Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Michciubar    84
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

U mnie poszło tak: 1. corum 0.5l+ kemiron 0,3l, 2. corum dla ubogich( imazamox 0,5l+benz 1l) 3. corum 0,7l+ benz 1,2l. Dawki na 1ha w odstępach 7-10dni. do tego dwie dawki fusilade po 1l a chwastnicy też mam sporo, wyrosła nowa?

U mnie też podpaliło szarłat i komodę pięknie a i tak trochę odbiło a trochę nowych wyrosło ale już mam to gdzieś ,po scinarce się wyzbiera większe place chwastów żeby młocarni w bizonie nie zapychało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Odwiedziłem wlasnie poltyczke sianą końcem kwietnia... Jak jest 10 ZIAREN ze strączków to jest super krzak na tą chwilę 😅 są takie co mają kilka sztuk ziaren, a są takie co praktycznie nic nie mają strączków..  praktycznie cały kwiat leży między rzędami. Coś tam teraz kwiatki jakieś są i malutkie zawiązane strączki, ale ja tu plonu raczej nie widzę.. drobną też odwiedziłem to jakby troszkę lepiej wyglądała strączkowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na fasoli od 2-3 strąków do 5-6, fasola już nie kwitnie,  a w strąkach przeważnie 2 ziarka, płon zapowiada się na kilkaset kilogramy niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

W lipcu zawsze tak pitolicie a we wrześniu będzie "ale w tym roku fasola sypie- a zwłaszcza mi!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

" Papier", w tym wypadku ekran tel , wszystko przyjmie, a realia są takie, że to będzie kolejny rok z bardzo słabą wydajnością. Zimna wiosna i susza robią swoje niestety,miejmy nadzieję, że chociaż pogoda na zbiory będzie sprzyjająca, bo jak dojdą deszcze, a z nimi dużo odpadu to opłacalność tej uprawy kurczy się nie miłosiernie.  Zobaczymy jeszcze z jaką ceną wyskoczą skupujący i obyśmy mieli co sprzedawać 🤞

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Z pustego to i Salomon nie naleje, no ale gumowi rolnicy są - to prawda, zwłaszcza tutaj. 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

Oj będą fotki że cały wóz fasoli a na nim 3t🤭

Oczywiście z 0.5ha, tak sypie...u niektórych susza i inne anomalią nie obowiązują zwłaszcza na YouTube czy agrofoto.

Tak ja było pisane wyżej,  oby cena i pogoda była to by dobrze było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

Ogólnie to plon fasoli w tym roku zapowiada się słabo , ale nie można wszystkich mierzyć jedną miarą ,są tereny gdzie fasola jest słaba a nawet bardzo słaba zwłaszcza na borowinach, ale są tereny gdzie podsiąkalność  w gruncie była i fasole o dziwo  są nie najgorsze, ale jedno jest pewne że jest bardzo duża  różnica w wegetacji , fasole wcześnie siane w nie wysuszoną  rolę gdzie wschody były bardzo dobre, [w tym roku im głębiej była posiana tym lepiej]  wyjdą w tym  roku jak pogoda pozwoli bardzo wcześnie  ze względu na wysokie temperatury ,być może zaraz w pierwszym tygodniu sierpnia, ale są plantacje gdzie fasola schodziła na raty , z 2/3 tygodniowym opóżnieniem i teraz dopiero zaczyna kwitnąć z tą to trzeba będzie poczekać żeby ją razem zebrać.

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137

Czas chyba rezygnować z tej fasoli  tamten rok slaby ten raczej też No ale pozyjemy zobaczymy ile będzie 

6 godzin temu, beata12596 napisał:

" Papier", w tym wypadku ekran tel , wszystko przyjmie, a realia są takie, że to będzie kolejny rok z bardzo słabą wydajnością. Zimna wiosna i susza robią swoje niestety,miejmy nadzieję, że chociaż pogoda na zbiory będzie sprzyjająca, bo jak dojdą deszcze, a z nimi dużo odpadu to opłacalność tej uprawy kurczy się nie miłosiernie.  Zobaczymy jeszcze z jaką ceną wyskoczą skupujący i obyśmy mieli co sprzedawać 🤞

U mnie siane było początek mają temp w nocy były po 8 w dzien około 20 to susza tak zrobiła z tym kwiatem niestety 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144

U mnie w tamtym roku bylo nawet spoko. Deszcze tez przestala niescieta i zgnilo 9% ale w tym roku kaplica :/ a szczegopnie te siane wczesnie. Az szkoda patrzec. Po 2 straczki :/ moja troche pozniejsza to ma moze z 5 straczkow po 2 max 3 ziarka, niby jeszcze raz zakwitła po tych deszczach ale d*pa z tego, nic nie zawiazuje z tych kwiatkow :/a te pozne dopiero kwitna. Jedynie one moze cos dadza ale i tak nie ma co sie nastawiac na plon. Jeszcze jakis grzyb sie wpie*dala. Teraz tylko liczyc, zeby cena byla. Znowu wsypie na przyczepe i niech stoi czeka :D

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
56 minut temu, kamil800 napisał:

U mnie w tamtym roku bylo nawet spoko. Deszcze tez przestala niescieta i zgnilo 9% ale w tym roku kaplica :/ a szczegopnie te siane wczesnie. Az szkoda patrzec. Po 2 straczki :/ moja troche pozniejsza to ma moze z 5 straczkow po 2 max 3 ziarka, niby jeszcze raz zakwitła po tych deszczach ale d*pa z tego, nic nie zawiazuje z tych kwiatkow :/a te pozne dopiero kwitna. Jedynie one moze cos dadza ale i tak nie ma co sie nastawiac na plon. Jeszcze jakis grzyb sie wpie*dala. Teraz tylko liczyc, zeby cena byla. Znowu wsypie na przyczepe i niech stoi czeka :D

Chodziłem dzisiaj patrzeć też maksymalnie 5 strąków widziałem miejscami po 2 jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

Plon fasoli min. 50% w dół  a master 50% do góry  , 750 zł za przepuszczenie słomy  w tym roku to nie ciekawie się zanosi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957
47 minut temu, 85Tomekkk napisał:

Tylko siać

No mocno musze sie zastanowić na przyszły rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
Przed chwilą, Zenonim napisał:

750 mówisz ja już wersję o 1000 słyszałem 😄😄😄

Za tysiąc to gnać razem z pisiorami😂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

zależy jak pogoda spiętrzy młocki fasoli lub nie to i ceny z usługę... ich negocjowalność będzie zależna od pogody we żniwa

padła mi karta ze zdjęciami i będę musiał nowe obiecane na wczoraj ale ze strąkami u mnie nie jest tak źle ani na jaśku, kontrze ani czerwonej
Gorzej z chwastem
znaczy strąki są ale i chwast jest i za ładnie we żniwa te plantacje wyglądały nie będą nawet jeśli powywracam to co powyskakiwało to na pewno jeszcze do żniw nowego nawyłazi
na razie to zmarzłem bo wiatr i piętnaście stopni i trzeba było się lepiej w pole ubrać a nie jedną koszulinę i przewiewną bluzę. Dla fasoli te temperatury spowolnią jej wzrost chwastom na pewno nie fasola jeszcze powyżej dziesięciu nie odchoruje no nie wiem czy ja...? no nawet w domu mi zimno i to w środku lipca

a sklepy już pozamykane :P

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

no u mnie to jeszcze maleńkie strąki a i kwiatu jeszcze co nieco no ale siane w okolicy Stanisława

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj