rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość
12 godzin temu, konrad82 napisał:

90 dni ale na co ? bo nie w temacie jestem...

Kolego 90 dni agencja ma na opublikowanie listy rankingowej, czyli kto może dostać w odpowiedniej kolejności oczywiście zależnej od punktów, ten kto ma najwięcej będzie na liście najwyżej i największe szanse, ten kto ma mniej punktów będzie na liście niżej, i szansę również mniejsze.  Dalszej ocenie podlegają wnioski, które uzyskały minimum 1,5 punktu. Są one rozpatrywane w terminie 8 miesięcy od dnia podania na stronie internetowej agencji informacji o kolejności przysługiwania pomocy.

Czyli 90 dni lista, a później czekanie czy kasy wystarczy czy też nie. 

Przewidywany termin podpisania umowy z agencją przy dobrych wiatrach pierwszy kwartał 2019.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Szybciej napewno pierwsze miejsca podpiszą w 2016 koniec był 26 kwiecień 28 lipiec była lista a w listopadzie podpisałem umowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 godzinę temu, ukaszProcho napisał:

 

500 tys zwrotu (50%) tyle max czyli do spłaty 250 tys. 

Ukasz coś krzywa ta twoja łopata. 

Pełna pula 500tys zwrotu przy refundacji:

* 50% to 500 tys wkładu własnego

*Mr 60% 333tys wkładu własnego

Pula na maszyny 200tys zwrotu przy refundacji:

*50% to 200tys wkładu własnego

*60% to 133tys wkładu własnego

      X                 _---------------.          60% lub 50%

koszt kwalifikowalny (cała kwotanetto) ----- 100%

X=kwota dofinansowania/zwrotu  (przy czym pamiętać o limitach dla danej operacji) 

Koszt kwalifikowalny - kwota dofinansowania= wkład własny. 

Jeszcze coś pisałeś o etapach i 30tys €, ten limit tyczy się oddzielnych maszyn/urzqdzen. Do każdej maszyny robisz oddzielnie postępowanie ofertowe/przetarg do 30tys postępowanie, powyżej 30tys € portal 

Ufff.. mam nadzieję że nie na marne 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agab    0

sasiad złozyl wczoraj wniosek wspólny z synem bez biznesplanu,czy z samego wniosku nalicza jakies punkty czy od razu zostawia bez rozpatrzenia?   

Edytowano przez agab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Ciekawe ile wniosków jest w biurach powiatowych? chociaż niektórzy twierdzą że biura powiatowe i OR mają jedną listę wniosków przyjmujących mi się wydaję że każde ma swoje numeracje, no i plus poczta w poprzednim naborze okazało  się że dwa razy tyle było wniosków aniżeli zakładano na początku.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Jesteś kolego z małopolski? który miałeś nr jak składałeś i ile masz punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

brat składal w powiatowym trwało to długo bo ona odrazu łoczyła sie  z regionalnym to moze jest to od razu nabiazaco przyjmowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
copy    0

witam....czy jak ktos zlozyl tylko sam wniosek no jakies punkty mu nalicza czy od razu odrzuca i zostawia bez rozpatrzenia.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Do spłaty... przeczytałem do zwrotu ;) wybacz mój błąd :)

Napisałem do spłaty bo ktoś wiecznie pytał ile musi spłacić i skąd to się wzięło 

48 minut temu, pedro2 napisał:

500 tys zwrotu (50%) tyle max czyli do spłaty 250 tys. 

Ukasz coś krzywa ta twoja łopata. 

Pełna pula 500tys zwrotu przy refundacji:

* 50% to 500 tys wkładu własnego

*Mr 60% 333tys wkładu własnego

Pula na maszyny 200tys zwrotu przy refundacji:

*50% to 200tys wkładu własnego

*60% to 133tys wkładu własnego

      X                 _---------------.          60% lub 50%

koszt kwalifikowalny (cała kwotanetto) ----- 100%

X=kwota dofinansowania/zwrotu  (przy czym pamiętać o limitach dla danej operacji) 

Koszt kwalifikowalny - kwota dofinansowania= wkład własny. 

Jeszcze coś pisałeś o etapach i 30tys €, ten limit tyczy się oddzielnych maszyn/urzqdzen. Do każdej maszyny robisz oddzielnie postępowanie ofertowe/przetarg do 30tys postępowanie, powyżej 30tys € portal 

Ufff.. mam nadzieję że nie na marne 

No przecież napisałem tak samo następny co się burzy. Co takiego napisałem innego co ty teraz?  Pisałem cala pulę z budową lub wyposażeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Napisałeś to zdanie u góry wkleiłem, że przy zwrocie 500k do spłaty 250 przy 50%


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Sam tego nie rozumiałem na początku. Szkoda ze tylko 60 % można dostać do 5 lat od założenia gospodarstwa. W 2007 2013 było to dużo korzystniej 

Tak tak później to wyprostowalem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ile można było dostać na mr w 2007-2013?

kolego chyba Ci sie temat pomieszał

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
1 minutę temu, krzysztofz14 napisał:

Ile można było dostać na mr w 2007-2013?

pół litra na 3

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
23 minuty temu, pedro2 napisał:

Napisałeś to zdanie u góry wkleiłem, że przy zwrocie 500k do spłaty 250 przy 50%

Co? Zwrotu masz 50 % a maks zwrot to 500 tyś. U mnie 100 % inwestycji to milion ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Napiszę jaśniej .Ile można było dostać w prow 2007-2013 zwrotu na modernizację jak się było młodym rolnikiem czyli miało się gospodarstwo mniej niż 5łat bo kolega wcześniej napisał że było to dużo korzystniej w poprzednim prow.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
47 minut temu, sumek666 napisał:

Co? Zwrotu masz 50 % a maks zwrot to 500 tyś. U mnie 100 % inwestycji to milion ;)

Czyli mając 50 % zwrotu kupujesz za milion i z tego dostajesz 50 % do kieszeni a jak się to ma do 60 %?  Jest wtedy większą pula bo wcześniej inaczej pisałeś i coś nie możemy się zrozumieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie. Pisałem, pisze i będę pisał tak samo. 

1. Robisz inwestycje budowlana na załóżmy 1,2 mln zł. Max zwrot To 50% ale nie więcej niż  500 tyś zl więc z własnej kieszeni musisz wyłożyć 700 tyś.

2. Robisz inwestycje budowlana na załóżmy 600 tyś zł a nalezy Ci sie max 50 % zwrotu pomimo faktu, ze max kwota zwrotu wynosi 500 tyś czyli dostaniesz w tym przypadku 300 tyś zł zwrotu. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Juz rozumiem. Robiąc inwestycje na 1 mln ze zwrotem 60 % dofinansowanie dostaniemy do 833 tys. A resztę za swoje Ok dzięki teraz to już wszystko jasne. Oczywiście mówimy o inwestycji budowlanej lub wyposażenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
42 minuty temu, ukaszProcho napisał:

Juz rozumiem. Robiąc inwestycje na 1 mln ze zwrotem 60 % dofinansowanie dostaniemy do 833 tys. A resztę za swoje Ok dzięki teraz to już wszystko jasne. Oczywiście mówimy o inwestycji budowlanej lub wyposażenia 

Nie!!! 

Jeżeli chcesz dostać 500 tyś przy zwrocie 60% to musisz wydać minimum 833 tyś!!! 

Dlatego, że 833 x 60% to 500 tyś inaczej mówiąc 500 tyś to 60% z 833 tyś. 

Jaja ogolić i do przedszkola 

Edytowano przez sumek666
  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj