Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
traktor11    131
Dnia 7.03.2021 o 14:33, matek89121 napisał:

Pan z polgreenu  płaci najlepiej w okolicy a pół forum sie z niego śmiało że wózem ze zdjęcia fasole wozi a jako nieliczny nie daje sie zmowie lokalnych handlarzy

Ja jeszcze sprzedawałem u niego po 5  zł  to nie wierzyli aż musiłem fakturę przedstawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Tak było  sam musiałem odszczekać   A to   tym wozem   to   chyba na początku jeżdził  zanim kupił Tira😄

baner.jpg

Edytowano przez Zbyszek3939
błąd
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Tylko prawdziwy dżentelmen przyzna się do błędu i przeprosi. Pamiętamy to Zbyszku😁

  • Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4
Dnia 9.03.2021 o 12:43, Mlody311 napisał:

Czy miał ktoś z was odmianę Alubia, i jakie są wasze opinie o niej 

Ponawiam pytanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Miałem.fasola wysoka,długi strąk ,w tym samym czasie dochodzi,co aura,plon taki sam.ziarko trochę cieńsze ,a dłuższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad kupił w centrali i mu zostało z 10kg z danego pola i na drugim wymieszał z aura stwierdził że się zgubi a szkoda wywalać i jak się okazało nie dochodzi równo z aura jedna była zielona a druga już gotowa do cięcia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4
6 godzin temu, 85Tomekkk napisał:

Miałem.fasola wysoka,długi strąk ,w tym samym czasie dochodzi,co aura,plon taki sam.ziarko trochę cieńsze ,a dłuższe 

I co będziesz też siał w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4
1 godzinę temu, 85Tomekkk napisał:

będę 

A kontraktujesz gdzieś jak tak to po ile 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
2 godziny temu, Mlody311 napisał:

A kontraktujesz gdzieś jak tak to po ile 

nie kontraktuję,w tamtym roku miałem 14 ha,grad przeszedł i zebrałem  tylko 7 ton.więc nie ma z czym wyskakiwać w przyszłość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
33 minuty temu, 85Tomekkk napisał:

nie kontraktuję,w tamtym roku miałem 14 ha,grad przeszedł i zebrałem  tylko 7 ton.więc nie ma z czym wyskakiwać w przyszłość 

Ubezpieczone miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4
2 godziny temu, 85Tomekkk napisał:

nie kontraktuję,w tamtym roku miałem 14 ha,grad przeszedł i zebrałem  tylko 7 ton.więc nie ma z czym wyskakiwać w przyszłość 

A jaka cena bez kontraktu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Jeśli będzie ktoś w Łaszczowie to proszę o raport cenowy ,zainteresowanie sprzedażą itp. :P Bo coś mi się wydaje że szykuje się powtórka z ubiegłego roku bo widzę że popyt większy od podarzy , przyciągnęli coś czerwonej i drobnej ale drogo😁  . Handlarzy uprzejmie proszę o nie zabieranie głosu :D   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Fasole dziś ubezpieczyłem bo dostałem cynk że kasy na dopłaty mało jest. Pakiet przymrozki wiosenne i grad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
3 minuty temu, Andpol napisał:

Fasole dziś ubezpieczyłem bo dostałem cynk że kasy na dopłaty mało jest. Pakiet przymrozki wiosenne i grad.

I ile Ci za hektar wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Andpol napisał:

Fasole dziś ubezpieczyłem bo dostałem cynk że kasy na dopłaty mało jest. Pakiet przymrozki wiosenne i grad.

Jak można ubezpieczyć uprawę która nie jest jeszcze zasiana? Jakiś szacher macher robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Można bez problemu, ubezpieczenie obejmuje szkody od przymrozków powstałe dopiero po 15 maja (chyba, bo zapomniałem), więc i tak wcześniej nic nie dostanie. 

A że tak zapytam gdzie ubezpieczyłeś??, bo mi mówią, że jeszcze nie ma żadnych dopłat i trzeba czekać, węszę jakiś podstęp, czyżby panie taiły prawdę??

Wiem, że taka wsza małorolna więcej im d*pę zawraca jak daje zarobić, ale odrobinę szacunku i prawdy mogłyby mi nie skąpić.  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Od 15kwietnia biorą odpowiedzialność za przymrozki, mi na fasoli wyszło od gradu i deszczu nawalnego bo od przymrozki nie ubezpieczam bo nie planuje jakoś mocno wcześnie siać, wychodzi mi chyba jakieś 150zl na 10000zl/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłosz89    21

Od dziś  do końca marca ubezpieczać mogą tylko ci co  ubezpieczali w roku ubiegłym i tylko w tej samej firmie a od kwietnia pozostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
14 godzin temu, 80marcin napisał:

I ile Ci za hektar wyszło 

2,5 tony z ha po 3,5zł. można więcej ale i stawka większa a za całość 2,72ha 340zł. na sumę 23800zł. Ubezpieczone w Concordi na ul. Łaziennej. Samego gradu nie chcieli ubezpieczyć tylko pakiet z przymrozkami oczywiście wchodzi w życie od 15 kwietnia.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
Dnia 15.03.2021 o 11:09, szot napisał:

Jeśli będzie ktoś w Łaszczowie to proszę o raport cenowy ,zainteresowanie sprzedażą itp. :P Bo coś mi się wydaje że szykuje się powtórka z ubiegłego roku bo widzę że popyt większy od podarzy , przyciągnęli coś czerwonej i drobnej ale drogo😁  . Handlarzy uprzejmie proszę o nie zabieranie głosu :D   

Powtórka z ubiegłego roku się szykuje? Czyli mówisz, że cena fasoli jeszcze pójdzie w górę? :D tylko kiedy? Koniec marca, kwiecień? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
52 minuty temu, Michall51 napisał:

Powtórka z ubiegłego roku się szykuje? Czyli mówisz, że cena fasoli jeszcze pójdzie w górę? :D tylko kiedy? Koniec marca, kwiecień? ;)

Dokładnie trudno przewidzieć kiedy ale na bank to nastąpi ! Bo argumenty handlarzy że dużo ludzi będzie siać są niepoważne , jaśka nie ma na tyle by zasycić rynki a inne odmiany drobniejsze pociągnęli ale w jakiej cenie to tylko dowód na to że w świecie nie ma taniego dobrego towaru ;) A co będzie we wrześniu to za odległy czas by mieć wpływ na wzrosty w obecnym sezonie. Handlarze zdają sobie sprawę że jak cena rośnie to ludziska nie sprzedają dlatego "przeciąganie liny trwa" działa to tylko wtedy jak na rynku jest dość towaru :P  aczkolwiek finalna  cena nie od nich samych zależy w większości to pośrednicy co zarabiają jakąś tam marże ,Dobrze by było żeby obie strony były zadowolone a za wszystko jak zwykle zapłacił konsument bo na dodatek idą święta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj