Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
dysydent    3132
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Miałem już fasoli nie siać ale trafia mi się dzierżawa kilka ha i chyba przeproszę się z tą uprawą.

Po ile w tym sezonie może być cena Jaśka bo na sianie kupić będę musiał?

 Kto z okolic Hrubieszowa jeździ z pielnikiem na usługę do fasoli pytam już na przyszły sezon na wypadek gdyby potrzeba zaszła?

poczekaj do po żniwach bo jeszcze nie wiadomo czy jaśka posiejesz czy np czerwoną. czy po trochu o różnych terminach zbioru.
Ceny jeszcze sami kupujący nie wiedzą a na siew przecież jeszcze i do końca lutego jak kupisz to w czas i oczywiście najlepiej widzieć plantację z której się kupuje to przecież nie jest to warunek konieczny. Ważniejsze kiełkowanie ale dopiero pod koniec lutego. Jeszcze nie pora aby odpowiedzieć sensownie na to pytanie i na razie ważniejsze to ocenić czy owa dzieżawa się na fasolę nadaje tzn co tam rosło jak rosło, jakie chwasty i bodaj zgrubnie pH zbadać już nie mówię o badaniach gleby czy P i Mg nie brakuje a teraz potas podrożał to i ew jego głębokie niedobory mogą uczynić fasolę na jakimś polu problematycznie opłacalną bo duże ryzyko... z resztą co tu się będę rozpisywał

nasiona najmniejszy problem
Ja już parę razy pożyczałem na oddanie po żniwach aby utrzymać odmianę gdy sam nie sieję a na drugi rok nie mam gdzie fasoli zbyt wielu odmian posiać tak że... no jeszcze nie pora na takie pytania, czy bardziej - na sensowne odpowiedzi na nie

bo (w sumie) pytać zawsze można:)

Edytowano przez dysydent
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
2 godziny temu, Ulman napisał:

Jesteś na 100% pewien ze nie wróci? 

Zaczyna się recesja a z nią mogą polecieć ceny surowców i pociągnąć za sobą też produkty rolne. Ukraina ma połowę zeszłorocznych zbiorów i całe z tego roku. Będą chcieli szybko to wysprzedać bo jak się niekorzystnie sprawy potoczą to ruscy mogą im towar zabrać albo zniszczyć. Szybka wyprzedaż oznacza wyższą podaż i niższe ceny.  

Ja rozpatruje niekorzystne warianty a ty zakładasz że będzie dobrze a jak coś się spieprzy to znowu będziesz biadolił że cię oszukali. 

Oczywiście życzę sobie i wszystkim żeby pszenica była co najmniej w obecnych cenach ale trzeba brać poprawkę na to że obecne ceny niekoniecznie staną się regułą.

Ukraina oglosila, ze w tym roku tylko polowe pszenicy maja. Minus to co jeszcze im ruskie spala i ukradna

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
2 godziny temu, Ulman napisał:

Jesteś na 100% pewien ze nie wróci? 

Zaczyna się recesja a z nią mogą polecieć ceny surowców i pociągnąć za sobą też produkty rolne. Ukraina ma połowę zeszłorocznych zbiorów i całe z tego roku. Będą chcieli szybko to wysprzedać bo jak się niekorzystnie sprawy potoczą to ruscy mogą im towar zabrać albo zniszczyć. Szybka wyprzedaż oznacza wyższą podaż i niższe ceny.  

Ja rozpatruje niekorzystne warianty a ty zakładasz że będzie dobrze a jak coś się spieprzy to znowu będziesz biadolił że cię oszukali. 

Oczywiście życzę sobie i wszystkim żeby pszenica była co najmniej w obecnych cenach ale trzeba brać poprawkę na to że obecne ceny niekoniecznie staną się regułą.

Tak samo ja mogę rozpatrywać niekorzystny scenariusz, że będzie 600zl/t. 

Jeśli cena pszenicy by spadła tak jak dumasz, to nie byłaby recesja tylko krach gospodarczy. Ukraina nam nie grozi, bo wszystkim naraz nas nie zaleją. Na żniwa miała cena spaść do 800 bo Ukraina nas zalewa, i co, guzik, propaganda. Trochę na żniwa uj ebali ale teraz już idzie pomału pomału do góry, powtórka z tamtego roku, gdzie wojny nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

I znowu zakładasz wariant optymistyczny że pójdzie do góry. Udział rolnictwa w PKB w krajach wysoko rozwinietych to ok 1,5% i niskie ceny pszenicy żadnego krachu nie wywołają. Ukraina transportem kołowym nie jest w stanie przemieścić tak dużego wolumenu by istotnie wpłynęło to na sytuację na rynku światowym 

Żeby wywieźć 1mln trzeba wysłać 40 tys kursów samochodowych po 25 ton a oni maja do wyeksportowania ponad 20 mln ton. Jeśli zaczną się regularne i duże wysyłki drogą morska to ceny mogą polecieć.

17 minut temu, kamil800 napisał:

Ukraina oglosila, ze w tym roku tylko polowe pszenicy maja. Minus to co jeszcze im ruskie spala i ukradna

Plony nie są najistotniejsze. Problemem są zapasy które muszą wywieźć

Zapasy zbóż na koniec sezonu 2022/23 będą na Ukrainie rekordowe (swiatrolnika.info)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Potrzebuje kupić worki big bagi. Posiada ktoś?? Oczywiście dobre bez dziur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Jesteś w błędzie, na papierze wszystko może być napisane, ale zawsze tak było i będzie, od rolnictwa jest praktycznie uzależniona cała gospodarka czy Ci się to podoba czy nie. 

Fasolarze niech te swoje 5zl/kg jak mają dawac to lepiej żeby w ogóle nie kupowali. To nie są moje pobożne życzenia, rozczarowany nie będę, bo dużych oczekiwań nie mam, byleby na swoje wyjść i coś na życie zostało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

W jaki sposób gospodarka jest uzależniona od rolnictwa?  Czyli jak będzie tańsza pszenica to się gospodarka zawali? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

@Ulmanzgoda. Ale na te porty tez musi przyjechac na kolach z calej ukrainy. Nie moga znaleźć kilku chetnych zeby tam popłynęli to znajda tysiace zeby tam wozili? 

Pozyjemy zobaczymy. Ale tez mi sie wydaje nie mozliwy nagly spadek cen zbóż. Jeszcze trzeba pamietac, ze trzeba zasypac dziure ktora powstala po zbanowaniu rosji

 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
6 godzin temu, sylwek23111 napisał:

To dobrze, że nie trafiło Ci się 20 ha dzierżawy...

19 ha   było do wzięcia od 3 gości a wziołem od 2 gości 10 ha w tym 4 po rzepaku i tu raczej fasoli nie posieje ale 6 po pszenicy więc tam mogę ale rozważam rzepak bo roboty mniej a kl. ziemi 1-2. Następne 9 ha to straszny pijak jest i trudno jest z nim się porozumieć bo sprzedał pszenicę za gotówkę i nie wiem kiedy wytrzeźwieje a po pijaku nie chcę w bagno się załadować a pola prawie były w ekologi choć  ziemia nie zachwaszczona też 1-2 kl. 6 ha po pszenicy to mój kolega z podstawówki odebrał dalekiej rodzinie i sądem go straszą bo nawozu i wapna nasypał ale żadnej umowy nie ma i w dupe go mogą pocałować bo go wkurwili że biedak a on lokalny bamber i ciągle mu mało.

Edytowano przez Andpol
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
4 godziny temu, Ulman napisał:

W jaki sposób gospodarka jest uzależniona od rolnictwa?  Czyli jak będzie tańsza pszenica to się gospodarka zawali? 

Nie  będę znowu zasmiecal tematu durną dyskusją, podam tylko prosty przykład z podwórka, resztę sam spróbuj sobie wyobrazić, w tamtym roku na wiosnę wylewałem posadzke na magazynie i gość mówił, że gdyby nie inwestycje rolników to nie mieliby roboty...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Nie  będę znowu zasmiecal tematu durną dyskusją, podam tylko prosty przykład z podwórka, resztę sam spróbuj sobie wyobrazić, w tamtym roku na wiosnę wylewałem posadzke na magazynie i gość mówił, że gdyby nie inwestycje rolników to nie mieliby roboty...

To był pewnie jakiś miejscowy wiejski murarz albo poznał się na tobie i łechtał twoje ego 🤣 Jakim cudem część gospodarki która u nas odpowiada za 3% PKB może spowodować zapaść gospodarkę ? Prawda jest taka że nasze inwestycje nie są specjalnie istotne dla całości gospodarki. 

A co do fasoli. Dziś widziałem na Hubinku jak ktoś ścinał fasolę. Słabe pójdą pod nóż pod koniec tygodnia a do 5tego chyba wszystko będzie ścięte. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
8 godzin temu, Ulman napisał:

To był pewnie jakiś miejscowy wiejski murarz albo poznał się na tobie i łechtał twoje ego 🤣 Jakim cudem część gospodarki która u nas odpowiada za 3% PKB może spowodować zapaść gospodarkę ? Prawda jest taka że nasze inwestycje nie są specjalnie istotne dla całości gospodarki. 

A co do fasoli. Dziś widziałem na Hubinku jak ktoś ścinał fasolę. Słabe pójdą pod nóż pod koniec tygodnia a do 5tego chyba wszystko będzie ścięte. 

Słabe pod koniec tygodnia,     ciekawe 

Koniec tygodnia to będzie około 6 sierpnia tak więc zdanie kompletnie bez sensu.    

Chyba że mowa o 5 września to faktycznie odkrycie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    961

Słabe to są wszystkie a pod koniec tygodnia to pójdą te wcześnie siane, które nie schodziły na raty.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
23 minuty temu, lajkzxc napisał:

Słabe pod koniec tygodnia,     ciekawe 

Koniec tygodnia to będzie około 6 sierpnia tak więc zdanie kompletnie bez sensu.    

Chyba że mowa o 5 września to faktycznie odkrycie

Właśnie chyba chodziło o 5 września. Niemożliwe, że do 5 sierpnia wszystko wycięte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
4 godziny temu, lajkzxc napisał:

Słabe pod koniec tygodnia,     ciekawe 

Koniec tygodnia to będzie około 6 sierpnia tak więc zdanie kompletnie bez sensu.    

Chyba że mowa o 5 września to faktycznie odkrycie

Miało być 15tego i chodzi sierpień.

  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555
daaamiaaaan napisał:

Witam. Jaką cenę przymierzacie za ścinanie/ kosznie  fasoli z hektara? 

ostatnio widziałem ktoś się ogłasza na tablicach z ogłoszeniami po 450zł ha ścinanie samojezdną na 2 rzadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Wybaczcie ale z ta cena za wycinanie poj*balo ludzi doszczetnie... Ile to gowno spali na hektar? 5l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Na to wyglada. Wystarczy kupic gowno za 10tys i przy takiej stawce 20ha i grat zwrocony 😂😂😂 no chyba cos nie halo

Edytowano przez kamil800
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Złom drogi to i tanio silnika nie kupi z golfa. A jak klient chce tyle płacić za ścinanie to po co brać mniej. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
18 godzin temu, kubamako66 napisał:

ostatnio widziałem ktoś się ogłasza na tablicach z ogłoszeniami po 450zł ha ścinanie samojezdną na 2 rzadki

Znasz kogoś kto jeździ na usługi z cięciem słomy z pokosów pszenicy bo mi gość na złość zrobił i zostawił to. Wziołem pole w dzierżawę od kolegi który zabrał dalekiej rodzinie bo go wkurwił i taka niespodzianka a rzepak chcę zasiać. Jak ludzie mogą być tak mściwi aby drugiemu dopier**lić. ogółem 5,5 ha będzie w tym 1.8ha nie wykoszone jeszcze.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
8 godzin temu, sylwek23111 napisał:

Bardziej opłaca się wycinać niż młócić.

Dużo masz do cięcia? Może byś mi wymlocil a ja Ci wyciął...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj