tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2264

No to masz zaśmiecone pole ostro widocznie. Ja jeśli jest normalny rok (nienormalny to tak jak ten co puścił w doglebówkach chabra i rumian przez nadmierną wilgoć)  robię doglebowo chlomazon 0.13-0.15 zależnie od działki, metazachlor 1.5, pendimetalina 0.5l i zobacz że też mam mozaiki od III do V klasy za stówkę chwasty dwuliścienne i po części jednoliścienne bo daje 0.4 - 0.6 labradora ostatnimi czasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Kolego może po prostu nie siałeś strip drillem i nie wiesz o czym piszesz. Pól akurat nie mam zaniedbanych lecz ziemia to istny bank nasion kiedyś miałem bardziej zaniedbane, ale to było kiedyś. Jedynie mógłbym przyznać racje po orce, że jest mniejsze zachwaszczenie ale nie w uproszczeniu. Jest to jedynie moja opinia, piszę to bo temat poprawki jest popularny bardzo w sezonie wczesnej wiosny, a w twoim przypadku to tylko się cieszyć, że niższe dawki dobrze działają pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Myślałem że w uproszczeniu bardziej nastawić się na jednoliścienne trzeba. No nic w tym roku spróbuję bez pługa część na pewno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

z mojego doświadczenia:

pług- najmniej chwastów

uproszczony więcej

strip w ściernie najwięcej 

Doprecyzuje może nie więcej ale ciężej zwalczyć, pług zero resztek a im dalej tym więcej w stripie to tylko redlica gdzie nasiono idzie jest odkryta ziemia

Teraz pozostaje kwestia ekonomiczna uprawek oraz co będzie najlepsze na słabszych ziemiach (typ uprawy długoterminowy) ale to oczywiście temat rzeka

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Kiedy zamierzacie kosic rzepak? W moich stronach w tym tyg jak pozwoli pogoda  rzepaki do koszenia. Desykowane w poniedzialek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Ja desykowałem w środe, miał 20 % wilgotności, zamierzam w sobote spróbować, a niech tam sąsiedzi mają o czym gadać:14_relaxed:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
22 godziny temu, kamilc017 napisał:

5-10lipca dół jeszcze zielony.

Dół i tak nie dojdzie, wiem bo nie desykuje z reguły i zawsze jest zielony podczas zbioru. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja wczoraj zlustrowałem rzepaki, pewnie za 2 tygodnie pierwsze pod kosze pójdą, o plonach to nawet nie chce się gadać bo u mnie będzie wielka lipa, wcześniej liczyłem na 3 t ale widzę że jak będzie 2 u mnie to chyba max:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
Dnia 22.06.2018 o 23:01, Tomek90 napisał:

No to masz zaśmiecone pole ostro widocznie. Ja jeśli jest normalny rok (nienormalny to tak jak ten co puścił w doglebówkach chabra i rumian przez nadmierną wilgoć)  robię doglebowo chlomazon 0.13-0.15 zależnie od działki, metazachlor 1.5, pendimetalina 0.5l i zobacz że też mam mozaiki od III do V klasy za stówkę chwasty dwuliścienne i po części jednoliścienne bo daje 0.4 - 0.6 labradora ostatnimi czasy. 

Tym labradorem poprawiasz na jesieni, tak? Kiedy, tzn. w jakiej fazie rozwojowej?


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Panowie, co dajecie na klejenie łuszczyn? Łączycie klejenie z desykacją? Zwykle desykuję, ale nigdy nie kleiłem i nie wiem jak za to się zabrać w jednym zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

ja tylko desykuję. rzepak pewnie pójdzie za jakieś 2 tygodnie, zobaczymy co z pogodą wtedy będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
6 godzin temu, misio3p napisał:

Tym labradorem poprawiasz na jesieni, tak? Kiedy, tzn. w jakiej fazie rozwojowej?

 Zaraz po wschodach rzepaku jeśli jest sporo, jeśli norma to przy skracaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kams    4

Nie wiem czy też tak macie ale u mnie w tym roku odmiany hybrydowe wyglądają gorzej niż liniowe. Mam Kugę, która w tamtym sezonie wyglądała i plonowała rewelacyjnie a w tym roku delikatnie mówiąc kiepsko oby tylko 2t dała, mam też liniowego Bellevue i ten wygląda już  znacznie lepiej ale najlepiej rzepak wygląda tam gdzie wysiałem mieszankę kilku odmian. W tym roku chyba przejdę na sianie mieszanki na całym areale. 2-3 odmiany może to zapewni większą stabilność w plonowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Panowie jestem z mazowieckiego kiedy planujecie zacząć kosić?

Byłem wczoraj na polu myślę że około 10 dni i się zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czym nawozicie rzepak przedsiewnie? Jakie dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie boisz się że po oborniku wymarznie? Z doświadczenia wiem że w drugim roku po oborniku rzepak można siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164
Bzdura, można siać śmiało, już tyle razy siałem i nie było różnicy, pod rzepak prawie zawsze daje gnojowicę albo obornik i zawsze jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj