adam0122

Members
 • Ilość treści

  240
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

25 Excellent

8 obserwujących

O adam0122

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 01/22/1992

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

3288 wyświetleń profilu
 1. Dziś telefon od Osadkowski-Cebulski, że mają ofertę na wzięcie nawozu na tzw. "magazyn". I to już od 6 ton można magazynować. Jeśli płatność w ciągu 14 dni to 20 zł taniej od cennika Agrochemu. Jeśli wykup na wiosnę zmagazynowanego nawozu to wykup po cenie dnia. Nigdy O-C nie oferował nawozu na "magazyn", a w dodatku już od 6 ton można się w to bawić. Ciekawe dlaczego nagle, po takim drastycznym spadku cen nawozów wprowadzili taką ofertę?
 2. adam0122

  Opona

  W żniwa podobnie rozciąłem sobie przednią oponę. Była łatana na gorąco wannie i dodatkowo mi dętkę włożyli. Całość wyniosła mnie 500 zł. Nowa opona to koszt ok. 3 500 zł, a ta dopiero dwa lata miała. I tak od żniw w transporcie 45 km/h lata i we wszystkich pracach uprawowych.
 3. Ja do talerzówki chciałem np. wał tandemowy ceownikowy, a ostatecznie mam oponowy. Jednak teraz, po pierwszym sezonie gdybym drugi raz kupował to wybrałbym pierwotna opcję i zawieszaną, a nie ciąganą. W uprawowo-siewnym jest packer i jesteśmy zadowoleni, tylko na piachach nie raz trzeba go poderwać bo się przed nim kotłuje. Myślę, że teownik i ceownik podobnie pracują, V-daszek też chyba zbliżenie do tych wcześniej dwóch wymienionych.
 4. Według mnie wał rurowy to kiepski pomysł. Tyle, że troszkę wyrówna, ale do ugniatania i końcowego doprawienia gleby jest kiepski, ceownik, teownik, V lub packer albo gumowy były by dużo lepsze. Chociaż packer na piachach się zapycha.
 5. Ja w lubuskim dopiero jutro będę siał, więc bym się nie przejmował aż tak. Listopad, grudzień ostatnio są dość ciepłymi miesiącami i jak jęczmień wybuja za mocno to strasznie choruje. Uważam, że źle na tym nie wyjdziemy, aczkolwiek pierwszy rok aż tak mocno opóźniłem siew jęczmienia, zawsze starałem się posiać do 10 września.
 6. Z tego co pamiętam to według instrukcji aktywuje się gdy na desce po środku taka zielona kontrolka zaświeci (nie pamiętam teraz jaki to symbol). Kontrolka zapala się u mnie zawsze jak zaczynam używać hydrauliki i jak jadę biegiem wyższym niż C5, ona niby informuje że jest dostępna ta dodatkowa moc. Strzeże jakoś nie czuje nawet tych 155 KM mocy maksymalnej, a co dopiero 175 KM z boostem. Przykład jak ostatnio przed orką uprawiałem drugi raz ściernisko po jęczmieniu ozimym 3m talerzówka tolmet na wale oponowym, to przy głębokości ok. 12 cm ciężko było mi go bujność do 8,5 km/h. Jak uprawiałem ścierniska to tak ok. 13 km/h, przy wyższych prędkościach miał już problem aby wskoczyć na odpowiednie obroty (zazwyczaj pracuje na ok. 1650 obr./min.).
 7. Gdy na asfalcie jadę pod bitną górę, np. z pełnymi przyczepami (masa całego zestawu ok. 33 t) to prędkość spada mi do nawet 19 km/h z np. 42 km/h na równym. Z takimi mniejszymi rzeczami, o których piszesz to pod większe górki potrafi zredukować prędkość o ok. 6 km/h, ale nie muszę zmniejszać biegu z C8 na np. C7. Ja mam skrzynię eko 40 km/h to maksymalnie jadę 44 km/h bo jak bujne go szybciej to od razu redukuje obroty do maks. 1750 obr/min..
 8. Ja również posiadam T6.175 DC z 2018r.. jak masz pytanie śmiało pisz na priv lub tutaj.
 9. Jeśli chodzi o oleje to mi serwis z case, w którym z dwa tygodnie temu serwisowałem T6.175 do silnika lał Unitek 20l/492 zł brutto, a do układu hydraulicznego i skrzyni nexplore 20l/442zł brutto. Czyli ogólnie ceny 22-25 zł/l. Drogo, ale lepiej dbać za w czasu i przeglądy robić na czas.
 10. adam0122

  Pszenica Hondia

  Potwierdzam w Lubuskim podobnie z plonami i z Hondią. W tym roku chcę sprawdzić Kariatydę, może będzie lepiej.
 11. adam0122

  pszenżyto ozime

  Po tym co widać to aż się nie chce wierzyć, że tylko tyle. U mnie w Lubuskim na 5 klasie oddało też 4t/ha, a łan nie leżał i wyglądał bardziej rzadziej. U nas zboża dobiły czerwcowe upały. Pszenica jeszcze wszystka nie pomłócona, ale puki co to wychodzi, że najlepiej jęczmień ozimy sypał.
 12. adam0122

  Marpol PMTB

  Jaka ładowność. Jaką dają grubość blachy na podłogę i burty. Uszczelki na burtach są? No i standardowo ile takie się teraz cenią miej więcej? Podłoga na jakiej jest wysokości od gruntu/ziemi?
 13. I tu trzeba się zgodzić z yacenty. Właśnie w ten sposób trzeba sobie policzyć całościowy koszt magazynowania. Np. wzrost ceny o 20 zł/t nie daje żadnego zarobku. Nie raz nie warto, albo lepiej zawieść na magazyn skupu i sprzedać im po 4 miesiąc płacąc nawet 5 zł/t/m-c magazynowania bo się lepiej na tym wyjdzie. Bez dodatkowej pracy i straconego czasu na dodatkowy załadunek.
 14. Tylko, że ja pytam o jęczmień z nowych zbiorów. U nas w okolicy w maju okoliczny skup za zeszłoroczny proponował max coś ok. 850 zł netto.
 15. Po jakich cenach kontraktujecie jęczmień ozimy. Mam jeszcze propozycję w przedziale 700-720 zł netto i nie wiem czy się nie skusić. Czy jednak wysypać na magazynie i bawić się w przerzucanie zimą.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj