Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
dysydent    3139

nie wiem czy z psianki wyczyści do handlowej konsumpcyjnej jakości i na wszelki wypadek warto kiełkowanie oznaczyć. jeśli dobrze przechowana to i po czterech latach powschodzi co byłem spraktykowałem na jaśku kilka lat temu

a'propos (trochę prywaty) - kończę świeżą tzn ub roczną kontrę i zostało jakieś ponad tonę niesortowanej z wyce... wyliczonym przez Tomaszów odpadem na 32-33% i ceną za po odliczeniu odpadów na 6,5 akurat za próbkę którą .. która była nazbyt mała aby miarodajnie że na pewno no ale jakiś punkt zaczepienia jest. Oczywiście nie oznaczałem kiełkowania bo to konsumpcyjna ale sucha (coś między 14,5 a 16,5 zależy z którego worka fotki nie chce mi się przynajmniej na razie :P

Jeszcze ze dwa dni może do po świętach i pójdzie.
oczywiście dwu-trzyletnie na nasiona mam  jeszcze i jaśka i czerwoną kontrę też a i inne...  choć czerwonej już niewiele i jeszcze domłócić no i raczej pozamawiane ale pewnie zbędzie co nieco no ale z tym temat na po połowie kwietnia kiedy pooznaczam kiełkowanie i na razie info o kontrze bo pamiętam ktoś zamawiał i to kilku i to chyba też i stąd a nie pamiętam kto i o co... jakie odmiany pytał?

ot taki coroczny limit prywaty na af 9_9

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksz034    1
Dnia 29.03.2021 o 20:31, dysydent napisał:

nie wiem czy z psianki wyczyści do handlowej konsumpcyjnej jakości i na wszelki wypadek warto kiełkowanie oznaczyć. jeśli dobrze przechowana to i po czterech latach powschodzi co byłem spraktykowałem na jaśku kilka lat temu

a'propos (trochę prywaty) - kończę świeżą tzn ub roczną kontrę i zostało jakieś ponad tonę niesortowanej z wyce... wyliczonym przez Tomaszów odpadem na 32-33% i ceną za po odliczeniu odpadów na 6,5 akurat za próbkę którą .. która była nazbyt mała aby miarodajnie że na pewno no ale jakiś punkt zaczepienia jest. Oczywiście nie oznaczałem kiełkowania bo to konsumpcyjna ale sucha (coś między 14,5 a 16,5 zależy z którego worka fotki nie chce mi się przynajmniej na razie :P

Jeszcze ze dwa dni może do po świętach i pójdzie.
oczywiście dwu-trzyletnie na nasiona mam  jeszcze i jaśka i czerwoną kontrę też a i inne...  choć czerwonej już niewiele i jeszcze domłócić no i raczej pozamawiane ale pewnie zbędzie co nieco no ale z tym temat na po połowie kwietnia kiedy pooznaczam kiełkowanie i na razie info o kontrze bo pamiętam ktoś zamawiał i to kilku i to chyba też i stąd a nie pamiętam kto i o co... jakie odmiany pytał?

ot taki coroczny limit prywaty na af 9_9

Jaki kaliber tej kontry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

90-150kg zależnie od stanowiska i trochę odmiany no i precyzji siewu (170 przy zawężeniu rzędów do 35cm i na polu bez nawożenia przez kolejne poprzednie trzy lata też dała 2t.ha ale na jako tako zasobnych to już by było za gęsto i drastyczny spadek plonu)
oczywiście przy kiełkowaniu powyżej 85%

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h9wLD5cCCMVk0Bs9DEoyfW6DlrqcXf2FiGIKJEclSJM/edit#gid=109934486

Edytowano przez dysydent
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
4 godziny temu, rafciu154 napisał:

Witam, jaka obecnie u Was cena fasoli??

Propozycja ceny z czwartku 5 zł brutto jaś nie przebierany, lokalny skupujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
1 godzinę temu, beata12596 napisał:

Propozycja ceny z czwartku 5 zł brutto jaś nie przebierany, lokalny skupujący.

można wiedzieć kto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
13 godzin temu, beata12596 napisał:

Propozycja ceny z czwartku 5 zł brutto jaś nie przebierany, lokalny skupujący.

Z tych 5 za przebieranie jeszcze urywa rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

No raczej urywa 😂, nie ma tak dobrze, żeby nie urywali. Tą cenę zaproponował pan z Fasolexu z Kopyłowa.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
35 minut temu, sylwek23111 napisał:

Witam, czym się młóci Jasia tycznego? 

jego się łuska ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubŻmuda    0
panowie będę mieć w.tym roku siać siewnikeim z podsiewaczem nawozu . i tu się.nasowa.pytanie jaki nawoz zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Ja daje 100 kg. saletrzaku drobna granula a w tym roku pójdzie z saletrzak z borem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
23 godziny temu, Mlody311 napisał:

Zaprawiacie fosole przed siewem? 

W ubiegłym sezonie zaprawiałem a sąsiad nie i różnicy nie było ale siane koniec kwietnia. jednego roku nie zaprawiana siana początek maja to śmietka spustoszenie zrobiła mowa o Jaśku bo czerwona siana tego samego dnia nie ruszona. Jak tam ceny po Świętach rusza się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

a ruszają się ... robaki w fasoli że aż kilkaset kilo co najwyżej na siew kontry mi wyjdzie i to koniecznie "zaprawiany" :D

jakiś ułamek promila trafia się w ziarnach  jeszcze z porażenia na polu bo bylo w rejonie gdzie w ub r było dużo fasoli no i albo przebiorę albo ... tylko tyle pola nie mam aby to zagospodarować a przebierac mi sie nie chce oj nie chce :P

qwa ekologii mi się zachciało i zero fungi i insektycydów po wschodach to mam "baterflajów" nie bylo to nie bylo potrzeby ...a jednak...

z trzech pol nie bylo a z tego jednego już w strąku na polu się trafiały, niedużo bo na 50 kilo znalazłem pięć ziaren ale zawsze

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubŻmuda    0
Andpol napisał:

Ja daje 100 kg. saletrzaku drobna granula a w tym roku pójdzie z saletrzak z borem.

w podsiewacz dajesz czy na całe pole rozsypujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
9 godzin temu, JakubŻmuda napisał:

w podsiewacz dajesz czy na całe pole rozsypujesz ?

W podsiewacz. Robala brak w kilku workach sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Czym zaprawiacie na robala? Mam w tym roku do siana trochę szparagówki i tycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj