tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1539

przy 3+ to się nie opłaca wjeżdżać drugi raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

bo widzisz 3+ myślisz że to 3t i mówisz, że się nie opłaca, to dla mnie taka minimalna granica może ma potencjał na 4 albo 5t skąd wiesz? Bardziej bym postawił czy nie zaszkodzi w ścieżkach bo niech da te 100zł na zabieg to na 100000% zwróci mu się to 66kg rzepaku po 1500zł/t chyba logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Nie zrobisz grzyba to 3t będzie czy nawet 1.5t. Nie rozumiem myślenia. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tomku, jak to nie rozumiesz, 100zl do przodu na hektarze ;) intrtes sie kreci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223
Napisano (edytowany)

zrobil raz grzyba na opadanie to po jaki gwozdz na rzepak 3 t poprawiac. chyba ze po gradzie. 

loquito do mnie pijesz? dla twojej świadomości u mnie szedl Florian 0.5l + 0.5 emot + 0.2l apis jak widzisz to nie 100zl

Edytowano przez Zenonim
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Napisałeś "grzyba" to licz tylko fungicydy , apis to chyba insektycyd, co nie? U mnie poszedł tazer 0.6 + mondatak 1l i równo 100zl nas to kosztowało, tak dla Twojej świadomości

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak ktos sieje co drugi rok rzepak na tym samym polu to pewnych rzeczy nie przeskoczy i trzeba chronic na full zeby cos z tego bylo , ale jesli rzepak raz na 5 lat czy rzadziej to i bez fungicydów sypnie 4.5t ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223
Napisano (edytowany)

u mnie 132/ha

pawlus224 co to znaczy na full wg. cb

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

To nie wiem jakie masz te pola. Bo u mnie na wsi jest przypadek ze gościu wogole nie pryska fungi, robak to tylko jak masa słodyszka i ma plony max 1,5 tony i rzepak raz na 5-6 lat. To trochę brakuje do plonów po 4,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jakie mam takie mam , podstawą jest nawozenie organiczne ,a podany przeze mnie plon nie jest zawyzony tylko rzeczywiscie mialem taki rzepak , prysnalem tylko raz na opadanie platkow fungi i standardowo walczylem ze slodyszkiem , ale wtedy jak pamiętam tez tylko jeden zabieg czyms lepszym .

Full wg mnie to znaczy ze nie mozna sobie odpuscic zadnego zabiegu fungicydowego i insektycydowego i liczyc na to , ze jakos to bedzie , trzeba tez dzialac zapobiegawczo a nie wyłącznie interwencyjnie - takie jest moje skromne zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

W tym roku planuje zasiac pierwszy raz rzepak punktowo, posiadam siewnik Kverneland Monopil S z 2014r oraz tarcze do siewu rzepaku C18. 

Czy do siewu punktowego nasienie jest jakos specjalnie otoczkowane niz do zwyklego siewu? 

Co ile ziarko od ziarka siejecie?

Jak wychodzi siew punktowy wzglegem siewu tradycyjnego w plonowaniu, jest jakas przewaga?

Na jaka glebokosc siejecie?

Za te informacje byl bym bardzo wzdzieczny😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
Dnia 16.05.2018 o 21:29, Artis napisał:

bo widzisz 3+ myślisz że to 3t i mówisz, że się nie opłaca, to dla mnie taka minimalna granica może ma potencjał na 4 albo 5t skąd wiesz? Bardziej bym postawił czy nie zaszkodzi w ścieżkach bo niech da te 100zł na zabieg to na 100000% zwróci mu się to 66kg rzepaku po 1500zł/t chyba logiczne

głównie chodzi o ścieżki.

Ja mówię o 3t. Bo jeśli widać, że ma potencjał na 4 i więcej to może i tak. Ja w tym roku na pewno nie będę poprawiał zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

U mnie na rzepaku sytuacja nie ciekawa. Wygląda to tak jak na zdjęciach niżej. Zastanawiam się nad wyjazdem z Pirynexem Supreme ale zakładając że ścieżki już nie wstaną nie wiem czy jest sens. Na T2 poszedł Pictor a na drugiej części Yamato. Można coś dodać do tego Pirynexu żeby wyrównać straty ze ścieżek typu tebukonazol.

IMG_20180516_185142_1.jpg

IMG_20180516_185253_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34
11 godzin temu, androproteam napisał:

W tym roku planuje zasiac pierwszy raz rzepak punktowo, posiadam siewnik Kverneland Monopil S z 2014r oraz tarcze do siewu rzepaku C18. 

Czy do siewu punktowego nasienie jest jakos specjalnie otoczkowane niz do zwyklego siewu? 

Co ile ziarko od ziarka siejecie?

Jak wychodzi siew punktowy wzglegem siewu tradycyjnego w plonowaniu, jest jakas przewaga?

Na jaka glebokosc siejecie?

Za te informacje byl bym bardzo wzdzieczny😁

 

Wysiewasz zwykłe nasiona ale trzeba ustawić siewnik i nie chodzi tylko o głębokości ale o rozstaw 45 cm jest ok i żeby tarcza łapała po jednym ziarniaku 

Gęstość może być zależna od różnych czynników ale na pewno się zmniejsza wysiew o 20 -40 % bo jest większa precyzja i pewność 100% wschodów  chyba że zrobisz coś nie tak 

Plon w tym roku będzie podobny ale w tamtym roku i poprzednich szacuję 0,5-1tony na +dla siewu punktowego chyba że ktoś poznaniakiem wysiewa tak jak punktowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
6 godzin temu, Audi213 napisał:

U mnie na rzepaku sytuacja nie ciekawa. Wygląda to tak jak na zdjęciach niżej. Zastanawiam się nad wyjazdem z Pirynexem Supreme ale zakładając że ścieżki już nie wstaną nie wiem czy jest sens. Na T2 poszedł Pictor a na drugiej części Yamato. Można coś dodać do tego Pirynexu żeby wyrównać straty ze ścieżek typu tebukonazol.

IMG_20180516_185142_1.jpg

IMG_20180516_185253_1.jpgw tych żółtych napęczniałych łuszczynach to pewnie siedzą larwy pryszczarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
4 godziny temu, Maaxx napisał:

Wysiewasz zwykłe nasiona ale trzeba ustawić siewnik i nie chodzi tylko o głębokości ale o rozstaw 45 cm jest ok i żeby tarcza łapała po jednym ziarniaku

Ziarniaku?!  Rzepak ma ziarniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy można do Insou B dodać Fury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19
Dnia 19.05.2018 o 06:16, Siemanr1 napisał:
Dnia 18.05.2018 o 23:57, Audi213 napisał:

U mnie na rzepaku sytuacja nie ciekawa. Wygląda to tak jak na zdjęciach niżej. Zastanawiam się nad wyjazdem z Pirynexem Supreme ale zakładając że ścieżki już nie wstaną nie wiem czy jest sens. Na T2 poszedł Pictor a na drugiej części Yamato. Można coś dodać do tego Pirynexu żeby wyrównać straty ze ścieżek typu tebukonazol.

IMG_20180516_185142_1.jpg

IMG_20180516_185253_1.jpgw tych żółtych napęczniałych łuszczynach to pewnie siedzą larwy pryszczarka

moim zdaniem pryszczarek zrobił tu już swoją robotę i tych żółtych łuszczyn nie uratujesz one się otworzą przed zbiorem na pewno..teraz tylko pytanie co dalej ja zdecydowałem że już od robaka nie będę pryskać choć pryszczarek pewnie cały czas atakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

U mnie tylko na 1 działce tak około 10 metrów od pierwszego wjazdu są takie łuszczyny. W wężach była jeszcze odżywka ze zboża a nie puściłem żeby zleciało tylko odrazu ruszyłem. Dalej czysto a pryskalem inazuma gdzie chowacza i pryszczarka było juz sporo na polu. 10 dni pozniej poprawiłem mospilanem. Teraz juz tylko czekam żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Uratować nie uratuje ale szkoda żeby dalej szerzył straty. W planie jest Pyrinexu Supreme , Asahi i może mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

u mnie grad trochę narobił roboty tak dzisiaj patrzyłem jak rozsiewałem trzecią dawkę N w zbożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też 9% mi oszacowali, ale niczym już nie wjeżdżam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj