rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Tak. Na wezwaniu będziesz musiał uzupełnić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
22 minuty temu, XTRO napisał:

Skąd wziąłeś te dane że średnia kwota to 1950000 ? ja w tamtym naborze nie miałam takiej kwoty A w tym to już całkiem wnioskuje o nie duza kwotę. To tyle osób złożyloby na pełną kwota?

Budowlanka podbija sumę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Koleżka dzwonił wczoraj do bwi Białystok facetka powiedziała, że oni nie podają ile wniosków wpłynęło bo są to poufne informacje 😁 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Koło tysiąca wniosków w podlaskim obejmie kaska ale powiem Wam że trochę ogarniam temat budowlanki to jest szał u nas,tyle projektów budowy ,przebudowy u doradcy leży ,projektanci co lepsi pełne ręce roboty a biura pełne rolników.Istny szał,tanio nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

1800 wniosków na Wielkopolske to całkiem spoko, kasy na jakieś 1500?

Dziś 22.03 więc myślę, że dużo więcej nie będzie bo by to już doszło


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

Przeciesz to zależy kto ile bedzie mial punktów i na jaka kwotę złożył , jak bedzie dużo osób co złożyli na budowlę plus maszyny i dużo beda mieli punktów to zgraną 5000 tys , i juz bedzie mniej wniosków do podziału 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, to że średnia nie jest wysoka(195 tysięcy zwrotu) nic nie oznacza bo te wnioski które będą na budowlankę będą na górze listy i oni zabiorą dużo więcej limitu niż średnia

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

otóż to, ale prorocy muszą tu objawić swoje racje, wyliczenia, wróżby i niepotrzebnie sieją zamęt

życzę wam wszystkim załapania sie na wsparcie ale zluzujcie majty, przyszły tydzień powinien nieco wyjaśnić sytuację 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

oddziałach regionalnych ARiMR zarejestrowano 13,36 tys. wniosków, w których rolnicy ubiegają się o przyznanie pomocy w wysokości 2,62 mld zł. Czyli już wiadomo że braknie kasy ;d średni zwrot w kraju 196 tys 

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
to że budowlanka to nie znaczy że inwestycja będzie dużo większa. sam złożyłem na silos 2 komorowy (24mX15m) i w kosztorysie była kwota 308tys netto tylko sztucznie podwyższona aby przebiła inwestycje w maszyny(250netto) i aby dostać 3pkt za budowę (>50% zwrotu na budowę) realnie wyrobie się spokojnie w 100tys a może i dużo mniej

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Jeśli te silosy na jako magazyny na zboże, a nie paszowe pod produkcje zwierzęcą to możesz liczyć tylko na 200 tys. zwrotu. Jeśli zawyżyłeś cenę ponad 2,5 raza to raczej ci ściągną ta kwotę do wartości realnych przy sprawdzaniu wniosku i odejmą punkty, wtedy przesuniesz się na liście w dół. Zawyżać można, ale nie drastycznie bo od razu kuje w oczy, a oni też mają tabele z wartościami danych inwestycji, czy to na m2 podana cena czy na inną jednostkę.  

Tak jak kolega mickas napisał, na bank Ci to pomniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
3 godziny temu, XTRO napisał:

Skąd wziąłeś te dane że średnia kwota to 1950000 ? ja w tamtym naborze nie miałam takiej kwoty A w tym to już całkiem wnioskuje o nie duza kwotę. To tyle osób złożyloby na pełną kwota?

Pełna kwota to 500 000 a nie 200 000.

195 to średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
1 godzinę temu, PATr napisał:

Dokładnie, to że średnia nie jest wysoka(195 tysięcy zwrotu) nic nie oznacza bo te wnioski które będą na budowlankę będą na górze listy i oni zabiorą dużo więcej limitu niż średnia

Pytanie ile też tych budowlanek będzie, bo budowanie na PROW, to drogie budowanie, które w dodatku jest mocno kontrolowane tj. wymiar okien, kanałów, ilość gniazdek, numer buta i jeszcze długość fiuta itd itp. W mlecznych rejonach typu Podlasie może być tej budowlanki, ale czy w reszcie województw byłby równie mocny szał raczej wątpię. Poczekamy, zobaczymy. Duża część ludzi nie może wziąć tych samych maszyn, duża część ludzi po 40, młodzi rolnicy którzy zbierali się z kilku ładnych naborów(bodajże 4-5 lat nie było naboru na MGR, a na MR w tym czasie były) powinni w dużej części zostać zaspokojeni w 2016 roku, wycięta fałszywa ekologia za 4pkt, fanatycy ciągników którzy nie patrzą na pkt czyli "panie pisz pan ciugnik, ciugnik musi być" no i jeszcze na dokładkę rok wyborczy, wg mnie perspektywy są dość dobre, a co będzie czas pokaże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agab    0

witam...czy wniosek zlozony bez bp bedzie rozpatrywany czy od razu zostawia go bez rozpatrzenia.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

@Tome weź tam jeszcze sprawdź w tej szklanej kuli ile w podlaskim jest wniosków ok? Teraz będzie takie pier.... do 20 czerwca.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
1 minutę temu, pedro2 napisał:

@Tome weź tam jeszcze sprawdź w tej szklanej kuli ile w podlaskim jest wniosków ok? Teraz będzie takie pierdolenie do 20 czerwca.

Tyle, że nie dostaniesz. Napisałem swoje odczucia, poparte realnymi wg mnie argumentami, a ty się spinasz nie wiadomo o co i dlaczego...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Tome11 no niestety tu na tym forum jest pełno bardzo mądrych ludzi (cwaniaczków) którzy uważają że to co oni piszą to jest świete a co inni to poerdoły. Więc się nie przejmuj to jest forum i każdy może napisać swoje odczucia :) A jak nie pasuje to niech niezaglądają tu do 20 czerwca :D

Edytowano przez Macius
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
55 minut temu, mickas092 napisał:

3 krotnie zawyzona budowlanka i myślisz że nikt się nie przyczepi do tego ? 

 

 

51 minut temu, adam0122 napisał:

Jeśli te silosy na jako magazyny na zboże, a nie paszowe pod produkcje zwierzęcą to możesz liczyć tylko na 200 tys. zwrotu. Jeśli zawyżyłeś cenę ponad 2,5 raza to raczej ci ściągną ta kwotę do wartości realnych przy sprawdzaniu wniosku i odejmą punkty, wtedy przesuniesz się na liście w dół. Zawyżać można, ale nie drastycznie bo od razu kuje w oczy, a oni też mają tabele z wartościami danych inwestycji, czy to na m2 podana cena czy na inną jednostkę.  

Tak jak kolega mickas napisał, na bank Ci to pomniejszą.

z d*py kosztorys się nie wziął. Robiła go osoba z uprawnieniami i z jakiegoś tam cennika który uznaje agencja. Nikogo nie prosiłem o żadne zawyżanie itp. Dopiero przy odbiorze okazała się taka kwota, a że rozmawiałem z kilkoma firmami więc po tym co mi powiedzieli stwierdzam że te całe kosztorysy to można sobie wsadzić w 4 litery tak samo jak oferty maszyn które również są zawyżone a potem się okazuje że właśnie za taką cenę jaką przedtem oferowali jako zawyżona teraz można kupić określoną maszynę.

O pkt się nie boję. Agencja ma namiary na kosztorysanta i z chęcią im wytłumaczy skąd wzięła się ta cena a przy takiej ilości złożonych wniosków to tym bardziej nie mam się czego bać bo jeśli nawet za budowlankę nie dostanę 3pkt to i tak będę miał ponad 7pkt

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Do odczuć to są inne fora, tutaj konkrety informacje pytania...

@Macius myślisz, że o tobie wszyscy zapomnieli co iodwalałes w poprzednim naborze tutaj na forum? Jak cwaniakowałes wyzywałeś kto wrzucił eko i co? Dlaczego nie dostałeś? ☺️


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

no widzisz ty widocznie ostatnio sie tez nie dostałeś skoro tu jesteś. :D Ja się ucze na błędach i teraz wyciągnełem punkciki za co tylko się da :) Masz coś do mnie to zapraszam na PRIV cwaniaczku :) A jak chcesz konkretów to nie szukaj na forum tylko podzwoń do ARiMr albo doradców bo tutaj połowa co jest napisane to nieprawda

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj