Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Gość   
Gość

@Pafnucy no czytam ten temat i się sam dziwie 🤷 , nie wiem o co chodzi 

Termin badania 23 lipca 2023  

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może przekawalifikował przyczepę na rolniczą , a dowód stary? 🤔

ale nie wiem czy tak się da.

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A oprócz przeglądu co roku , są inne koszta utrzymania przyczepy rolniczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem. podejrzewam że i składka wieksza. ale nie może być cięzarowa skoro przegląd na 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Masz stary czy nowy unijny dowód? Może ktoś nie dopisał w dowodzie pełnego rodzaju,- przyczepa ciężarowa rolnicza. Warto popytać w wydziale , bo to jest typowa przyczepa rolnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Pafnucy napisał:

nie wiem. podejrzewam że i składka wieksza. ale nie może być cięzarowa skoro przegląd na 2 lata.

 

2 minuty temu, andrzej78 napisał:

Masz stary czy nowy unijny dowód? Może ktoś nie dopisał w dowodzie pełnego rodzaju,- przyczepa ciężarowa rolnicza. Warto popytać w wydziale , bo to jest typowa przyczepa rolnicza.

Zajrzałem teraz do cepiku i jest 

Przyczepa ciężarowa, wywrotka

Dowód nowy w lipcu wydany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to skąd taki przegląd? musi gdzieś być że rolnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam pojęcia , kuźwa znów problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

To lipa , tylko zmiany na diagnostyce, przegląd corocznie i 3 razy droższy.A przegląd - ktoś się zamotał dając 2 lata, przyczepa z wyglądu rolnicza a w papierach nieład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a tam problem. zmienisz u diagnosty jak będzie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, andrzej78 napisał:

To lipa , tylko zmiany na diagnostyce, przegląd corocznie i 3 razy droższy.A przegląd - ktoś się zamotał dając 2 lata, przyczepa z wyglądu rolnicza a w papierach nieład.

No lipa , w Polsce to wszystko pojebane 

4 minuty temu, Pafnucy napisał:

a tam problem. zmienisz u diagnosty jak będzie potrzeba.

Ale później do wydziału komunikacji i tak trzeba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to pierdziele niech będzie jak jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jak chcesz. jak diagnosta normalny to nie jest zbyt trudne.

a zresztą jakos trzeba sprawdzić jaka to przyczepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Podejrzewam że będzie cofka z wydziału do diagnosty celem poprawy daty następnego przeglądu.

Oczywiście możesz zarejestrować tak jak jest i po tym fakcie , na spokojnie przerobić na rolniczą. 

Spokojnie, taki problem to nie problem .😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Pafnucy napisał:

a jak chcesz. jak diagnosta normalny to nie jest zbyt trudne.

a zresztą jakos trzeba sprawdzić jaka to przyczepa.

Żeby tylko udało się zarejestrować 

6 minut temu, andrzej78 napisał:

Podejrzewam że będzie cofka z wydziału do diagnosty celem poprawy daty następnego przeglądu.

Oczywiście możesz zarejestrować tak jak jest i po tym fakcie , na spokojnie przerobić na rolniczą. 

Spokojnie, taki problem to nie problem .😏

Tego się obawiam że mi nie zarejestruje , a to może być inny diagnosta ? Bo gdzie ja będe w opolskim szukał poprzedniego

Nie będe przerabiał na rolniczą, jeśli nie muszę płacić drogowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Żeby tylko udało się zarejestrować

no jak jest błąd z przeglądem to pewno poprawić trzeba.

sie nie denerwuj. w komunikacji powiedzą. a może w papierach jest że rolnicza i wszystko będzie jak nalezy. 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta przyczepa była rejestrowana po zmarłym właścicielu ,jego siostra zarejestrowała na siebie normalnie w swoim wydziale komunikacji a przegląd był już wcześniej zrobiony  , to UJ wie 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Skoro jest już nowy dowód to nie sądzę aby było inaczej. Istnieje jeszcze taka możliwość , że gdyby się okazało , że ten typ przyczepy był produkowany tylko i wyłącznie jako rolnicza , to wydział może uznać dane z dowodu za błędne i skierować do diagnostyki celem ustalenia prawidłowych danych.Ale to wydział rejestracji musi się wykazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś czuję że będe miał problemy 🤨

W moim wk to są bardzo szczegółowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Ursus932 napisał:

Ta przyczepa była rejestrowana po zmarłym właścicielu ,jego siostra zarejestrowała na siebie normalnie w swoim wydziale komunikacji a przegląd był już wcześniej zrobiony  , to UJ wie 

nie masz czym się przejmować.

jak błąd, to najwyżej jeszcze jeden przegląd zrobisz, ale diagnosta co robił powinien poprawic.

zechcesz rolniczą , to za jakis czas też zrobisz. to nie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weź dowód i niech sprawdzą na pobliskiej stacji diagnostycznej. jak nowy przegląd, to zagadaj o przepisaniu na rolniczą. i już .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
11 minut temu, Ursus932 napisał:

 

Nie będe przerabiał na rolniczą, jeśli nie muszę płacić drogowego

Spokojnie jedź do wydziału , zarejestruj . Jeżeli cos będzie nie tak i cię cofną to ja bym na twoim miejscu poszukał stacji okręgowej i przerobił na rolniczą. Teraz paliwo drogie i nie opłaca się jeździć.

To jest jak w TV - "Dobre rady". 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj