Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Grzechooo    794

Chodzi o to że on "po znajomości" dostaje 8,35 a Ty jak nie masz znajomości to dostaniesz 7,5🤫

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Gość ma swoich dostawców od których odbiera od 20 lat i w pierwszej kolejności kupuje od swoich w środe w Dołhobyczowie.

Edytowano przez Łukaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staś21    10
23 godziny temu, Tomek12 napisał:

Vitalpol Mircze 8 

powiedziaem szwagrowi i dzwonil i vitalpol od wczoraj nie bierze wcale

poco tu taka sciema walic i niech ludzie dzwonia i durnego z ludzia robic

a ten z dolhobyczowa placi po 8 30  a kto przebierze

recznie on?

widze ze to forum sie robi jedna wielka sciema

vitlpol to jest najwiekszy gracz na rynku i jak on bierze to co za chwile bedzie

ja na szczescie mam ten problem z glowy a wy dalej piszecie scieme

i chyba dynie zwieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Tobie się Stasiu w d*pie nie poprzewracała przypadkiem?  Skupujący  może ma Ci jeszcze nawóz kupić i wymłócić za Cb co ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staś21    10
23 minuty temu, Łukaszek napisał:

Tobie się Stasiu w d*pie nie poprzewracała przypadkiem?  Skupujący  może ma Ci jeszcze nawóz kupić i wymłócić za Cb co ? 

 

chodzi o to lukaszek ze wszyscy przebieraja za darmo a on berze przebrana czy brudna?

to sobie od tego co placi odlicz 20 grosz

a dynia kontrakt wiecej jak 10 zl ja sprzedal iwszsycy w pazdzirniku po 1248 bruto

a nawozu i oprysku nie trzeba ale ty kamiloo wiesz lepiej

jak ja mial i liczyc umiem

zagotowalem sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Z logistycznego punktu widzenia lepiej kupić przebrana niż jechać ponad 300 km z brudna fasola i się bujać z odpadem z powrotem. Jeśli dobrze umiesz liczyć to przy cenie 8.35 - 20groszy za przebieranie  to i tak Ci zostaje 150 na tonie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

Jak nawozu i oprysku nie trzeba? 😂😂 12zl przy tych kosztach co byly w tym roku to tez grosze. Nasienie i siew masz darmo? A zbior i suszenie to tez za darmo ci robia? Ile w tym roku bylo? 4tys/ha za sam zbior z suszeniem? Gdzie reszta kosztow? Przy tym marnym plonie jaki daje dynia szkoda zachodu. Ale jak ktos liczy tylko to co dostal a na koszty nie patrzy to faktycznie fajna uprawa. Zasiej w niej wszystko ;)

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staś21    10
28 minut temu, kamil800 napisał:

Jak nawozu i oprysk nie trzeba? 😂😂 12zl przy tych kosztach co byly w tym roku to tez grosze. Nasienie i siew masz darmo? A zbior i suszenie to tez za darmo ci robia? Ile w tym roku bylo? 4tys/ha za sam zbior z suszeniem? Gdzie reszta kosztow? Przy tym marnym plonie jaki daje dynia szkoda zachodu. Ale jak ktos liczy tylko to co dostal a na koszty nie patrzy to faktycznie fajna uprawa. Zasiej w niej wszystko ;)

kolego kamilooo ja ci powiem tak

a co da lepiej?

dyni mialem 1 tone z he to jest 12840 zł

dalem w spod 200 kilo npk to 600 zl

potem 50 kg saletrzaku i 50 kg mocznku

i nic wiecj

od od maja nie wjerzam w dynie az do mlócki

za usluge podgartanie kmbajn i suszenie wziol 3000 tys a

mialem 1 tone bo to susz od 1 kg bierze

ile mi zostalo?

na pewno wiecej niz fasoal pszenica

i nie spalilem ani grama ropy tyle co orka brona i nawoz

28 minut temu, kamil800 napisał:

Jak nawozu i oprysk nie trzeba? 😂😂 12zl przy tych kosztach co byly w tym roku to tez grosze. Nasienie i siew masz darmo? A zbior i suszenie to tez za darmo ci robia? Ile w tym roku bylo? 4tys/ha za sam zbior z suszeniem? Gdzie reszta kosztow? Przy tym marnym plonie jaki daje dynia szkoda zachodu. Ale jak ktos liczy tylko to co dostal a na koszty nie patrzy to faktycznie fajna uprawa. Zasiej w niej wszystko ;)

no nasienie nie hybryda to 500 zl na he jak kto chce hybryde to 1200 zl podobo lepiej ale ja nie narzekam

z dziecmi my obciupali motyka i graca

pisze prawde

chcesz cos dodac?

ale jak dla mnie lepiej ze nie siejesz bo im mniej nas bedzie tym lepszy zi szybszy zbior bedzie

 

Edytowano przez staś21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

Nie wiem gdzie znalazles taki tani zbior ale niech ci bedzie. Orka siew to widze nie koszty no ale tez niech bedzie. Juz mocznika i sletrzaku nie liczymy bo nie pamietam. Jakie byly ceny i mi sie nie chce szukac to wyszlo ci na "czysto" 8.8tys/ha. 

Fasola mi dala w tym roku 1.8t/ha(na czysto). 1.8tx8zl to masz 14,4tys/ha. 

Polifoska 100kg stary zapas kupiony za grosze ale niech bedzie po nowej cenie 400zl

Nasienie 600zl

Siew 150

Oprysk 3x corum 400zl

Odrzywka niech bedzie super dawka 100zl

Wycinanie i przewracanie to moja robota to niech bedzie juz te 100zl

Mlocka 600zl

Paliwa i pracy nie liczysz to i ja nie policze

2340 kosztow. 

14400-2340=12060

 

Faktycznie. Nic od dynki lepiej nie wychodzi... 

Fakt, ze zbierali ludzie w tym roku i po 500kg ale to nie moja wina, ze mieli pecha i nie trafili z siewem i nie mieli farta do opadow :/ mi sie fartem udalo. Dynki u mnie w tym roku tez niektórzy zbierali po 500kg... Ale to juz tylko koszty

 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staś21    10
14 minut temu, kamil800 napisał:

Nie wiem gdzie znalazles taki tani zbior ale niech ci bedzie. Orka siew to widze nie koszty no ale tez niech bedzie. Juz mocznika i sletrzaku nie liczymy bo nie pamietam. Jakie byly ceny i mi sie nie chce szukac to wyszlo ci na "czysto" 8.8tys/ha. 

Fasola mi dala w tym roku 1.8t/ha(na czysto). 1.8tx8zl to masz 14,4tys/ha. 

Polifoska 100kg stary zapas kupiony za grosze ale niech bedzie po nowej cenie 400zl

Nasienie 600zl

Siew 150

Oprysk 3x corum 400zl

Odrzywka niech bedzie super dawka 100zl

Wycinanie i przewracanie to moja robota to niech bedzie juz te 100zl

Mlocka 600zl

Paliwa i pracy nie liczysz to i ja nie policze

2340 kosztow. 

14400-2340=12060

 

Faktycznie. Nic od dynki lepiej nie wychodzi... 

Fakt, ze zbierali ludzie w tym roku i po 500kg ale to nie moja wina, ze mieli pecha i nie trafili z siewem i nie mieli farta do opadow :/ mi sie fartem udalo. Dynki u mnie w tym roku tez niektórzy zbierali po 500kg... Ale to juz tylko koszty

 

gdzie taki tani zbior to sie ludzi zapytaj

tak bral to co mialem powiedziec zeb y wziol 4 bo ty tak twierdzisz i ludzi w blond wprowadzasz

to prawda ze dyni mieli po 500 kg jak im zarosla chastem i grochu mieli po 500 kg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

To uproszczone liczenie i kosztow jest duzo wiecej ale w obu uprawach takie dochodza typu podatek, ubezpieczenie, paliwo, wlasna praca itp. Ale policzylem zbior według twoich danych wiec w czym problem? Prawda jest taka, ze w tym roku komu sie udalo i sprzedal pszenice po 1800zl (bo przy tej cenie co teraz jest juz nie jest kolorowo...) wzial wiecej niz ty z tej dyni... I to mimo tego, ze ty miales dobry plon. Jak w tej chwili dynia jest 10zl to juz calkiem szkoda gadac.. Dynia byla bardzo fajna ale 2 albo 3 lata temu. Kiedy pszenica byla po 60zl a fasola chyba po 5zl a dynia 12. 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staś21    10
18 minut temu, kamil800 napisał:

To uproszczone liczenie i kosztow jest duzo wiecej ale w obu uprawach takie dochodza typu podatek, ubezpieczenie, paliwo, wlasna praca itp. Ale policzylem zbior według twoich danych wiec w czym problem? Prawda jest taka, ze w tym roku komu sie udalo i sprzedal pszenice po 1800zl (bo przy tej cenie co teraz jest juz nie jest kolorowo...) wzial wiecej niz ty z tej dyni... I to mimo tego, ze ty miales dobry plon. Jak w tej chwili dynia jest 10zl to juz calkiem szkoda gadac.. Dynia byla bardzo fajna ale 2 albo 3 lata temu. Kiedy pszenica byla po 60zl a fasola chyba po 5zl a dynia 12. 

no tak jak sprzedales pszenice po 1800 z teraz po 1000 to luzik cacy ale jak dynia spadla cena to szkoda gadac

a kto sprzedaje teraz dynie ? wszyscy ktorych znam sprzedali pazdziernik listopad od razu

dyni masz cene zagarantowne w kontrakcie i cena inna nie bedzie suszysz i sprzedajesz

ale co ja sie bede z wami delektowal ja mam swoje zdanie a wy macie duzo to mozecie sobie cena zonglowac

ja jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

To byl tylko przyklad. Z reszta napisalsm w nawiasie, ze teraz jest ch*owo, ale ty wybierasz tylko te informacje ktore ci pasuja🤦‍♂️

U mnie kilku znajomych ma jeszcze dynie stad wiem, jaka jest cena i problem ze zbytem. 

To i na pszenice i na rzepak i na co chcesz możesz podpisac kontrakt tylko on dziala w dwie strony🤦‍♂️

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
Dnia 31.01.2023 o 09:37, staś21 napisał:

chodzi o to lukaszek ze wszyscy przebieraja za darmo a on berze przebrana czy brudna

No tak za darmo.  🤣🤣 Już jeden pokazał jak za darmo przebiera. Nie bądź człowieku naiwny!! 10 razy dostaniesz po d*pie a handlarzyk będzie się bogacił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    974
Dnia 28.01.2023 o 19:07, slawcio123 napisał:

Ja po prostu mówię to że ktoś stara się zaniżyć cenę...

Okej dam znać w poniedziałek

Miałeś dać znać jak ci poszedł handel w poniedziałek w  Tomaszowie .9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Kolega dzisiaj po 8.4 brutto sprzedał w Sławie, ładnie przebraną we własnym zakresie,bez potrąceń. Drugi też w tej cenie nieprzebraną chyba 24% potrącenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74
Napisano (edytowany)

Jadę. 

Wszyscy powinni pojechać i zaje...ć  to przejście żeby w tych durnych łbach coś im zaświtało, bo będziemy zdychać z głodu. 

 

W telewizji nawet słowa nie powiedzą o sytuacji na rynku.

 

 

Edytowano przez Sylwi
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
4 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

Miałeś dać znać jak ci poszedł handel w poniedziałek w  Tomaszowie .9_9

Zbyszku finalnie sprzedałem jeszcze po 8 ale nie w Tomaszowie jednak 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
22 minuty temu, Sylwi napisał:

Jadę. 

Wszyscy powinni pojechać i zaje...ć  to przejście żeby w tych durnych łbach coś im zaświtało, bo będziemy zdychać z głodu. 

 

W telewizji nawet słowa nie powiedzą o sytuacji na rynku.

 

Szkoda mi pozwolenia na broń bo jakąś ciężarówkę z tym syfem można by było położyć do rowu żeby wszyscy się dowiedzieli ,że to nie żarty.

Takie coś mi sie o oczy obiło w necie.

strajk.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

o żesz sk***ysyny........


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
40 minut temu, 85Tomekkk napisał:

Takie coś mi sie o oczy obiło w necie.

Można by im zamieścić informację że ich ciężarówki również dobrze się palą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj