wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karino25    102

Przy zakupie wapna węglanowego z magnezem sprzedawca chcę ode mnie oświadczenia że owy nawóz wykorzystam do celów rolnych i jestem płatnikiem podatku rolnego. Słyszeliście czy jest obowiązek złożyć takie oświadczenie? Podobno chodzi o stawkę 8% vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Nie masz obowiązku ale może ci wystawić fakturę z 23% vat. Wapno dla rolników indywidualnych ma 8% dla pozostałych 23%.

Ta sama sytuacja była z betoniarkami=mieszalnik pasz- dwie różne stawki vat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 16.10.2019 o 19:54, ziomster napisał:

no to nieźle - ja od dwóch tygodni mam wyniki

w moim oschr czas oczekiwania na wyniki badań to aktualnie 8 tygodni

To i tak bez znaczenia bo nie ma szans już w tym roku na wypłatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8982
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

To i tak bez znaczenia bo nie ma szans już w tym roku na wypłatę

Dlaczego nie ma szans, jak kasa była zarezerwowana, 300 mln PLN. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

czas oczekiwania na zbadanie probek to u mnie 2+ miesiecy. Oczywiscie probki musze zrobic bo stare były robione nie tam gdzie powinny. Potem wniosek i oczekiwanie na weryfikacje takze to sie przeciagnie. Po drugie kasa z wapnowania idzie chyba de mimimimimiis ktorego juz nie ma albo za chwile sie skonczy

wysiewajac wapno w sierpniu na sciern, podorywka, aktualnie rosnie tam poplon nie ma przeciwskazan zebym teraz dał tam obornik?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Dlaczego nie ma szans, jak kasa była zarezerwowana, 300 mln PLN. 

Skończył się de minimis na ten rok. W tym roku kasy nie będzie. Dzieki za uwagę. Można się rozejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8982
1 minutę temu, marluk napisał:

Skończył się de minimis na ten rok. W tym roku kasy nie będzie. Dzieki za uwagę. Można się rozejsc.

Będziemy to weryfikować, do konca roku jeszcze ponad 2 miesiące a nóż widelec coś jeszcze wypłacą 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu18    6

Witam. Mam pytanko. W zaleceniach ze stacji dostałem ze muszę na hektar zastosować  3,8 tony czystego CaO. Chce zakupic wapno magnezowe o zawartości 45 % Cao i 9% Mgo. Po przeliczeniu to daje 8,44 wapna (3,8/0,45) (nie wiem czy dobrze wyliczyłem bo nie wiem czy sie do tego magnez dolicza). Wapno to kosztuje około 105 zł brutto co daje 886 zł na hektar wapna, i tu pytanie ile dostane dofinansowania na ten hektar. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Magnez się wlicza. Nie ma stawki na hektar, tylko do tony czystego składnika, a stawka jest zależna od areału


Matey napisał:

wysiewajac wapno w sierpniu na sciern, podorywka, aktualnie rosnie tam poplon nie ma przeciwskazan zebym teraz dał tam obornik?

Na luzie


Matey napisał:

wysiewajac wapno w sierpniu na sciern, podorywka, aktualnie rosnie tam poplon nie ma przeciwskazan zebym teraz dał tam obornik?

Na luzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8982

Przelicz sobie ile zapłacisz za 1t czystego składnika CAO kupując to wapno, a zwrotu dostaniesz max 300zł za tonę. jeśli będzie Cię tona czystego składnika kosztować 250zł to dostaniesz 250zł zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, Krzychu18 napisał:
1 godzinę temu, Krzychu18 napisał:

Witam. Mam pytanko. W zaleceniach ze stacji dostałem ze muszę na hektar zastosować  3,8 tony czystego CaO. Chce zakupic wapno magnezowe o zawartości 45 % Cao i 9% Mgo. Po przeliczeniu to daje 8,44 wapna (3,8/0,45) (nie wiem czy dobrze wyliczyłem bo nie wiem czy sie do tego magnez dolicza). Wapno to kosztuje około 105 zł brutto co daje 886 zł na uhektar wapna, i tu pytanie ile dostane dofinansowania na ten hektar. Pozdro

 

Wylicza sie na podstawie odmiany wapna. Spr na fv co Ci wpisano, z tego co piszesz nie znajac odmiany i zakladajac ze masz gospodarstwo do 25ha to dostrniesz tyle zl do ha ile zaplaciles za to wapno o ile zastosujesz je zgodnie z zaleceniem... 

Oczywiście jezeli ph danej dzialki jest poniżej 5.5

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi721    0

Witajcie, zrobiłem w tym roku badania gleby, a tam szok pH 4,1 oraz zasobność magnezu bardzo niska (<3mg/100gleby). Działka ponad 2ha, gleba lekka 4-5klasa, na wiosnę mają być sadzone ziemniaki. Chciałbym zastosować teraz jesienią wapno Radkowit premium w dawce 1,5-2t czystego składnika na hektar  jednak obawiam się o pojawienie się parcha na bulwach. Czy ktoś z Was wapnował przed sadzeniem i jak to mniej więcej wyglądało później? Czy dolomit może im zaszkodzić? A może lepiej wstrzymać się i za rok po zebraniu plonu wapnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

A propo radkowitu premium? Polecacie go na szybkie odkwaszenie? W sensie takim, żeby roślina pod którą się je wysiewa już z tego skorzystała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do szybkiego odkwaszania najlepsza kreda. Co do ziemniaka trzeba sprawdzić jakie ph najlepiej mu odpowiada i ewentualnie tylko część sypnąć z tego zalecenia a resztę po zbirach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
5 godzin temu, hubertuss napisał:

Do szybkiego odkwaszania najlepsza kreda.

Wapń z magnezem zmielony na mąke szybciej odkwasi niż wapń z kredy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
7 godzin temu, marluk napisał:

A propo radkowitu premium? Polecacie go na szybkie odkwaszenie? W sensie takim, żeby roślina pod którą się je wysiewa już z tego skorzystała.

Ja śmiałem w tym roku i wydaje mi się, że powinien działać od razu że względu na swoja konsystencję w której nie znajdziesz żadnej grodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
KlimekPL napisał:

Kolega @bialy2005 niegdyś tłumaczył, że do szybkiego odkwaszenia Radkowit Premium jest jednym z najlepszych

bo to prawda kilka lat stosuje, i nie opłaca się tego przyorywać tylko pod zasiew dajesz i po wschodach już masz efekt, zakwaszonych placy nie ma a zboże normalnie rośnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@ZELKOW wysiewasz radkowit premium tylko na orkę czy na ściernisko też siejesz i talerzujesz ??

dostał może już ktoś zwrot za wapno bo ja składałem wniosek w sierpniu i narazie cisza....

Edytowano przez Karol0134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
6 godzin temu, Karol0134 napisał:

@ZELKOW

dostał może już ktoś zwrot za wapno bo ja składałem wniosek w sierpniu i narazie cisza....

u mnie się odezwali w zeszłym tygodniu oświadczenia o de minimis i o dochodach z działów specjalnych musiałem im wysłać i podobno jest już wszystko w porządku, podobno każdy ma takie coś podpisać bo zmieniają co chwilę wytyczne i takie zamieszanie z tym jest, po niedzieli dojdą dokumenty do nich i zobaczymy czy będzie zwrot. woj. małopolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Karol0134 napisał:

@ZELKOW wysiewasz radkowit premium tylko na orkę czy na ściernisko też siejesz i talerzujesz ??

dostał może już ktoś zwrot za wapno bo ja składałem wniosek w sierpniu i narazie cisza....

zależy ile czasu do zasiewu mam jak dużo wcześniej to idzie pod talerzówe, ale najlepiej po orce i przemieszać, w tym roku leciało wapno bod bezorkowca i potem siew i wszystkie zakwaszone place zlikwidowałem i jęczmień perfect a rzepak czy pszenżyto wogóle w tych miejscach nie rosło

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
1 godzinę temu, piotrekstok napisał:

u mnie się odezwali w zeszłym tygodniu oświadczenia o de minimis i o dochodach z działów specjalnych musiałem im wysłać i podobno jest już wszystko w porządku, podobno każdy ma takie coś podpisać bo zmieniają co chwilę wytyczne i takie zamieszanie z tym jest, po niedzieli dojdą dokumenty do nich i zobaczymy czy będzie zwrot. woj. małopolskie 

u mnie narazie cisza,a jak z tobą się kontaktowali pisemnie pocztą czy telefonicznie,dostałeś potwierdzenia złożenia wniosku?? u mnie cisza i nie słychać żeby ktoś w okolicy dostał..

@danielhaker jaki oschr ,kiedy składał ??

Edytowano przez Karol0134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj