało?? wcale nie było i dwa tyg przed czasem na biało pozasychały niezależnie od klasy gleby byle w jakiej dolince nie było i plon tak na oko ze 20% szlag trafił tak że wszystko dobre jak się uda bo czasem żeby nie wiem co robił ... zwłaszcza w rolnictwie

jarówki za to jeszcze zielone i Oni deliberują czy siać fasolę czy pszenicę gdy loteria zgadnąć czy jarą czy ozimą? (znaczy pszenicę bo ozimej fasoli... no jeszcze się nikomu w Polsce nie udała) xD ;)

Edytowano przez dysydent
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja powiem, że mi sypie 6,5t max. Mimo, że pszenica wyglądała bardzo obiecująco to niestety. Susza zrobiła swoje. Tak jak Pan Tomek mówi. Jara wyglada lepiej jak zimowa.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

A jak tam ceny  fasoli ,kupuje ktoś coś i po ile panowie chodzi mi głównie o drobną i czerwoną bo jaś wiem że  idzie cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
33 minuty temu, bartekac7 napisał:

Ja powiem, że mi sypie 6,5t max. Mimo, że pszenica wyglądała bardzo obiecująco to niestety. Susza zrobiła swoje. Tak jak Pan Tomek mówi. Jara wyglada lepiej jak zimowa.

6.5t to nie tak źle jeszcze jest na jeczmień ozimy i rzepak to była dobra pogoda a na pszenice jak się klosila to u mnie nic nie było deszczu pokropiło i poszlo dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Wczoraj wykoszona pszenica po fasoli, wyglądała fajnie na 8t, wyszło z 6,5t.. siew październikowy, sienzobaczy jak późniejsze ale z fasolą też lipa

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
2 godziny temu, rolnik039 napisał:

6.5t to nie tak źle jeszcze jest na jeczmień ozimy i rzepak to była dobra pogoda a na pszenice jak się klosila to u mnie nic nie było deszczu pokropiło i poszlo dalej 

Jęczmień mi podobnie sypał. W tamtym roku chyba 7,5 czy jakos tak prawie 8.

2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Wczoraj wykoszona pszenica po fasoli, wyglądała fajnie na 8t, wyszło z 6,5t.. siew październikowy, sienzobaczy jak późniejsze ale z fasolą też lipa

Właśnie kurde i mi sie wydawało, że lepiej odda. No, ale tak wyszło. Chociaż nie wiem. Na agrofoto to chyba powinienem pisać, że z 10t nakosilem. Tutaj to różnie się podaję.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
26 minut temu, bartekac7 napisał:

Jęczmień mi podobnie sypał. W tamtym roku chyba 7,5 czy jakos tak prawie 8.

Właśnie kurde i mi sie wydawało, że lepiej odda. No, ale tak wyszło. Chociaż nie wiem. Na agrofoto to chyba powinienem pisać, że z 10t nakosilem. Tutaj to różnie się podaję.

Napisz 12 ton i tyle hehe jak na temacie usługi widziałem gosc napisał lubelskie sypie 8-12 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
1 godzinę temu, rolnik039 napisał:

Napisz 12 ton i tyle hehe jak na temacie usługi widziałem gosc napisał lubelskie sypie 8-12 ton 

Tak piszą. No dobra to nie mogę być gorszy. Wiecie te, 6.5 t to z 0.5ha. Normalnie z 1ha to 13 t sypie lekko.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7595

Fasola jakaś dziwaczna jest w tym roku strąki są nawet po 20 na krzaku ale w strąkach małe zielone dorosną  one .

 

IMG_20220724_164432.jpg

IMG_20220724_171530.jpg

IMG_20220724_171530.jpg

IMG_20220724_164714.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

U mnie narazie jest po jednym małym strąku. Kolejny raz kwitnie i koleny raz przyszedł upał ponad 30*.

Chyba w tym roku fasolę potraktuje talerzówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7595

Na cały krzak 8 wykształconych ziaren , reszta małe i zielone marnie to widzę żeby dorośli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
9 minut temu, galan99 napisał:

Na cały krzak 8 wykształconych ziaren , reszta małe i zielone marnie to widzę żeby dorośli .

Dorosnąć może dojrzeja tylko kiedy w październiku?  U mnie też lipa niestety moja kwitnie juz ponad miesiąc eh 

11 minut temu, sylwek23111 napisał:

U mnie narazie jest po jednym małym strąku. Kolejny raz kwitnie i koleny raz przyszedł upał ponad 30*.

Chyba w tym roku fasolę potraktuje talerzówką.

Tylko po 1? 

Edytowano przez rolnik039
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Z tej fasoli co teraz kwitnie gówno będzie, moja do dwóch tygodni i do cięcia a ta co kwitnie mam na nią czekać do października , źniwa się zrobi i idzie fasola, już trafiają się strąki suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

AM-JKLUwzcnBQDnnZ4xT7v4HpnDcKcq6ikF1Hc3V
Zwróćcie uwagę na datę a ta fasola była młócona ok 15-ego września  było ok
Plonu nie pamiętam  ale ziarno było w pełni wykształcone że nawet zapomniałem jak późno kończyła kwitnienie, to karłowy jasiek

tu z kolei kontra
AM-JKLXT_VyLGgZs3J6OU8cyWGtxiedv-qeTyo9i
i nawet z tego poniżej wariata normalny plon... strąki wyszły że go przed koszeniem nie mogłem odnaleźć który to był (pewnie większość strąków zrzucił i dorosło tyle "co zwykle" a koszone było, kolejna fotka
AM-JKLUCaZZNbD8O0LILAr7_MdeTf1kNrDNnDOSF
AM-JKLV7JLUwzfiDstKjQS5DLULuGu5Cq5JtVo0Q

tak że spokojnie, jeszcze zdąży urosnąć i z tych dopiero co zawiązanych byle pogoda dopisała
Ma jeszcze z półtora miesiąca a ile dopiero od siewów minęło?, wschodów?, góra dwa miesiące tak że... ludzie, dopiero... który to dziś? no dobra, cztery dni później jak ten mój jasiek z pierwszej fotki
Tak późno kwitł bo wtedy z kolei w suche posiany długo nie wschodził dopiero na początku czerwca po deszczach z końcówki maja

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
15 minut temu, dysydent napisał:

AM-JKLUwzcnBQDnnZ4xT7v4HpnDcKcq6ikF1Hc3V
Zwróćcie uwagę na datę a ta fasola była młócona ok 15-ego września  było ok
Plonu nie pamiętam  ale ziarno było w pełni wykształcone że nawet zapomniałem jak późno kończyła kwitnienie, to karłowy jasiek

tu z kolei kontra
AM-JKLXT_VyLGgZs3J6OU8cyWGtxiedv-qeTyo9i
i nawet z tego poniżej wariata normalny plon... strąki wyszły że go przed koszeniem nie mogłem odnaleźć który to był (pewnie większość strąków zrzucił i dorosło tyle "co zwykle" a koszone było, kolejna fotka
AM-JKLUCaZZNbD8O0LILAr7_MdeTf1kNrDNnDOSF
AM-JKLV7JLUwzfiDstKjQS5DLULuGu5Cq5JtVo0Q

tak że spokojnie, jeszcze zdąży urosnąć i z tych dopiero co zawiązanych byle pogoda dopisała
Ma jeszcze z półtora miesiąca a ile dopiero od siewów minęło?, wschodów?, góra dwa miesiące tak że... ludzie, dopiero... który to dziś? no dobra, cztery dni później jak ten mój jasiek z pierwszej fotki
Tak późno kwitł bo wtedy z kolei w suche posiany długo nie wschodził dopiero na początku czerwca po deszczach z końcówki maja

No właśnie 15 września nie wiadomo jak z pogoda teraz będzie może będzie padać non stop 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

teraz mamy lipiec i samo żniwa zbożowe ruszają a już wczoraj polało a i obiecują że we środę i czwartek znów poleje i później też stabilnej suchej pogody nie obiecują a rok temu z kolei komu fasola na październik dopiero wyszła to trafiła w najsuchszy czas z całego minionego roku kiedy kukurydze młócili że prawie im suszarnia nie była potrzebna.
Tam się przejmować co będzie za półtora miesiąca gdy nie wiadomo czy zboża nie dość że zasuszone przed czasem jeszcze mogą wykazać się zdolnością kiełkowania w kłosie.
Było półtora miesiąca suszy, teraz zaczyna się półtora miesiąca deszczy i na fasole by wypadało znów półtora... ;) tam sie przejmować, sie dożyje sie zobaczy master czy talerzówka, i tak nikt po fasoli dopłatowych poplonów nie planował co by je w czas posiać

no mam nadzieję że nie planował bo jeszcze jak by to w dopłatach przeszło to by oznaczało że wtych agencjach same debile razem z ichnim hersztem co te dopłaty zatwierdza ... ale to już zbytnia dygresja by ją rozwijać

"co bedzie to bedzie" na pewno do połowy sierpnia nie fasolowe żniwa a główne problemem się zanoszą, już widać że będą "kradzione"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
7 godzin temu, dysydent napisał:

teraz mamy lipiec i samo żniwa zbożowe ruszają a już wczoraj polało a i obiecują że we środę i czwartek znów poleje i później też stabilnej suchej pogody nie obiecują a rok temu z kolei komu fasola na październik dopiero wyszła to trafiła w najsuchszy czas z całego minionego roku kiedy kukurydze młócili że prawie im suszarnia nie była potrzebna.
Tam się przejmować co będzie za półtora miesiąca gdy nie wiadomo czy zboża nie dość że zasuszone przed czasem jeszcze mogą wykazać się zdolnością kiełkowania w kłosie.
Było półtora miesiąca suszy, teraz zaczyna się półtora miesiąca deszczy i na fasole by wypadało znów półtora... ;) tam sie przejmować, sie dożyje sie zobaczy master czy talerzówka, i tak nikt po fasoli dopłatowych poplonów nie planował co by je w czas posiać

no mam nadzieję że nie planował bo jeszcze jak by to w dopłatach przeszło to by oznaczało że wtych agencjach same debile razem z ichnim hersztem co te dopłaty zatwierdza ... ale to już zbytnia dygresja by ją rozwijać

"co bedzie to bedzie" na pewno do połowy sierpnia nie fasolowe żniwa a główne problemem się zanoszą, już widać że będą "kradzione"

Nawet jak będzie sucho w październiku to fasola i tak nie wiem czy wyschnie szybko rosa zaczyna padać już we wrześniu i też ciężko schnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
10 godzin temu, galan99 napisał:

Fasola jakaś dziwaczna jest w tym roku strąki są nawet po 20 na krzaku ale w strąkach małe zielone dorosną  one .

 

 

IMG_20220724_164432.jpg

IMG_20220724_171530.jpg

IMG_20220724_171530.jpg

IMG_20220724_164714.jpg

No takiej to jeszcze nie widziałem żeby z drobnej przekształciła  się w jasia  ,faktycznie dziwne🧐

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7595

Nie może to być co za odkrycie mam drobną 3 ha i 0,5 ha jasia i dlatego pytam czy coś z tego będzie bo tylko kwitnie i kwitnie ,  kilka wykształconych reszta ziaren mała i zielona dziwny ten jaś jakiś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
10 minut temu, galan99 napisał:

Nie może to być co za odkrycie mam drobną 3 ha i 0,5 ha jasia i dlatego pytam czy coś z tego będzie bo tylko kwitnie i kwitnie ,  kilka wykształconych reszta ziaren mała i zielona dziwny ten jaś jakiś .

Dziwny bo i rok taki  susza nie wystarczająca liczba opadów  , wysokie temperatury podczas kwitnienia ,a w strączkach po mało ziaren  bo te co zawiązała a nie odrzuciła to jak znowu zabrakło wody  to zredukowała ziarnem ,te wcześnie siane już nie kwitną zaczyna ich brać  mniej więcej  za 2 tygodnie do cięcia ale  plon  będzie bardzo słaby.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj