wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

F3dor    3

Widocznie zależy od ludzi którzy pracują w danym okręgu albo nawet od humoru w danym dniu. Ja będę się odwoływał. Wiem że z moich znajomych nie dostał na razie nikt a dużo znajomych rolników w ogóle nie składało bo wiedzą jak to potem bywa, tylko sie człowiek nabiega i nic z tego nie będzie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 2.12.2019 o 18:09, F3dor napisał:

Jak dla mnie to tylko propaganda internetowa i telewizyjna czego to ten rolnik nie ma za darmo. Składałem wniosek w sierpniu do stacji chemiczno rolniczej dałem sobie dwa miesiące zapasu na wysianie. Zawracali mi głowę z poprawkami a to niby długopisem wypełnione wiec wysłałem następny wtedy województwo nie wpisane więc wysyłam nastepny poprawiony. Wysyłałem 3 razy poprawiany a dzis telefon z wojewódzkiego funduszy gospodarki wodnej że wniosek odrzucony bo rzekomo przyjęty tego samego dnia do kiedy miałem wysiać wapno. Stacja chemiczno rolnicza twierdzi że ma mój jeden wniosek a ja wysyłałem 3 wersje papierowe a dwóch mam potwierdzenia odbioru dużo wcześniej niż wpisałem termin wysiania wapna. Z tego co dziś poczytałem to wypłacili 400 tys na cała Polskę a niby budżet 300 milionów i dużo osób pisze że odrzucili z byle powodu.

Możesz mieć pretensje tylko do siebieskoro zle wypełniłeś wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiau1984    1
kasiau1984 napisał:

Witam,

mam pytanie dotyczące wniosku o dofinansowanie co mam wpisać w rubrykę masa wnioskowanego do zastosowania czystego składnia i jak obliczyć wysokość kwoty dofinansowania.  Fakturę mam na ok 50 ton wapna nawozowego  zawierającego magnez zawartości CaO +Mg 50 %. Wstawiłam zdjęcie z wyników OSCHiR. Proszę o podpowiedzi co umieścić w tych czerwonych polach. Z góry dziękuję i pozdrawiam

78325877_437819570236017_2955110981967020032_n.jpg

78622635_286501845580754_8938509847071031296_n.jpg

Proszę Was Panowie o pomoc 😥😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W formularzu informacje o pomocy de minimis w rolnictwie i rybołówstwie nie uwzględniamy dopłat do paliwa rolniczego jako pomocy publicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czyli jeśli nie było przez ostatnie 3 lata żadnego de minimis tabelka pozostaje pusta? Nie muszę też dołączać żadnych zaświadczeń z arimr, że takiej pomocy nie otrzymałem?

W spisie załączników nie ma nic o kwitkach potwierdzających zapłatę za wapno. Czy dołączyć je do faktur jako dowód, że są opłacone?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25621

Nie wiem co tam we wniosku jest bo nie korzystam, ale skoro nie było de minimis to wiadomo że nic nie wpiszesz.

Zresztą to wszystko paranoja bo każde formy pomocy mają w komputerach. Jaki mają problem żeby to wszystko połączyć i sprawdzać. 

Ale nie, chłop musi dostać makulaturę, przechowywać makulaturę i potem ponownie wypełniać i produkować makulaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To akurat jest fakt. Skoro można sprawdzić w systemie w arimr mi sprawdzali. Tutaj ktoś podał stronę i potwierdził, że arimr z niej korzysta a ja i tak muszę wypełnić aż trzy papierki, że nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45
Dnia 2.12.2019 o 18:09, F3dor napisał:

Jak dla mnie to tylko propaganda internetowa i telewizyjna czego to ten rolnik nie ma za darmo. Składałem wniosek w sierpniu do stacji chemiczno rolniczej dałem sobie dwa miesiące zapasu na wysianie. Zawracali mi głowę z poprawkami a to niby długopisem wypełnione wiec wysłałem następny wtedy województwo nie wpisane więc wysyłam nastepny poprawiony. Wysyłałem 3 razy poprawiany a dzis telefon z wojewódzkiego funduszy gospodarki wodnej że wniosek odrzucony bo rzekomo przyjęty tego samego dnia do kiedy miałem wysiać wapno. Stacja chemiczno rolnicza twierdzi że ma mój jeden wniosek a ja wysyłałem 3 wersje papierowe a dwóch mam potwierdzenia odbioru dużo wcześniej niż wpisałem termin wysiania wapna. Z tego co dziś poczytałem to wypłacili 400 tys na cała Polskę a niby budżet 300 milionów i dużo osób pisze że odrzucili z byle powodu.

To wysyłaj jeszcze raz tyle że z inną datą wysiania wapna. Ja w OSCHR robiłem 3 poprawki i miało być już wszystko dobrze po czym teraz  muszę wysłać już 2 poprawkę do wfosigw. Ogólnie to z tym programem jest straszny bałagan m.in wymagają masę załączników które nie są wymieniane na stronach internetowych. Mam nadzieję że mi się uda bo już na same listy polecone poszło z 50 zł.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
2 minuty temu, daroo9876 napisał:

To wysyłaj jeszcze raz tyle że z inną datą wysiania wapna. Ja w OSCHR robiłem 3 poprawki i miało być już wszystko dobrze po czym teraz  muszę wysłać już 2 poprawkę do wfosigw. Ogólnie to z tym programem jest straszny bałagan m.in wymagają masę załączników które nie są wymieniane na stronach internetowych. Mam nadzieję że mi się uda bo już na same listy polecone poszło z 50 zł.  

Jaką masę załączników? Możesz wymienić, bo ja skladałem wniosek i jakoś dużo tego nie było🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

dużo tego, ale:

-fv

-atest

-potwierdzenie przelewu 

-zalecana dawka wapna

- weryfikacja zalecanej dawki wapna

-oswiadczenie rodo

-skan decyzji dofinansowania do materiału siewnego

-skan decyzji wójta o doplacie do paliwa rolniczego

-oswiadczenie deminimis w rolnictwie

-formularz informacji przedstawionych przez wnioskodawcę

-INFORMACJE DODATKOWE PRZEDSTAWIANE PRZEZ WNIOSKODAWCĘ

-oswiadczenie deminimis(ogólne)

pewnie jeszcze jakieś pominąłem ale już 3 miesiące z Nimi walczę to nie pamiętam wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ja akurat nie musiałem tyle dokumentow co Ty🤔 faktura i atest,zalecenia z badaniem, decyzje z deminimis, wniosek i Tyle. Są programy gdzie jest dużo większą biurokracja, wiec nie ma co straszyć innych, nie ma nic za darmo 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pewnie co województwo to inne obyczaje. W Polsce normalka. Co urząd przepisy niby te same a wymagania inne. Mam nadzieje, że w Białymstoku nie będą wymagać czegoś czego nie ma w necie jako oficjalne wymagania. No i dałem sobie czas wysiewu do końca kwietnia. 

Ja akurat jutro będę wysyłał. 

- 2x f vat z potwierdzeniem opłaty

- wniosek

- oświadczenie RODO dla OSCHR. Bo dla funduszu jest we wniosku

- 3 załączniki związane z de minimis. Puste tabelki bo u mnie nie było. A z tego co tu pisali paliwo rolnicze to nie de minimis.

- zalecenia dawki wapna z OSCHR

I to wszystko. Aczkolwiek te dokumenty w necie jeśli ktoś ma wniosek ogólny to tragedia. Z oświadczeniem RODO dla OSCHR jeszcze walczę bo nie chce wydrukować z wybraną nazwą miasta.

PS co to jest weryfikacja zalecanej dawki wapna?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ja nie wapnowałem bo sadzę ziemniaki i po takiej kredzie ziemniaki jak szyszki od parcha.Ale jak ktoś sieje zboża i inne rośliny to dobre jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2019 o 19:43, radekz200 napisał:

A mi dzisiaj przyszła decyzja wchodzę na konto a tam już kasa w tamtym tygodniu wpłynęła 😛 

A mogłbyś powiedzieć kiedy składałeś wniosek ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
Dnia 5.12.2019 o 20:50, hubertuss napisał:

Pewnie co województwo to inne obyczaje. W Polsce normalka. Co urząd przepisy niby te same a wymagania inne. Mam nadzieje, że w Białymstoku nie będą wymagać czegoś czego nie ma w necie jako oficjalne wymagania. No i dałem sobie czas wysiewu do końca kwietnia. 

Ja akurat jutro będę wysyłał. 

- 2x f vat z potwierdzeniem opłaty

- wniosek

- oświadczenie RODO dla OSCHR. Bo dla funduszu jest we wniosku

- 3 załączniki związane z de minimis. Puste tabelki bo u mnie nie było. A z tego co tu pisali paliwo rolnicze to nie de minimis.

- zalecenia dawki wapna z OSCHR

I to wszystko. Aczkolwiek te dokumenty w necie jeśli ktoś ma wniosek ogólny to tragedia. Z oświadczeniem RODO dla OSCHR jeszcze walczę bo nie chce wydrukować z wybraną nazwą miasta.

PS co to jest weryfikacja zalecanej dawki wapna?

Też będę składał w Białymstoku - byłbym wdzięczny za link do oś. RODO dla OSCHR

Jaka powinna być prawidłowa nazwa zawarta na FV wapna z morawicy bo mój dostawca nie wystawiał jeszcze nikomu faktury na zwrot, a nie chciałbym później robić korekty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Mi rodo dała babeczka w oschr do podpisu. W białym przyjmuje wnioski młoda dziewczyna,wniosek byl do poprawki , ale resztę dokumentów wzięła i doslałem mailem. Ona i tak sama sprawdzi ,więc warto mieć nr działek z przypisane na kartce do nr próbek , dla niej do sprawdzenia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Witam, kupowałem wapno granulowane po żniwach tegorocznych za ponad 6k, 24t 54% CaO, dzisiaj gdy wpisałem dane w kalkulator wyszło że brakuje mi 30-40t w zalecanej dawce. Czy dokupić jakiegoś wapna tlenkowego za 40zł tona w ilości 27x2 (koszt około 2,5k) i wtedy złożyć wniosek o zwrot kosztów. Powierzchnia gospodarstwa 20ha, więc tu moje pytanie czy dostanę pełny zwrot zarówno od wapna granulowanego jak i sypkiego 300 zł do tony czystego składnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj