Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Andpol    953
22 godziny temu, sylwek1999 napisał:

Pryskał ktoś fasolę zamiennikiem basagranu? Efekt zadowalający w stosunku do ceny?

Cena dużo mniejsza ale może ma inny nośnik? Może wypowie się ktoś co go stosował?

 

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

Czy środek którym się zaprawiało nasiona jest do wykrycie w późniejszych etapach wzrostu fasoli? 

Pytam bo ostatnio głośno się robi o bzykowatych 🐝

Może ktoś z was coś słyszał na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6
sylwek1999 napisał:

Pryskał ktoś fasolę zamiennikiem basagranu? Efekt zadowalający w stosunku do ceny?

Ja stosuje zamienniki basagranu. Zawsze z atpolan bio. Efekty zadowalajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
4 godziny temu, melepeta napisał:

Czy środek którym się zaprawiało nasiona jest do wykrycie w późniejszych etapach wzrostu fasoli? 

Pytam bo ostatnio głośno się robi o bzykowatych 🐝

Może ktoś z was coś słyszał na ten temat ?

W czerwcu jest niewykrywalny - wiem z autopsji. Szczerze wątpię żeby wykrywalny był w miesiąc po zastosowaniu z uwagi na absurdalnie niską dawkę, jaka trafia na pojedyncze nasionko.  Jak fasola ma parę potrójnych liści to już każdy gryzoń żre do bólu i nawet biegunki nie dostaje :) 

A tak zapytam z czystej ciewakości fasola przebiła opór 5zł, czy handlarze wietrzą rekordowe plony i obniżają cenę? bo ja tak właśnie bym zrobił gdybym się parał handlem.  

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

 Na razie to mogą wietrzyć  ilość zasiewu a nie plonu9_9  A cena  bez  większych zmian  pułap 5 zł   jest ciężki  do przebicia  i cos mi się wydaje   że  będzie   z tym problem.  

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

efekt działania Agrobentazonu w dawce jakieś 1,5l (może trochę mniej) oraz połowy dawki olejowego adiuwanta (bo tyle mi tylko zostało) a i jeszcze w tej mieszance był jakiś na trawy
ACtC-3fBBFCPXhgunte5m9f_WrOEUPlQF0uw0FfS

a tutaj (niżej) było plecakiem poprawiane i dawka że lepiej nie zgadywać ale tutaj Afgrobentazon na pewno ponad 3l/ha plus pełna dawka adiuwanta (chyba to był Olejan) oraz dodatek imazamoksu. czyli przedawkowany fitotoksyczny nie był
ACtC-3dG8Bxv7auv47g3VFmOcWpRsutMzrfYT6qd
z kolei na ostatnim zdjęciu nie było niczego po liściach dawane a jedynie doglebówka (no nie napiszę dokładnie jaka bo piszę to czwartej nad ranem i szukać o tej porze.. :P  )
ACtC-3ec_31MFeS6cAM2lmPowx1FzH1IYEk8OaUW

wiele oparzeń po doglebówce czy oparzeń słonecznych (takie w fasoli też bywają a zależy to jakoś od nawożenia jeszcze przedsiewnego i tu nie wiem od czego dokładnie nic po za podejrzeniami) otóż wiele oparzeń niesłusznie jest przypisywanych bentazonowi

a i jeszcze - na innych polach Basagran był zamiast Agrobentazonu i różnic żadnych w działaniu nie dostrzegłem

sporo mi się naklikało jak na tę porę :D

 @ravoj pikująca złotówka eliminuje jakąkolwiek racjonalność w planowaniu, przewidywaniu cen jak i sensowne bilansowanie biznesplanów wszelakich. Szlag by trafił takich ekonomistów rządowych i już wolę sławetne - "pieniędzy nie ma i nie będzie..."takiego jednego jeszcze z POprzedniej bandy. wtedy chociaż łatwiej było przewidywać ... tylko tamci znowu dopłatami rozwalili fasolowy rynek tak że ... "do jednego wora"  i może lepiej gdyby nikt tym nie rządził odgórnie to przynajmniej by łatwiej było przewidzieć bodaj ceny chociaż z półrocznym wyprzedzeniem
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Czy fasola lubi bor? Zostało mi saletrzaka z borem i zastanawiam się czy go dać pod fasolę czy kupić bez boru a ten na pszenice wysiać bo rzepak już zasilony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Mikro i tak bardzo słabo jest pobierane przez korzeń także czy on tam w saletrzaku jest czy nie to jeden czort. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

z tego co pamiętam to niedobory boru są prawdopodobniejsze im bardziej zasadowa gleba
ziemniaki oraz rośliny motylkowe są szczególnie wrażliwe na niedobór akurat boru nawet bardziej jak buraki. zboża mniej
a co do zasady to dolistne nawożenie czymkolwiek jest jedynie ratowaniem spartaczenia zasobności, dostępności składników w glebie. Przy optymalnej zasobności gleby dolistne cokolwiek jest wręcz niewskazane przede wszystkim ze względu na niepotrzebne skażenie plonu no i zbyt wysoki koszt w relacji do skuteczności bo zwykle dolistne chlapadła są wielokrotnie przewartościowane przez producentów a co za tym idzie wysoki zysk z wciskania tychże generuje nahalną reklamę z usadowiem jej w profesjonalnych poradnikach, zaleceniach włącznie.
Dolistne cokolwiek jest często koniecznym ale zawsze złem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Andpol napisał:

Czy fasola lubi bor? Zostało mi saletrzaka z borem i zastanawiam się czy go dać pod fasolę czy kupić bez boru a ten na pszenice wysiać bo rzepak już zasilony?

Ja od paru lat daję saletrzak z borem pod korzeń w fasoli.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Ile jego dajesz? Ja daje 100 kg.ha razem z sianiem fasoli do siewnika z podsiewaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
2 godziny temu, dysydent napisał:

z tego co pamiętam to niedobory boru są prawdopodobniejsze im bardziej zasadowa gleba
ziemniaki oraz rośliny motylkowe są szczególnie wrażliwe na niedobór akurat boru nawet bardziej jak buraki. zboża mniej
a co do zasady to dolistne nawożenie czymkolwiek jest jedynie ratowaniem spartaczenia zasobności, dostępności składników w glebie. Przy optymalnej zasobności gleby dolistne cokolwiek jest wręcz niewskazane przede wszystkim ze względu na niepotrzebne skażenie plonu no i zbyt wysoki koszt w relacji do skuteczności bo zwykle dolistne chlapadła są wielokrotnie przewartościowane przez producentów a co za tym idzie wysoki zysk z wciskania tychże generuje nahalną reklamę z usadowiem jej w profesjonalnych poradnikach, zaleceniach włącznie.
Dolistne cokolwiek jest często koniecznym ale zawsze złem

A szczególnie dolistne zabiegi borem😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

@Andpol ok 100kg przed agregatem przed sianiem, dolistnie też daje razem z innymi mikro ale to jak już są duże rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Macie jakieś sposoby aby wypolerowac fasolę? Mam trochę fasoli do której przylepiony jest kurz, na polu był chwast takie czarne jagody. Podczas omlotu z tych jagód wyciekły soki i kurz się przykleil do fasoli na nasienie to nie przeszkadza ale zostanie mi trochę towaru na handel 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Miałem tak parę lat temu jak jeszcze bizonem młócone było ale sprzedałem trochę taniej a i tak do Rumuni poszło. Zależy ile tego masz jak mało to na przyszły  rok na siew zostaw bo raczej tego nie oczyścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Zostanie mi tego około 2t więc pasowało by to sprzedać bo teraz cena ok a jak będzie za rok nikt nie wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Mają przecież niektórzy handlarze polerki do fasoli. Nie wyczyszczą tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3
12 minut temu, king12 napisał:

Zostanie mi tego około 2t więc pasowało by to sprzedać bo teraz cena ok a jak będzie za rok nikt nie wie 

Koło werbkowić ma skup przebieraczkę i polerkę, za polerowanie brał 10 albo 20gr z kilograma na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

A gdzie dokładnie koło Werbkowic? Wiem że w Łaszczowie ma ale jakoś nie chce z nim gadać 😉chyba że Nowosad też ma polerke ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Z werbkowic na zamość hosynne czy hostynne jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj