kami

Members
 • Ilość treści

  211
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

O kami

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 04/16/1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

5588 wyświetleń profilu
 1. A ile czasu mają na sprawdzenie wniosku o płatność, czekam od lipca i cisza?
 2. kami

  VAT w rolnictwie

  Witam. Czy vatowiec kupując przyczepę rolniczą na umowę kupna-sprzedaży od byłego vatowca a obecnie od trzech lat emeryta musi zapłacić podatek PCC 2%?
 3. Witam Mój wniosek na modernizację miał niecałe 4 pkt, 3 pkt za magazyn paszowy i niecały 1 pkt za maszyny. Zasada co do tych 3 pkt za magazyn paszowy jest taka że jego wartość musi być wyższa niż maszyn. Według kosztorysu inwestorskiego magazyn miał kosztować 310 tys netto, więc maszyny moga maksymalnie kosztować do 310 tys. Obecnie magazyn jest wybudowany i jego koszt wyszedł około 250 tys netto. Moje pytanie, czy maszyny mogę kupić do kwoty 310tys, które są w umowie za magazyn paszowy, czy do 250 tys, bo na tyle będzie składany wniosek o płatność za magazyn paszowy ? Pytam ponieważ bez tych 3 pkt za magazyn mój wniosek nie uzyska niezbędnego 1.5 pkt.
 4. Czyli w przypadku gdy nie złożyłem jeszcze wniosku o płatność końcową nie mam obowiązku składania aneksu o zwiększenie pomocy w terminie dwóch miesięcy. Dopytuje ponieważ dziś Pani w agrobiznesie stwierdziła że rolnicy, którzy mają podpisane umowy mają czas na złożenie aneksu do 24 lutego, natomiast Ci którzy jeszcze nie podpisali umow z zeszłorocznego naboru mają czas nieokreślony. Troszkę jakby się to rozbiegalo z tym co jest w rozporządzeniu.
 5. Do kiedy można składać aneks o zwiększenie dotacji, czy jest jakiś określony termin? Na realizację operacji mam czas do czerwca.
 6. Ja jutro pisze teorie, a praktyczny mam 19 stycznia i chętnie wymienię się informacjami
 7. a czy ja zabraniam sie innym rozwijać? przysługuje mi prawo do tych 200 tys jak wszystkim co złożą wniosek na MGR. I nie wymagam żeby wszystko dała mi unia, ale skoro wyciąga do mnie rekę z pomocą to z niej skorzystam, chyba tj logiczne.
 8. dla uściślenia mimo to że mamy krowy wniosek nie był na nie składany, mimo to przyznali nam wsparcie.
 9. jestem zszokowany niektórymi postami na tym forum. To się chyba nazywa zazdrość. Moi rodzice w naborze z 2011 roku złożyli wniosek na MGR i po trzech latach dostalismy pieniądze, wykorzystaliśmy 120 tyś z przysługujących 300 tyś i jestem zły na nich ze nie złożyli na więcej. Przyznali nam ciągnik 95 km (mamy 31 ha i ponad 50 wszystkich sztuk bydla) .w obecnym naborze, gdy by się dało, to złożylibyśmy na drugi ciągnik 65-75 km, żeby zastąpił wysłużoną trzydziestke z 1975 roku, bo jest po prostu za mała i bardzo przez nią tracę na zdrowiu(wdychanie oprysków, hałas, brak wspomagania). I teraz jak tak czytam te posty to zastanawia mnie to co kogo obchodzi czy ja te pieniądze wydam na drugi, potrzebny ciągnik, czy na inne maszyny. Bo to ze złożymy wniosek na cała pule jest pewne, bo w obecnych czasach trzeba korzystać z tych pomocy żeby się cały czas rozwijać i unowocześniać. A jak tak czytam posty wrogo nastawione na osoby które już dostały prow no to aż się we mnie gotuje. Nasuwa się pytanie : 'czy ktoś wam bronił wcześniej skorzystać z prowu ?' wydawało mi się że ta pomoc była dostępna dla wszystkich, w 2009 roku nawet nabór odbywał się na zasadzie losowania, więc mogliście składać i cieszyć się nowym sprzetem i tym że wasze gospodarstwa się rozwijają. Przecież pieniędzy jest dużo , więc czemu nie podoba wam sie, że inni dalej chcą sie rozwijać, są kreatywni, innowacyjni, kochają rolnictwo i chcą mieć nowoczesne gospodarstwa ? Ta sąsiedzka zazdrość mnie przeraża. Wiem że wielu sie nie spodoba to co napisałem, ale jest wolnośc słowa i takie jest moje zdanie na ten temat. Kiedyś w agrobiznesie pokazywali pana, który rozwinął swoje gospodarstwo z 20 ha do 100 ha, a podaczas wywiadu w tle na stodole widniało 6 tablic z programów pomocowych. Podziwiam i szanuje takich rolnikow
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj