wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość

Co by nie było czy cukier puder to jest dolomit ...on działa wolniej i tyle jest bardzo dobry na uregulowane już działki bo działa nam bardzo długo bardzo dużo utrzymuje poziom pH przez coroczne uwalnianie . Chcesz szybko odkwasic weź kredę albo tlenek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zrobcie sobie badanie po roku od zadtosowanua radkowitu premium i wtedy juz nie bedziecie pisali tych bredni ze dolomit to dolomit😀


wczoraj przyszly mi kolejne badania z testowej dzialki, jesienia 2018r wyjsciowe 3,9ph, poszlo ze 3 t nawet bez mieszania na sciernisko, wiosna bylo już 5.3pH w wierzchniej warstwie, zaorane dodatkowe 3-4t premium przed siewem kuku rok temu. Teraz jest 6,4 magnez bardzo wysoko po 1,5 roku.

  • Like 3

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Co by nie było czy cukier puder to jest dolomit ...on działa wolniej i tyle jest bardzo dobry na uregulowane już działki bo działa nam bardzo długo bardzo dużo utrzymuje poziom pH przez coroczne uwalnianie . Chcesz szybko odkwasic weź kredę albo tlenek

Chybaś zapomniał o reakcyjności, 

Jak niektóre dolomity mają po 90% 

To jak mogą nie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
bialy2005 napisał:

zrobcie sobie badanie po roku od zadtosowanua radkowitu premium i wtedy juz nie bedziecie pisali tych bredni ze dolomit to dolomit😀


wczoraj przyszly mi kolejne badania z testowej dzialki, jesienia 2018r wyjsciowe 3,9ph, poszlo ze 3 t nawet bez mieszania na sciernisko, wiosna bylo już 5.3pH w wierzchniej warstwie, zaorane dodatkowe 3-4t premium przed siewem kuku rok temu. Teraz jest 6,4 magnez bardzo wysoko po 1,5 roku.

Potwierdzam.Nie chce znać innego wapna szybko odkwasza I wprowadza sporo magnezu.Na działkach które wydzierżawilem nic nie chciało rosnąć dziś jest piękna kukurydza.Przez półtorej roku poszło 8t Premium plus 50t obornika na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie nordkalk standard cal czy kreda kornica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po jakim czasie przyszły wam zwroty za wapno od złożenia wniosku, i jak to jest czy za dzierżawy też się dostaje, czy tylko na działki we własnym posiadaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
sabuliga napisał:

panowie nordkalk standard cal czy kreda kornica.

dwa różne typy wapna zależy czego oczekujesz i co masz na działkach


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
8 godzin temu, WojciechFirus napisał:

Panowie, po jakim czasie przyszły wam zwroty za wapno od złożenia wniosku, i jak to jest czy za dzierżawy też się dostaje, czy tylko na działki we własnym posiadaniu?

Zależy jaki podałeś termin wysiewu wapna. Ja wniosek złożyłem gdzieś listopad grudzień zeszłego roku. Wpisałem termin do 20 kwietnia 2020.. Decyzja przyszła z tydzień czy dwa po tym terminie. W niej napisane, ze maksymalny termin wypłaty to 30 września. Ale kasa była już gdzieś chyba w maju. Albo czerwcu. Ale chyba koniec maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Mam ofertę wapna kopalnia Bukowa.  Dobry to towar?  Czy lepszy jest z morawicy? Ceny podobne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
Dnia 4.07.2020 o 08:00, patrykb2736 napisał:

Potwierdzam.Nie chce znać innego wapna szybko odkwasza I wprowadza sporo magnezu.Na działkach które wydzierżawilem nic nie chciało rosnąć dziś jest piękna kukurydza.Przez półtorej roku poszło 8t Premium plus 50t obornika na ha.

U mnie nie chciał rosnąć owies a po 50t kredy na 7.5ha rośnie obecnie rzepak także tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie dobre jest wapno Kujawit czy może polecicie coś innego ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Tomek90

Te 7t kredy to jednorazowo dałeś czy przez kilka lat? 

Ile pH ci podniosła ta dawka? 

Doradca z omya mówił że max jednorazowo 3t, więcej niema sensu i tak w ubiegłym roku dałem na wszystkie dzialki. 

Efekt też jest, poniżej zdjęcie pszenicy z ubiegłego roku w tym miejscu ph bylo 3.4

W tym roku kukurydza jest już normalna, tylko minimalnie niższa od reszty

IMG_20190420_114639.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Tomek90 napisał: Dnia 4.07.2020 o 08:00, patrykb2736 napisał: Potwierdzam.Nie chce znać innego wapna szybko odkwasza I wprowadza sporo magnezu.Na działkach które wydzierżawilem nic nie chciało rosnąć dziś jest piękna kukurydza.Przez półtorej roku poszło 8t Premium plus 50t obornika na ha. U mnie nie chciał rosnąć owies a po 50t kredy na 7.5ha rośnie obecnie rzepak także tego.  Będę na jesień robił badania zobaczymy ile ph podskoczylo z 4, 4,5 i wtedy napiszę coś więcej. Ta dawka kredy była dana w jednym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Moja tak po żniwach pod brone talerzowa, potem zasiałem poplon i też było puste pole tym miejscem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

dlaczego uwazacie ze dawka jednorazowa powyzej 3 ton kredy na ha  spowoduje cos złego?  u mnie na pryzmie łaza slimaki a w srodku dzdzownice siedza i raczej bakteriobojczych własciwosci to ona nie ma,,, co innego tlenkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
3 godziny temu, patrykb2736 napisał:

Tomek90 napisał: Dnia 4.07.2020 o 08:00, patrykb2736 napisał: Potwierdzam.Nie chce znać innego wapna szybko odkwasza I wprowadza sporo magnezu.Na działkach które wydzierżawilem nic nie chciało rosnąć dziś jest piękna kukurydza.Przez półtorej roku poszło 8t Premium plus 50t obornika na ha. U mnie nie chciał rosnąć owies a po 50t kredy na 7.5ha rośnie obecnie rzepak także tego.  Będę na jesień robił badania zobaczymy ile ph podskoczylo z 4, 4,5 i wtedy napiszę coś więcej. Ta dawka kredy była dana w jednym roku?

Nie po owsie auto kredy, potem po pszenzycie auto kredy. Pszenica zasiana po pszenzycie bezorkowo bez plam, teraz rzepak tak samo. Robiłem badania w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
28 minut temu, mirekcich napisał:

dlaczego uwazacie ze dawka jednorazowa powyzej 3 ton kredy na ha  spowoduje cos złego?  u mnie na pryzmie łaza slimaki a w srodku dzdzownice siedza i raczej bakteriobojczych własciwosci to ona nie ma,,, co innego tlenkowe

A kto napisał że spowoduje coś złego? W miejscach gdzie leżała gromada kredy rośliny rosną tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Wapno z kopalni jaźwica lub laskowa dobry maja towar? Orientuje sie ktos a moze ktos stosowal? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie wapno kujawit węglanowe czy może coś innego polecicie lepszego? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
23 minuty temu, mich18 napisał:

Panowie wapno kujawit węglanowe czy może coś innego polecicie lepszego? 

Zależy czy trzeba magnezu czy tylko wapnia zależy od lokalizacji to nie da się określić czy te będzie dobre. Jak masz słabe ph to węglanowe kredę jak ph jest w miarę a magnez slaby to dolomitowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Jestem z kujawsko pomorskiego, magnez jest w normie bo sypie co roku kizeryt


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
15 minut temu, mich18 napisał:

Jestem z kujawsko pomorskiego, magnez jest w normie bo sypie co roku kizeryt

No to szukaj węglanu bo krede masz daleko i będzie sporo za transport

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Ja ciągne wapno z morawicy gdzie płacę po 70-80 za sam transport ale wiem co biore. Krede wale gdzie muszę podnieść ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj