Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

astrahxenon    137

Innej opcji niema np nie można napisać że w dokumentach jest błąd i że powinna być rolnicza i to sprostować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    607

Tylko Twój wydział komunikacji może odpowiedzieć na to pytanie.Jeżeli na podstawie dokumentów ocenią, że jest błąd w dowodzie (i systemie) to skierują na diagnostykę , celem stosownego przeglądu ( ustalenie danych). W przeciwnym wypadku , tylko poprzez zmiany konstrukcyjne ( taki przegląd po zmianach , w tym przypadku tylko teoretycznych , ale ze stosowną dokumentacją z zakładu - faktura z przebudowy i opis "zmian"). Warto coś z tym zrobić , a najlepiej w tym roku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

czyli tak iść do wk żeby dali skierowanie na ustalenie danych i diagnosta ma wpisać że według katalogu jest rolnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

No właśnie u nas zmian konstrukcyjnych nie respektują twierdząc że zmiana kół czy instalacji na 12v to nie zmiana konstrukcyjna zmiana konstrukcyjna według nich to  np zmiana z przyczepy skrzyniowej na wywrót 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    607

Ciekaw jestem (według owego wydziału), czy przerobienie przyczepy ciężarowej na wywrotkę spowoduje możliwość zmiany na rolniczą czy dalej pozostanie ciężarową, ale wywrotką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Już rozmawiałem z nimi na ten temat zostanie ciężarowa tylko ze wpisem wywrotka a nie skrzyniowa bo twierdzą że dołożenie kipra nie spowoduje żeby ją nie mógł ciągnąć ciężarowy samochód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    607

Proponuję takie rozwiązanie,: znajdź jakiś zakład naprawczy ( z kodem PKD 45.20Z, w działalności- prawie wszystkie warsztaty mają). Niech wystawią fakturę z przeróbki i oświadczenie o przeprowadzonych zmianach: wymiana kół , montaż zaczepu tylnego oraz montaż złączy ,hamulcowego i oświetlenia dla drugiej przyczepy. Zważyć przyczepę na wadze z legalizacją. Wymiana kół na "balonowe" wolnobieżne, kwalifikuje tą przyczepę wyłącznie jako rolniczą. Zmiana parametru masy własnej w dowodzie rejestracyjnym oraz zalegalizowanie zmian może odbyć się tylko poprzez badanie na stacji " zmiany konstrukcyjne". Z tymi dokumentami trzeba udać się na diagnostykę , diagnosta porobi zdjęcia , opisze co zobaczył i wyda zaświadczenie. Im dokładniej opisane tym lepiej. Z tymi dokumentami wal śmiało do komunikacji. Gdy spotkasz się z odmową ,poproś o uzasadnienie na piśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Też tak myślałem ale :odmowa z powodu koła to nie element konstrukcyjny podobnie zaczep czy złącza. Owszem koła balonowe powodują negatywny wynik badania przyczepy ciężarowej jednak żaden diagnosta nie chce się podpisać pod takimi zmianami gdyż twierdzą że te zmiany to nie są zmiany a oni nie chcą stracić prawa do wykonywania zawodu. Dlatego chciałem to ugryźć od strony błędu bo wtedy by nieprawdy nikt nie potwierdzał gdyż w katalogu its widnieje ten model tylko jako rolnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1832

Tylko nie wiem czemu do takiego modelu przyczepy jak D46b potrzebne są jakieś zmiany konstrukcyjne aby zmienić ją na rolniczą skoro wychodziły one oryginalnie w dwóch wersjach właśnie rolnicza jak i ciężarowa. Inna sprawa jak taka co była tylko ciężarową i aby mogła stać się rolniczą trzeba coś przerabiać, a takie przyczepy jak D46 i D47 to były takie i takie, jak dla mnie tu potrzeba tylko i wyłącznie kumatego diagnosty aby zobaczył ją jako rolnicza. Bo w tych wpisach ze starych dowodów jest sporo namieszane a teraz WK klasyfikuje je jak im wygodniej tym bardziej skoro jest D46b na tabliczce możesz mieć dane z rolniczej a mimo to wpisują sama ciężarowa bo ktoś kiedyś nie dodał dopisku rolnicza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    607

Wydział wydał dowód rejestracyjny , ich nie interesuje , że dane są w nim błędne , bo gdyby chcieli to wyprostować to musieli by przyznać się do błędu pracownika. Pracownik nie ponosi żadnej odpowiedzialności, ale diagności tak, dlatego zastraszyli diagnostów i niestety  mogą im zrobić problemy, z utratą pracy włącznie. Takie "zmiany " przyczep na rolnicze są normalnością w wielu powiatach , dlatego szukaj opcji aby zarejestrować przyczepę w innym powiecie.Cytat z ustawy.

 

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

3) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,

Mowa o badaniu dodatkowym "zmiany konstrukcyjne".

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Dziadek kolegi kilkanaście lat temu kupił przyczepę jednak nie przerejestrował ją na siebie teraz zmarł do przyczepy jest dowód i umowa na dziadka w jaki sposób kolega może ja teraz zarejestrować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1832

Potrzebna kolejna umowa z dziadka na kolegę aby była ciągłość umów w datach i z tymi dwiema umowami tą co miał dziadek i tą co powinien miec kolega oczywiście z dowodem do WK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na pewno gdzieś taka umowa lezy. tylko poszukać dobrze trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    607

Tak...,taka umowa może leżeć nawet kilka lat , bo przed 2020 rokiem nie było kar za nieterminowe zgłoszenie.😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1832
15 minut temu, astrahxenon napisał:

Ale dziadek nie żyje więc umowę nie napisze czy da się to zrobić w ramach jakiegoś spadku czy jak 

No ja bym jednak poszukał tej umowy najlepiej właśnie z przed 2020 roku może jednak dziadek wcześniej napisał tylko się zawieruszyła... no chyba więcej nie ma co rozwijać tematu 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak mam w dowodzie Kościan tO58  przyczepa ciężarowa , i poprzedni właściciel miał 88 zł OC i przegląd co dwa lata , to muszę zmienić na rolniczą 🤔 jutro rejestracja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trochę dziwne to co piszesz. ciężarowa to przegląd co roku chyba. a zmienia to się na stacji diagnostycznej najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Artur312
      Witam. Mam pytanie. Czy ktoś z użytkowników przyczep Bss 5t  zakladał koła tirowske do niej na 6 szpilek ? Mam do wymiany opony i zastanawiam się nad całymi kołami. 
    • Przez Radek000111
      mam zwykłą, starą przyczepe 3 tonową, ile atmosfer powinna miec kołach żeby nie siadły opony pod ciężarem?????
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez MatiTM
      Witam. Kupiłem przyczepę jak w tytule i ma ona mechaniczny wywrot (na korbę). Zastanawiam się czy wciągarka samochodowa da radę po połączeniu łańcuszkiem z przekładnią wywrotu podnieść ciężar. 
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Chciałbym się poradzić czy warto kupić przyczepę zrobioną ze stara na jednej osi z podwójnymi kołami?
      Zastanawiam się nad zakupem takie przyczepy aby w transporcie zboża zamiast ciągnąć dwie zwykłe stare przyczepy na które wchodzi łącznie 8 - 8,5 tony zboża, ciągnąć jedną z takim samym ładunkiem.
      Jak taka przyczepa zrobiona ze stara zachowuje się na ściernisku? Czy ciągnik 75 KM da radę bez problemu ją ciągać?
      (załączam przykładowe zdjęcie takiej przyczepy z internetu)
      Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj