Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Forg    3

Co ile siejecie  czerwoną fasole w rządku a co ile fasole jaś ?

Edytowano przez Forg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Buraki siałem co 18 cm. a też sieją różnie.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

no ja w przedziale 12-24 też zależnie od stanowiska a jeszcze bardziej jakości nasion
no nawet w początkach siewu punktowego to sialiśmy co 6 ale szybko nam przeszło bo trzeba było przecinać a gdzie nie powschodziły to i tak wszystkie i golizna :)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Siałem Jasia co 16 i 18, ale w tym roku prawie co 20 będę siał, ale tak jak kolega wyżej pisał, wszystko zależy od stanowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
14 godzin temu, Andpol napisał:

Dziś zabierałem od znajomego na siew to jeszcze 9 ton ma i czeka ze sprzedażą.

My mam z 15 t 😁, cena na dzisiaj 5 zł brutto minus odpad oczywiście.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

no to za trzy- no -cztery miesiące będzie to drugi wybór bo będzie musiał konkurować ze świeżą a wtedy argument negocjacyjny co do ceny przestanie istnieć nawet jeśli to prima sort.
Co prawda żywność na świecie zaczyna drożeć szybciej niż dotychczas ale ta reguła nie musi obejmować wszystkich asortymentów jednakowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
18 minut temu, dysydent napisał:

no to za trzy- no -cztery miesiące będzie to drugi wybór bo będzie musiał konkurować ze świeżą a wtedy argument negocjacyjny co do ceny przestanie istnieć nawet jeśli to prima sort.
Co prawda żywność na świecie zaczyna drożeć szybciej niż dotychczas ale ta reguła nie musi obejmować wszystkich asortymentów jednakowo

Do nowej daleko ,trzeba ją jeszcze zebrać a wcześniej posiać:P Gdyby nie pandemia ( problemy na granicach przez częste testy itp). fasoli by już nie było a cena podobna jak w roku ubiegłym ale to wszystko przed nami do września daleko;) a jeszcze nie wiadomo jak  w Donbasie na spokój raczej się nie zanosi !! myślę że cierpliwi albo jak Twierdzisz. hazardziści będą nagrodzeni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
47 minut temu, beata12596 napisał:

My mam z 15 t 😁, cena na dzisiaj 5 zł brutto minus odpad oczywiście.

Jaki procent odpadów wychodzi tak+-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
13 minut temu, szot napisał:

Do nowej daleko ,trzeba ją jeszcze zebrać a wcześniej posiać:P Gdyby nie pandemia ( problemy na granicach przez częste testy itp). fasoli by już nie było a cena podobna jak w roku ubiegłym ale to wszystko przed nami do września daleko;) a jeszcze nie wiadomo jak  w Donbasie na spokój raczej się nie zanosi !! myślę że cierpliwi albo jak Twierdzisz. hazardziści będą nagrodzeni:D

powiadasz - nastroje wojenne to popyt na fasolę rośnie? no ale akurat w tym konflikcie ruski od nas nie kupi bo wiadomo a upowcy czym zapłacą jak to gołodupce?

ze swej strony zapewniam że w tym roku fasoli spod mojej kurateli zagwarantujemy więcej niż przez ostatnie trzy lata łącznie i co do siewów to sporo pól już tylko terminu siewu czeka a nawet widzę jeden rzepak spalił jesiennymi opryskami  kolejne hektary zapewne pod fasolę bo On też i fasolarz i to rok z roku coraz wytrawniejszy.

no i tak za dużo napisałem jak nawet na mnie i oczywiście zdarzało mi się pomylić ale raczej relatywnie rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Jaki procent odpadów wychodzi tak+-?

Po zbiorach fasoli zawieźliśmy na Wolicę, zanieczyszczenie wyliczył na 9,2%, młócona Masterem. Teraz u innych skupujących wychodzi 7,5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Od roku 2024 wejdzie nowe prawo przed sezonem na 2 do 3 miesięcy będzie musiała być podana cena po ile będzie skupywane czy to fasola , porzeczka i tak dalej i dalej .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
14 minut temu, galan99 napisał:

Od roku 2024 wejdzie nowe prawo przed sezonem na 2 do 3 miesięcy będzie musiała być podana cena po ile będzie skupywane czy to fasola , porzeczka i tak dalej i dalej .

A pochód pierwszo-majowy też wróci? :D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588
29 minut temu, matek89121 napisał:

źródło tej informacji podaj

Było to podane na ogrodnictwo i sadownictwo taka informacja przedstawiali  izby rolne będzie to z nowym rozdaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Łeee to z nowym rozdaniem to palcem po piasku pisane.. Będą rozporządzenia i ustawy to będziemy się martwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Każdy ma jakiś swój cel, skoro trzyma do tej pory fasolę, ale wszędzie jest tak że jak możesz wziąć bardzo dobrze, to chcesz zawsze więcej.. zazwyczaj nieliczni zyskują, jak ktoś ma nadmiar kasy to to trzyma, ja za 5-15t fasoli po 5zl to doskonale wiem co bym z pieniędzmi zrobił 😁

U mnie w okolicy telatyna widzę, że ludzie zaczynają siać fasoliny.. 

Ja swoją drobną posieje chyba po 5 mają, przed deszczem jednak wyoralem, w sobotę przy okazji robienia pod kuku wyrobie i niech leży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

odważne wariaty tam muszą mieszkać 😀, przy tak niepewnej pogodzie , zapowiadanymi przymrozkami  i cenie fasoli tak ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Jak by ktoś szukał nasinia jaśka to znajomi mają po 30 ton jeszcze i czekają na cene :D  a , niektóre mózgi po 5 ton  nazaprawiali na ten sezon  kurcze gdybym wiedział posiał bym całe pole rzepakiem po 2000zł bez roboty...

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
4 godziny temu, galan99 napisał:

Od roku 2024 wejdzie nowe prawo przed sezonem na 2 do 3 miesięcy będzie musiała być podana cena po ile będzie skupywane czy to fasola , porzeczka i tak dalej i dalej .

Nie przejdzie to, tak samo, jak nie przeszła kontraktacja na owoce. Tym bardziej, że mówiła to izba rolna. Oni dużo chcą, ale nie mogą niczego wyegzekwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
23 godziny temu, mano napisał:

W fasoli gdy "wystąpi" skrzyp sprawdza się saletra wapniowa, parę zabiegów, skrzyp karłowacieje a fasola rośnie.

potwierdzam, sprawdza się.  Tak samo w burakach cukrowych ;) 

 

Czym zaprawiacie fasole ( jasia ) , od czego i w jakich ilościach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj